Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 5:50



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 02 maja 2014, 19:44 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sie 2013, 7:52
Posty: 37
Pojazd: Yamaha WHY
Zacytuję najpierw to co napisałem na innym forum 30 czerwca (miesiąc po zakupie).
Cytuj:
Najpierw woziłem się Rometem Pony. Pomimo tego, że była tymczasowo i daleko bałem się tym jeździć, to bardzo miło ją wspominam. W końcu postanowiłem kupić coś lepszego, coś czym będę mógł już gdzieś pojechać :D Jako, że nie lubię oklepanych wzorów, ani "ścigaczy" zblokowanych do 45, celowałem w Rometa router ws50. Ogólnie spełniał moje oczekiwania, manualne przełączanie biegów, ładnie wyglądał... ale poprosiłem tatę, żeby zadzwonił do kolegi i spytał o skuter syna - On już myka autem, więc skutera nie używał. No i tak kupiłem mojego rumaka :D Kosztował mnie 950zł. 2T; 3,5KM; 1999r.; 17.800km (przy kupnie). Sprowadzony z Włoch w 2008r.

Co zrobiłem już przy nim?
-olej przekładniowy 85W90 ZIPP
-rozebranie całego skutera do gołej ramy, przeczyszczenie i poskładanie.
-nowy akumulator (jeszcze w domu)
-nowa świeca
-ramka na tablicę

Plany?
Doprowadzić do ideału optycznego jak i mechanicznego.

Tuning?
Chciałbym w nim coś zrobić, to moja pasja, ale nie mam za bardzo co. Nie chcę utracić stylu retro. Z silnikiem nic nie będę robił, bo nie ma potrzeby :)

Co zauważyłem po 500km, które dzisiaj stuknęło?
Skuter jest ogólnie bardzo fajny, zrywny i zwinny. Wygodne siedzisko obite brązową skórą. Raz tylko mnie zawiódł, padł akumulator, a nie mam kopki, ale odpaliłem u kolegi. Nie podoba mi się ten kufer, ale kosztem dużych kół nie ma pod siedziskiem dużo miejsca, a kask czy inne rzeczy gdzieś chować trzeba. Coś za coś, funkcjonalność, albo wygląd. V-max jakie rozwinąłem na prostej drodze, to 80 km/h, ale musiałem hamować, myślę że 85 km/h by poszedł. Nie mam żadnych problemów żeby objechać kolegi Romet Mctro. Skuter ma duże koła, co przy polskich drogach jest świetne - nie uderzam nóżką o drogę ani nie boję się wjechać w dziurę. Hamulce - przód tarcze, tył bęben. Tylne to dla mnie takie "zwalniacze", ale przednie robią robotę. Wadą jest to, że w dowodzie jest jednoosobowy :(
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak Wam się podoba? Jakieś propozycje do modyfikacji?

A więc dodaję fotki:
kopka:
Obrazek
błotnik (w rogu widać jak było przed, nie dojechałem tam opalarką):
Obrazek
No i pojawiły się nowe pomysły. Najpierw chciałem termometr taki (do temperatury silnika):
http://www.allegromat.pl/aukcja139465
Ale przydałoby się go podświetlić jakoś, no i jak już rozbieram skuter i montuję ten termometr to fajnie by było mieć też temp. powietrza. No to znalazłem inny, w którym odpadłby problem podświetlania:
http://www.allegromat.pl/aukcja139466
Ale już trochę drogo no i do tego trzeba kombinować żeby ładnie umieścić w obudowie. Wyszedłem na dwór, popatrzyłem na ten skuter i mi nie pasował ten wyświetlacz do retro. Przecież nie dam go w schowku i żeby zobaczyć na temperaturę to muszę się zatrzymać i zgasić. Ten pomysł poszedł do kosza, choć dalej mnie korci.
Teraz mam nowy pomysł, który mi bardzo odpowiada. Mianowicie alarm z pilotem scyzoryk i odpalaniem/gaszeniem na odległość. Koszt taki sam jak termometra (dojdzie koszt dorobienia klucza, ale to nie musi być przecież już).
http://www.allegromat.pl/aukcja139467
Na razie będzie tylko jako pilot, bo w ich ofercie nie ma takiego grotu jak ja mam. Może uda mi się gdzieś dorobić. W poniedziałek będzie wysłany, środa prawdopodobnie montaż.


Skuter ma na obecną chwilę deczko ponad 20.000km i nie sprawił mi nigdy problemu, 27 maja minie rok od kupna. Obecnie staram się go doprowadzić do idealnego stanu, oraz trochę poprawić, już b. dobre wg mnie osiągi. Chcę docelowo aby osiągał prędkość ponad 100km/h i miał dobre przyspieszenie.

Plany optyczne:
-lakierowanie, kolor z palety BMW, B09 Marrakesh Brown (prawie zrobione)
-koła polakierować na biało
-chromowane lusterka "łezki" (zamówione)
http://jagoda-konin.com/allegro/foto/e000345.JPG
-kupić przednią lampę, obecna przerobiona na soczewkę ale jest połamana
-odnowić pokrywę przekładni
-naprawić mocowanie kuferka, i polakierować na dwa kolory (brązowy z plastików i biały z kół)

Plany mechaniczne:
-wydech sportowy (zamówiony dzisiaj Stage6 Pro Replica)
http://www.fotem.pl/data/61451e434c82de ... 85cc49.jpg
-cylinder markowy 70ccm, myślałem o Airsal Sport
Po wymianie cylindra będę myślał co dalej.

Nie mam fotek jak wygląda teraz, bo jeszcze nie skończyłem lakierować, ale w niedługim czasie wrzucę. Fotki z lakierowania:
Obrazek
Baza nałożona:
Obrazek
Tutaj efekt:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Jak myślicie, dużo da mi ten wydech?

Oceniajcie, komentujcie, krytykujcie :D




_________________

Yamaha Why JESZCZE seria :D
yamaha-why-by-scrappy-t390787.html


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 03 maja 2014, 18:00 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lip 2013, 22:20
Posty: 555
Lokalizacja: Opole
Pojazd: Honda NTV650R / BMW F650GS
Fajne, nietypowe, rzadko spotykane moto. Powodzenia w pracach :)




_________________

https://www.facebook.com/Peyt3rPhotoStory




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 maja 2014, 20:19 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sie 2013, 7:52
Posty: 37
Pojazd: Yamaha WHY
Przyszły dzisiaj lusterka. W prawym lusterku nie pasuje gwint i do tego są śmiesznie małe, do roweru się może nadają. Cóż, odmaluję swoje i je założę, a tamte sprzedam.

-- 06 maja 2014, 21:19 --

Jestem załamany, wyraźnie na aukcji pisało "Stage6 Pro Replica Aerox, jog itd." czyli minarelli. Dzisiaj odebrałem przesyłkę, sprawdziłem czy to na pewno tłumik, ale nie będę przecież sprawdzał mocowań i kurierowi czas zabierał. Idę do skutera, nie pasuje, odwracam a tam jakaś nalepka i tam co pisze? "Peugeot stehend". Mail poszedł, oczywiście będę chciał wymiany lub zwrotu na ich koszt, bo to nie moja wina, ja zamawiałem minarelli. Już mam dość tuningu tego skutera, zauważając że dużo części samochodowych zamawiałem i nigdy problemu nie było.




_________________

Yamaha Why JESZCZE seria :D
yamaha-why-by-scrappy-t390787.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 06 maja 2014, 23:16 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lip 2013, 22:20
Posty: 555
Lokalizacja: Opole
Pojazd: Honda NTV650R / BMW F650GS
Wydech z fotki którą dałeś jest do silnika z cylkiem stojącym. Sprzedający tytułem swojej aukcji wprowadził kupującego czyli w tym przypadku Ciebie w błąd. Próbuj odzyskać hajs i poszukaj wydech TecniGas Next-R :) Posiadam taki i jestem z niego zadowolony :)

Wpadnij do mojej Aprili i Zippa :)




_________________

https://www.facebook.com/Peyt3rPhotoStory




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 maja 2014, 17:21 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sie 2013, 7:52
Posty: 37
Pojazd: Yamaha WHY
Nie dostałem odpowiedzi na maila, ale zobaczymy co będzie. Zastanawiałem się nad tecnigasem, ale zdecydowałem sie na ten i mam za swoje, mogłem brać nowego tecni.




_________________

Yamaha Why JESZCZE seria :D
yamaha-why-by-scrappy-t390787.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 maja 2014, 8:57 
*****

Rejestracja: 24 sty 2013, 15:17
Posty: 2494
Lokalizacja: Wałbrzych
Pojazd: E46/ Vega swap Piaggio 125
Scrappy, jesteś ze Złotoryi? Fajny sprzęcik, oby Ci służył




_________________

Zapraszam do obejrzenia mojego swapu, kiedyś siedział chiński 4t,następnie minarelli horizontal a teraz piaggio 125cc

post2459516.html#p2459516

maciej3290 pisze:
Prawda taka ,że doniczka była pełna i do baku się spuścił i mu dysze zalepiło




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 23 lip 2015, 8:27 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sie 2013, 7:52
Posty: 37
Pojazd: Yamaha WHY
malaguti-f12 pisze:
Scrappy, jesteś ze Złotoryi? Fajny sprzęcik, oby Ci służył

No prawie, z Wilkowa (5km od Złotoryi). Dzięki :D

-- 23 lip 2015, 9:22 --

Była cisza w temacie, ale już uaktualniam. Skuter będzie na dniach malowany jeszcze raz, bo ktoś go uderzył samochodem i wywrócił, zastałem leżącego na ulicy z wyciekającym paliwem i pękniętą linką prędkościomierza, o rysach już nie wspominam :( Aktualnie ma 23.000km, wczoraj założyłem cylinder 70 Airsal.

Stare (oryginalne jeszcze) części:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Nowy tłok na miejscu:
Obrazek
Na to cylek:
ObrazekObrazekObrazek




_________________

Yamaha Why JESZCZE seria :D
yamaha-why-by-scrappy-t390787.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy