Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 15:03



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Wał
Post: 14 lut 2016, 19:27 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lip 2013, 21:48
Posty: 580
Lokalizacja: Nadarzyn/Grodzisk Mazowiecki/Warszawa
Pojazd: Kymco S9/E46 2.5/Accord 2.0ES
Pany wszystko poskładane, zrobiłem już z 50km, przy okazji dowiedziałem się, że łożyska ciule... po 16kkm. No to zmieniliśmy na NTN Jedno od strony wariatora Japan, drugie Taiwan, teraz pytanie, bo one są z luzem C3, czy to nie jest przy ciasne do 8km? Dużo będzie go to hamowało? Jeśli tak to jak długo płucze się ten smar z łożysk?
http://postimg.org/image/pfvtm2ce1/
http://postimg.org/image/zd2wusm45/

2. Pytanie. Myślę nad zmianą dyszy, ale tak: czy danie stożka i powiedzmy dyszy 95 ( taką dają drugą do Arreche ) To nie wyjdzie to samo, gdybym wsadził 95 i odkręcił powietrze w gaźniku na opór?

3. Pytanie i już chyba zadawałem z milion razy... : Na jakie obroty go wystroić? Set macie w podpisie.. Jak jest pół ciepły to ma 8100, jak trochę pojeżdżę to 7500 czasami to był max... Zresztą nagram filmik i wszystko na nim pokażę.




_________________

Kymco Super 9 LC 04r.
Malossi Sport 70 ported by scoot ver. 2
Tłok Meteor (z Polini Sport P/G ringi 1.2mm, squish ~1.3)
Tecnigas Triops
Arreche 19 (90)
Stożek Revo S Type(?)
Polini HiSpeed (5.7g)
Stage6 Torque Control MK2 (Malossi zielona, springi pom. średnie naciąg full)
Malossi Torsion Controller
Stage6 WingCooler
*22.08.2022 ŻYWY <3*


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł: Re: Wał
Post: 14 lut 2016, 20:34 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
jak łożyska dobrze wsadzone to nic nie hamują , mój ma wylatane 29tyś na fabrycznych łożyskach z czego 18-19 tyś na 70 malossi i nadal działa , byle jak założone najlepsze krócej wytrzymają niż fabryczne w ,,markowych " skuterach , seryjna puszka i dysza 95 przy dużym gaźniku nic nie daje , seryjny gaźnik + duża dysza i seryjny filtr pomaga przy 70 , stożek +95 daje moc :twisted: , ale w baku wir się robi :mrgreen: miałem , małe te obroty moim zdanie po szarpnięciu manetką powinien się wbić na ok.8,5 tyś , mi jak spadnie poniżej 7,5 nie chce przyśpieszać , a jak ruszam ze ,,świateł " pod górę po szarpnięciu mam ponad 8tyś to budzi się diabeł i np Wielkopolską w Gdyni skuter przyśpiesza a to spora górka a ja mam 95kg




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Wał
Post: 14 lut 2016, 20:45 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
No więc tak :

1. Powyżej c3 się daje do WYSOKOOBROTOWYCH silników, tak 12krpm+, do innych nie ma potrzeby. Nie będzie to go ograniczać. (ładny silnik tylko świeca zasyfiona :D )
2. Do 8-konnego silnika nie ma sensu stożka, dyszę 70-75 spróbuj i jak co powiększ dolot powietrza na filtrze. Powietrze w śrubce gaźnika odpowiada za mieszanke na wolnych obr; od max rpm jest dysza i opór powietrza na filtrze
3. Stroić na hm...ciężko bez wykresu to ogarnąć a na necie z tym cylem też nie za dużo.. poniżej 8k bym nie schodził :D Pamiętaj, reguluje się żeby na ciepłym było git a nie na zimnym.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Wał
Post: 20 lut 2016, 11:44 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lip 2013, 21:48
Posty: 580
Lokalizacja: Nadarzyn/Grodzisk Mazowiecki/Warszawa
Pojazd: Kymco S9/E46 2.5/Accord 2.0ES
Nie wiem czy to ten pomiar ostatnio był, poszukam jutro wykresów i poopisuję co w nim było wtedy. :)
U mnie jak się rozgrzeje to schodzi nawet pod 7.300 i od 50 nie jedzie...

http://postimg.org/image/42sumxnc7/

Chciałbym z niego wykorzystać 100%, bo lekki nie jestem, 8 km to trochę przy mało na 116 kg

Spróbuję wsadzić twardą sprężynę typu S6 Medium i ustawić drugie ustawienie na korektorze, z tym ząbkiem, zobaczę czy się vmax coś poprawi ( w co wątpie )...
Nagram też jak to przyspiesza ze mną, a potem wrzucę z kolegą ( 60 kg )
Zobaczycie jak szybko obroty rosną przy bardzo małym przyroście prędkości...
Mam wrażenie, że jak mu dam od zera opór to wbija chwilowo na więcej niż 8k rpm na poślizgu paska i wtedy najbardziej czuć przeciążenie do tyłu.

EDIT: Wrzucam wszystkie 4 wykresy po kolei
http://postimg.org/image/fllcly8gd/
^ Airsal + Next R
http://postimg.org/image/42sumxnc7/
^ Tu nie pamiętam
http://postimg.org/image/jkc68x3rd/
^Tu seryjny korektor, 9g i seryjna sprężyna
http://postimg.org/image/3z18ktl59/
^ Tu ostatni pomiar, Korektor Naraku proste kąty, 9g, seryjna sprężyna.
Zauważcie jak rosną obroty przy wyższych prędkościach to ta kreska z kwadracikami. Nagram jeszcze w praktyce jak to wygląda.




_________________

Kymco Super 9 LC 04r.
Malossi Sport 70 ported by scoot ver. 2
Tłok Meteor (z Polini Sport P/G ringi 1.2mm, squish ~1.3)
Tecnigas Triops
Arreche 19 (90)
Stożek Revo S Type(?)
Polini HiSpeed (5.7g)
Stage6 Torque Control MK2 (Malossi zielona, springi pom. średnie naciąg full)
Malossi Torsion Controller
Stage6 WingCooler
*22.08.2022 ŻYWY <3*




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Wał
Post: 20 lut 2016, 19:09 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Najlepiej jak dla mnie wygląda ten wykres 3 od góry (wiadomo pewnie minimalnie by się dało polepszyć) ...Straszne te skoki obrotów z 7,9k na 9,7k...dałeś już większą dyszę? Na rozpoczęciu sezonu znowu pomiary będzie można robić :D Albo felerna sztuka wario albo coś nie tak...sprawdzałeś szerokość paska? nie martw się tym że od zera dasz max to wbije na wyżej niż 8k...i pamiętaj..napęd reguluje się na ciepłym!! Tzn. że przy rano po odpaleniu może trochę wyć...przejedziesz pare km i będzie idealnie. Rób tak żeby na ciepłym nie mulił , nie patrz na v-max bo muła będziesz miał a nie skuter. I koniecznie daj tą większą dyszę bo to tak jakbyś nic nie jedząc chciał przebiec ileś km...wczuj się w silnik...on chce jeść




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Wał
Post: 24 lut 2016, 20:21 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lip 2013, 21:48
Posty: 580
Lokalizacja: Nadarzyn/Grodzisk Mazowiecki/Warszawa
Pojazd: Kymco S9/E46 2.5/Accord 2.0ES
Dysza będzie kupiona jakoś na początku ciepłych dni pojadę tam bezpośrednio.
Dziś zmieniłem na S6 medium, i te ustawienie korektora z ząbkiem. Nie czuć czy kołki wpadają w ten ząbek bo twarda sprężyna. Na pół gazu wyje. Na zimnyk dam opór to prawie 10k :o Na ciepłym jakieś 8,5-9 Teraz trochę pojeżdze żeby się napęd ułożył i nagram Wam jak przyspiesza. Potem zmienie na to co było, poczekam aż się ułoży i też Wam nagram, ale myślę żeby pojechać na hamownie z tym ustawieniem, nie kupić rolek 9,25 i dyszy 75. Pali to jak smok.

Pany bo przy fabrycznym wydechu idzie kilka węży do tego mini mechanizmu to chyba zawirowywacz, tera pytanie. Ten wężyk jest teraz zaślepiony, ale przy lewym kierunku od środka jest jakaś pucha, czy jej usunięcie wpłynie na spalanie?

EDIT. Nagrane jak przyspiesza, tera tylko wrzucić zostaje. teraz włożyłem 8,4g i białą malossi. Będzie na ciepłym słabo kręcił to robie 3x3 8.2g albo 8g




_________________

Kymco Super 9 LC 04r.
Malossi Sport 70 ported by scoot ver. 2
Tłok Meteor (z Polini Sport P/G ringi 1.2mm, squish ~1.3)
Tecnigas Triops
Arreche 19 (90)
Stożek Revo S Type(?)
Polini HiSpeed (5.7g)
Stage6 Torque Control MK2 (Malossi zielona, springi pom. średnie naciąg full)
Malossi Torsion Controller
Stage6 WingCooler
*22.08.2022 ŻYWY <3*




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Wał
Post: 25 lut 2016, 23:19 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Pooglądam chętnie :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Wał
Post: 26 lut 2016, 19:52 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lip 2013, 21:48
Posty: 580
Lokalizacja: Nadarzyn/Grodzisk Mazowiecki/Warszawa
Pojazd: Kymco S9/E46 2.5/Accord 2.0ES
Wszystko będzie wrzucone tylko muszę jechać do kolegi kiedy bo on ma światłowody a ja marne 512kb/s uploadu więc taki jeden film ok 300 godzin wrzucania :D




_________________

Kymco Super 9 LC 04r.
Malossi Sport 70 ported by scoot ver. 2
Tłok Meteor (z Polini Sport P/G ringi 1.2mm, squish ~1.3)
Tecnigas Triops
Arreche 19 (90)
Stożek Revo S Type(?)
Polini HiSpeed (5.7g)
Stage6 Torque Control MK2 (Malossi zielona, springi pom. średnie naciąg full)
Malossi Torsion Controller
Stage6 WingCooler
*22.08.2022 ŻYWY <3*




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy