Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:36



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 11 lis 2010, 18:59 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lis 2010, 18:36
Posty: 16
Lokalizacja: Białystok
Pojazd:
Witam
Postanowiłem przedstawić wam mojego skutera, Zico Simpli.

OD CZEGO SIĘ ZACZĘŁO:
Moja przygoda z motocyklami, a szczególnie z motorowerami zaczęła się, gdy mój wujek 2 lata temu kupił działkę z domem, oddaloną od mojej miejscowości o ok.60km. Ten dom miał mu służyć po to, aby odpoczywać po całym tygodniu pracy, a na wakacjach sobie tam wypoczywać nawet tygodniami, jednym słowem rekreacyjnie. Odremontował sobie go, bo był w opłakanym stanie. Obok sąsiad miał komara, który nie odpala i stał ok.10 lat nie odpalany. Mój wujek ma syna, czyli mój brat dostał tego komara za free. Mój tata przyjechał, naprawił go, trochę odpicował, trochę w niego włożył i teraz chodzi, aż miło. Kiedy przyjechałem na wieś, poprosiłem brata, czy da mi się śmignąć, no i oczywiście zgodził się. Oczywiście trochę czasu minęło, póki dobrze puściłem sprzęgło i ruszyłem. Działo się to na polnej drodze, ponieważ ja nie miałem wtedy karty motorowerowej i miałem 12 lat. Bardzo dużo czasu jeździłem tym komarkiem. To był normalnie dla mnie szok jeździć tym sprzętem ok.40-50km/h (nie działa licznik, więc nie wiem dokładnie).

JAK DOSZŁO DO SKUTERÓW:
Po jakimś czasie, a dokładnie ok. rok temu zacząłem szukać skuterków. Pierwszy, jaki przykuł moją uwagę by colibro podobny skuterek w Auchanie. Bardzo mi się podobał, a że kosztował dokładnie 2199zł, więc bardzo się na niego napaliłem. Pogadałem z rodzicami. Tata nawet był pozytywnie nastawiony na jakiś motorower, ponieważ mój tata od 13 roku życia żyje tylko motorami. Mama niestety już trochę mniej była nastawiona. Zacząłem na allegro.pl szukać takich colibro podobnych, a że byłem wtedy bez żadnej wiedzy o skuterach, ten był dla mnie kozacki. Po jakimś czasie znalazłem jakieś tam(nie pamiętam jakie) forum i dowiedziałem się już trochę co i jak. Po tym incydencie minęło jakiś tydzień lub dwa. Namówiłem rodziców, aby zwiększyli kasę na skuter do co najmniej 4tyś. Zgodzili się. Zacząłem patrzeć markowe używki, m.in: aprilia sr, yamaha aerox, neos, bws, piaggio zipy,NRG, gilery. Ale, że taty kolega kupił dla syna yamahe neos. Z wyglądu ładną, ale jak zajechali do serwisu to była rama krzywa, dwa boki były malowane, rolki wariatora bardzo mocno kwadratowe i dalej już nie pamiętam, ale dużo było by do naprawy oddali dla gościa neosa, a on jemu hajs . Tata powiedział, że w grę wchodzą tylko nowe skutery, bo jak kupimy używanego sqta, to on potem nie chce się z nim bujać.
Ostro wtedy byłem zdenerwowany. Minął dokładnie równo tydzień i znalazłem ok.5km z pod mojego bloku salon i serwis zippa. No i pomyślałem sobie, że nawet jak będzie się trochę psuł to i tak mam nie daleko do serwisu i mam wszystko gdzieś, rodzice mówią tak samo. Padło na Simpliego. Widziałem, że ma podróbkę silnika miny horizontal AC to wiedziałem, że ten silnik jest w miarę dobry.


TERAZ TROCHĘ O MOIM SPRZĘCIE:
Jak już wyżej napisałem, jest to Zico Simpli. Jest po prostu na lajcie. Skuter prowadzi się niesamowicie. Dobrze składa się w zakręty. Jest bardzo wygodny i jest dużo miejsca na nogi, jak i dla dwóch osób. Nie jest tak niski jak np: kingway coliber czy keeway hurricane, jest bardzo wysoki. Choć mam 169cm wzrostu, to muszę siedzieć na nim delikatnie stojąc na palcach, tzn: trochę cm ( ze 2cm) brakuje do stanięcia na nim na pełnej stopie. Hamulce ma bdb. Przedni hebel jest na tyle mocny, by prawie bez pochylenia zrobić można stopala. V-max seryjny nawet dobry, bo 74km/h licznikowe. Przyspieszenie bardzo dobre. (na luzie odsadzam wszystkie 4t i nawet udało się keewaya hrr i f-acta od startu do v-maxa wciągnąć na wyścigu). Zico Spala od 3.2l/100km do max.3.8l/100km.

DANE TECNICZNE:
silnik:jednocylindrowy, dwusuwowy, chłodzony powietrzem
Pojemność:49ccm
Moc:4,40 KM przy 6500 obr/min
Masa:99kg (na sucho)
Koła:p/t: 130/60 R13 - 130/60 R13
Hamulce:p/t: hydrauliczny tarczowy/hamulec hydrauliczny tarczowy
Zbiornik:4.5l
Wysokość siedzenia:83mm
Wymiary:bd.
Osiągi:45km/h, odblokowany:ok.70-75km/h

TERAZ FOTY (jak był nowy):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A teraz aktualne foty:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek

Tuning optyczny:
*zdjęty z tyłu błotnik i zamontowanie samej rejestracji.
*chromowany oryginalny wydech.
Tuning mechaniczny:
*Wydech laser x pro w chromie

Plany:
*Może streetrace 70cc (ale to na razie tylko marzenia)
*Wario Hebo NG
*Nadkole (samoróbka)
*Sprzęgło malossi fly 110mm
*Dzwon sprzęgła stage6 wingcoller
*Pasek Dayco wzmocniony
*Regulacja napędu
*Przedłużka amortyzatora (tył)
*Chwytak powietrza
*Manetki STR8
To chyba na tyle. Zapraszam do komentowania.

Pozdrawiam. ;)


Ostatnio zmieniony 12 lis 2010, 10:03 przez papcioo, łącznie zmieniany 3 razy

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2010, 19:13 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sie 2009, 23:05
Posty: 153
Lokalizacja: Włocławek
Pojazd:
zrobiłeś błąd ze nie wybrałeś jednak markowego sprzętu .




_________________

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p ... fc3#316335
Obrazek

SPRZEDAM !!
http://allegro.pl/piaggio-nrg-mc2-nie-s ... 95426.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2010, 19:34 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lis 2010, 18:36
Posty: 16
Lokalizacja: Białystok
Pojazd:
patrass93 - napisałem czemu kupiłem chinolo-tajwana. Rodzice...wszystko jest opisane, tylko trzeba przeczytać.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2010, 19:43 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2009, 19:18
Posty: 3210
Lokalizacja: Pułtusk
Pojazd:
Narazie to wieje serią, jak spelnisz plany będzie trochę lepiej.
A co do tego skutera używanego to ja za 3 tys kupiłem aprilie sr w bardzo dobrym stanie z 2005 roku i byłem bardzo zadowolony.
A i nie mów że Twój skuter jest wysoki jeśli porównujesz go do jakiś małych coliberków bo na tym to sie siedzi nisko bo koła 10cali itp.
Ogólnie nawet nawet i jakie masz osiągi z tym laserem?
Zapraszam do mnie , link w podpisie.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2010, 19:45 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sty 2010, 20:59
Posty: 281
Lokalizacja: Daleko
Pojazd:
No zico jak zico narazie bez szału powoli się rozkręcisz :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2010, 19:51 
*

Rejestracja: 12 kwie 2010, 16:11
Posty: 113
Pojazd:
ProgrameR pisze:
A i nie mów że Twój skuter jest wysoki jeśli porównujesz go do jakiś małych coliberków bo na tym to sie siedzi nisko bo koła 10cali itp.


Widziałeś kiedyś takiego siedziałeś na nim? Nie no to nie mów. Skąd ja wiem? Bo to był mój 1 skuterek i on jest wysoki w porównaniu nawet do roxow, sr-ek, od roksa to jest sporo większy...




_________________

\




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2010, 19:59 
*

Rejestracja: 11 lip 2010, 13:54
Posty: 7
Lokalizacja: Raszyn prawie Wawa
Pojazd:
Szkoda że nie dopisałeś że masz silnik rozwalony :twisted:
A tak to normalny Simpli :)


Ostatnio zmieniony 11 lis 2010, 20:07 przez Vezyr, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2010, 20:33 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lis 2010, 18:36
Posty: 16
Lokalizacja: Białystok
Pojazd:
No tak. Simpli jest teraz zatarty. Bo spadło zabezpieczenie sworznia tłoka i porysowało mi całego cyla (chyba), tylko tak stawiam. Zapchałem sqta do serwisu i jak dzwoniłem do nich to jeszcze powiedzieli że nie zaczęli patrzeć mojego zico, bo mają dużo innych sqterów do naprawy. A tak poza tym, to mój servis nie dawno się przeniósł w inne miejsce i dlatego, jeszcze mają bałagan ogólny - wiadomo jak to jest. :roll:

Osiągi na laserze ponad 75km/h na pewno. Nie wiem zbytnio, bo sqter jest nie wyregulowany jeszcze i jak wyjechałem przetestować lasera, to właśnie zamarł mi simpli na skrzyżowaniu.

No dobra, sorry, może przesadziłem z tym, że jest dużo wyższy.

maciek0996, miałeś Zico? i jak się sprawowało?




_________________

Wbij i oblookaj mojego sqta - http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=102507

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Simpli/95216 - pj.

Pozdrawiam :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2010, 20:43 
*

Rejestracja: 12 kwie 2010, 16:11
Posty: 113
Pojazd:
Wszystko działało git, oprócz 1 rzeczy, co chwilke się psuł wskaźnik paliwa. Tak to ok, ale np, gdy postał 2 tygodnie to trzeba było się trochę nakręcic rozrusznikiem i nakopać, a teraz moje derbi po 1 miesiącu stania zapala po 0,5sek trzymaniu rozrusznika (na ssaniu oczywiście) mimo, że niby 2004r i jakieś 15tys przebiedu a zico tak miał od nowości :P. Osiągi z gasboxem miał 65 realne z samochodem mierzyłem. Co lepsze nic w nim nie odblokowywałem, a panowie w serwisie po 1 przeglądzie powiedzieli, że nie jest zablokowany czyli trafił mi się odblokowany fabrycznie :P




_________________

\


Ostatnio zmieniony 11 lis 2010, 20:44 przez maciek0996, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2010, 21:01 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lis 2010, 18:36
Posty: 16
Lokalizacja: Białystok
Pojazd:
maciek0996, aha, dzięki za odp. ;D Mój to lepiej odpala. Po ok.2tyg.stania za 2-3 kopnięciem odpala od razu, a z rozrusznika z 2 sekundy trza potrzymać. Aha, i wskaźnik paliwa u mnie dobrze pokazuje.




_________________

Wbij i oblookaj mojego sqta - http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=102507

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Simpli/95216 - pj.

Pozdrawiam :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2010, 21:08 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sty 2010, 20:59
Posty: 281
Lokalizacja: Daleko
Pojazd:
No widzisz pewnie ten zico ma z 1 rok zobaczysz co się będzie działo za rok. Ja też w zimę tamtą palił mój hrr elegancko 2kopy lub 1 i odpalił a teraz czasem po 1 tygodniu musze go z minute kręcić a czasami odpali za 1 kopem. Ehh wnerwia mnie ten chinol i nie wiem chyba go na wiosnę sellam :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2010, 21:10 
*

Rejestracja: 12 kwie 2010, 16:11
Posty: 113
Pojazd:
Może trefny model miałem :P Ale za to fabrycznie nie zablokowany :D Co źle zresztą bo źle mi sie go docieralo, wiecie ta moc w zapasie pod ręką przy docieraniu była niemiła :P




_________________

\




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2010, 21:20 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lis 2010, 18:36
Posty: 16
Lokalizacja: Białystok
Pojazd:
maciek0996, nom, dobrze wiem o co ci chodzi. Jak ja swojego przy 650km przebiegu odblokowałem, to chciało się mu pełną piz**de dać i dawałem. Zobaczę, może jak będzie chwila, gdy będę miał kase to se może stage6 streetrace 70cc kupie. Ale to tylko takie myślenie . :P :P




_________________

Wbij i oblookaj mojego sqta - http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=102507

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Simpli/95216 - pj.

Pozdrawiam :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2010, 22:09 
*

Rejestracja: 27 paź 2010, 19:06
Posty: 9
Lokalizacja: Oświęcim
Pojazd:
Lepiej nie dawaj skutera do takiego serwisu ja dawałem żałuje za przegląd musiałem płacić 140zł a jak się coś zepsuło to jaka łaska była że mi to na gwarancje wezmą. Mówią mi kiedyś że dana część nie podlega gwarancji gdyż jest to z mojej winy.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2010, 22:15 
*

Rejestracja: 09 lis 2010, 18:03
Posty: 5
Pojazd:
Duży błąd, za 4000 zł super moto byś wyrwał (rox, runner, sr, Nrg, itd..)
A tak poza tym wiem co czułes jak ci to rodzice powiedzieli ; ]
Ogółem to jest przodem dobra podróba factorki..
Jest ładny. Polecam streetrace ; d

PozDro ! :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 lis 2010, 23:39 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lis 2010, 18:36
Posty: 16
Lokalizacja: Białystok
Pojazd:
TheMaTeoX, spokojnie. W moim serwisie jest kierownik, który jest dobrym przyjacielem mojego ojca. Tam mi zawsze wsio dobrze zrobią. Pozwolili mi nawet z deczka mechanicznie stuningować, ale bez takich jak cylek. Ale i tak będę robił, co mi się będzie podobało.

drn79, wiem wiem, że duży błąd. Ale trudno...albo nowy sqt, albo wcale. A nie chce mi się piechotą, rowerem lub busem jeździć.




_________________

Wbij i oblookaj mojego sqta - http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=102507

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/Zipp/Simpli/95216 - pj.

Pozdrawiam :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 12 lis 2010, 10:55 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 maja 2010, 19:44
Posty: 11
Pojazd:
No fajna maszyna :P Rób bardziej mechanike niż optyke :) 10/10 :)




_________________

Mój Rox :D <-- Zobacz i skomentuj :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy