Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:52



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 13 maja 2017, 20:01 
*

Rejestracja: 13 maja 2017, 19:48
Posty: 18
Pojazd: Yamaha Aerox
Witam, jestem kompletnie zielony w Minarelce przychodze tu z problemem a mianowicie wymieniłem tłok ( Meteor ) Spodziewałem sie większej mocy ale nic z tego raczej ją traci. na zimnym jest prawie wszystko ok, na ciepłym miedzy 30-50 km/h ledwo jedzie potem przy 55 łapie moment i idzie 70. wymieniłem tłok z powodu zjechanych pierścionków dodam ze na starym tak nie było - ładnie sie wkręcał predkość maksymalna wynosiła około 90, miał ktoś może tak? Prosze o pomoc.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 15 maja 2017, 20:40 
Główny Dowodzący - Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2010, 14:29
Posty: 8323
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd: Citroën Xsara II VTR Coupe
Imię: Mateusz
Spróbuj trochę pojeździć nie przegrzewając cylindra i samego tłoka. Pierścienie dobrze założone? Nie mają przedmuchu? Dobrze by było jakbyś zmierzył sobie jeszcze kompresję. Dziura i brak mocy może także wskazywać na niewyregulowany napęd ,lub zużycie jego elementów.




_________________

https://www.youtube.com/watch?v=wY-1Xa20Hb0 <= Zostaw SUBA! Dziękuję !

DOŁĄCZ DO NASZYCH GRUP SPRZEDAŻY :

:arrow: https://www.facebook.com/groups/skutermaniacy/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maniacymoto50/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maxiholicy/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 maja 2017, 13:28 
*

Rejestracja: 13 maja 2017, 19:48
Posty: 18
Pojazd: Yamaha Aerox
Mate57 pisze:
Spróbuj trochę pojeździć nie przegrzewając cylindra i samego tłoka. Pierścienie dobrze założone? Nie mają przedmuchu? Dobrze by było jakbyś zmierzył sobie jeszcze kompresję. Dziura i brak mocy może także wskazywać na niewyregulowany napęd ,lub zużycie jego elementów.


Jeżdze codziennie do szkoły cały czas to samo nic sie nie zmienia, tak dobrze założone wszystko kompresja 8,5 bara na 50cc to dobra kompresja napęd regulowany był przed nowym tłokiem co jeszcze może wpłynąć na takie zachowanie skutera?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 28 maja 2017, 10:28 
*

Rejestracja: 17 mar 2017, 18:04
Posty: 6
Pojazd: MBK Booster 12" N
Może sprawdź czy dobrze go założyłeś, na tłoku powinna być strzałka, zakładasz tłok tak żeby strzałka była skierowana do wydechu, nigdy do gaźnika




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 cze 2017, 14:32 
*

Rejestracja: 13 maja 2017, 19:48
Posty: 18
Pojazd: Yamaha Aerox
Dziki Jaszczomb pisze:
Może sprawdź czy dobrze go założyłeś, na tłoku powinna być strzałka, zakładasz tłok tak żeby strzałka była skierowana do wydechu, nigdy do gaźnika

Właśnie oto chodzi że dobrze go załozyłem, dwa razy upewniałem sie przed montażem.

-- 01 cze 2017, 15:32 --

Jest możliwość że to może być przyczyna w źle wyregulowanym gaźniku? Czy jest taka opcja że po zmianie tłoka gaźnik wymaga regulacji?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 cze 2017, 10:43 
*

Rejestracja: 31 maja 2017, 17:34
Posty: 50
Pojazd: nitro 98 xP!!
Raczej na pewno musisz wyregulowac jeszcze raz....ale dopiero po dotarciu z nowym lub czystym filtrem powietrza oraz czystym gaznikiem.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 cze 2017, 18:41 
*

Rejestracja: 13 maja 2017, 19:48
Posty: 18
Pojazd: Yamaha Aerox
taki1 pisze:
Raczej na pewno musisz wyregulowac jeszcze raz....ale dopiero po dotarciu z nowym lub czystym filtrem powietrza oraz czystym gaznikiem.

Właśnie regulowałem i nic z tego, podczas docierania pare tdz temu miałem 8,5 bar w cylindrze teraz mam ledwo 5 a odpala normalnie i jezdzi też spoko a ten spadek mocy już jest minimalny jakim cudem to jezdzi ? mając tylko 5 barów na cylindrze? Odpala od strzału czy zimny czy ciepły moc jest 90 leci co może być przyczyną? stary już cylinder?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 cze 2017, 0:24 
******

Rejestracja: 21 lip 2012, 15:21
Posty: 3190
Lokalizacja: Dęblin
Pojazd:

Ostrzeżenia: 1
Czekaj czekaj a Ty w ogóle dotarłeś ten tłok?




_________________

Aprilia SR Factory - była
Aprilia Habana Custom - jest
Yamaha WR 125 X - była
VW Scirocco 76' Mk1 Cabrio - jest
Toyota Celica V GTi 16v - była
Honda Civic VI HB - była
Mitsubishi Eclipse 2G RS - był
Honda Civic VI HB - jest
Honda Prelude V VTi - jest




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy