Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:19



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 09 lis 2020, 19:09 
*

Rejestracja: 13 maja 2019, 21:56
Posty: 2
Pojazd: aprilia rs 50 2005
witam jestem posiadaczem aprilii rs 50 z roku 2005 setup
airsal 70 iron sport
gaznik dellorto 19
tłumik arrow strada
przełożenia 12/47
Pisze do was z pewnym problemem mianowicie aprilia strasznie mi sie grzeje gdy odpalam ją z rana wystarczy 10 minut aby temperatura sięgała czerwonego pola.W czasie jazdy nie jest lepiej.Gdy sie zatrzymam i zgasze moto wystarczy 10 minut by temperatura spadła do zera.Co moze byc przyczynąZ góry dziekuje za pomoc


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 14 lis 2020, 2:05 
*

Rejestracja: 03 cze 2020, 19:56
Posty: 27
Lokalizacja: Wrocław
Pojazd: TZR 50 Cafe Racer
Ja bym sprawdził najpierw czy jest płyn i czy nie jest zapowietrzony układ, następnie termostat, potem czy pompa pracuje.

Odpowietrzanie:
Odkręcamy kurek wlewu cieczy ściskamy przewody i patrzymy czy są bąbelki.

Sprawdzanie termostatu:
Zdejmujemy głowicę odkręcamy termostat i wkładamy go do gorącej wody (wrzącej) z czajnika czy coś - jak się skurczy to działa, jak nie to termostat do wymiany. A jak się otworzy to patrzymy kiedy się zamknie - jak czytałem to niby termostat zaczyna się otwierać przy 55 stopniach

Sprawdzanie pompy:
No tu to już moja inwencja bo nie znam sposobu - odkręcasz przewód przy silniku dolny, zatykasz paluchem czy coś by nic nie wyciekło. Odpalasz silnik i po chwili patrzysz czy robi się ciśnienie/czy woda wypływa. Oczywiście robimy to z rozsądkiem by nie przegrzać moto. Po zabiegu uzupełniamy płyny

Zrób testy i daj znać.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy