Dzisiaj jest 21 paź 2024, 16:28



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 05 lip 2012, 17:41 
*

Rejestracja: 05 lip 2012, 17:38
Posty: 21
Lokalizacja: Okolice Krosna ;)
Pojazd:
Witam . Dziwne odgłosy z zbiorniczka były już dawno około półtora miesiąca temu . Gdy odpalałem motor wszystko było ok , przejechałem około 1 km i było takie dziwne sssss ...
na początku to bagatelizowałem , aż pewnego dnia apka nie odpaliła ... okazało się że poszła uszczelka pod głowicą i płyn chłodniczy dostał się do silnika . Wszystko zostało dokładnie wyczyszczone , zostały wymienione wszystkie uszczelki . Skręciłem sr-ke i wszystko było lux .

Od poniedziałku zaczeło się to samo ... motor nie chciał odpalić ... wykręciłem świece a ona była cała mokra , tak że aż kapało ... wyczyściłem ją dokładnie , zakręciłem i już tak złapała na 2 sekundy i zgasła , kopałem kopałem i nic . Powtórzyłem tą czynność 2 razy i było tak samo ... W końcu wypaliłem świece i zapaliła od kopa ... na początku nic nie syczało ale po przejechaniu około 4 km zaczyna się to samo ''sssss'' . Pojechałem do domu i syczenie umilkło ... Następnego dnia gdy ją odpaliłem był taki głośny dźwięk tego syczenia ale gdy jechałem i stawałem to już nic nie syczało . Syczało tylko wtedy jak paliłem motor , i wyłączyłem . Jak paliłem i jechałem nic nie syczało ... Dziś pale motor i syczenie jest znacznie słabsze jednak nie wiem co to może być ...

Dodam tez (nie wiem czy to jest tym spowodowane ale jak już pisze to opisze tez to ;D )
Po około miesiącu jazdy bez awarii apka zaczeła słabnąc ... Miała ogromnego ''zmuła '' na starcie i wgl ... osiągi spadły około 20 km/h . Nie wiem jak to możliwe ale odkręciłem pokrywę zmierzyłem pasek ma on 14,7 mm ;D zakręciłem pokrywę i wszystko było tak jak zawsze , Aprilia była zrywna i osiągi były większe . Od tego momentu co apka zaczeła syczeć znowu to się stało ...

Proszę was o pomoc bo już nwm co mam robić ;)

pozdro Graku




_________________

Je*bać roxy i runnerki najpiękniejsze są Sr-ki <3


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 05 lip 2012, 20:20 
****

Rejestracja: 02 maja 2011, 19:55
Posty: 1630
Pojazd:
GrakuSR, skąd miałeś te uszczelki? Dobre kupiłeś? Jestem niemal pewny, że nadal leci płyn do komory, niestety musisz zdjąć głowicę. Jeśli nie chcesz nowych uszczelek to przesmaruj głowicę sylikonem temperaturowym i wklej uszczelki, następnie przykręć głowicę, popraw jeszcze na ciepłym silniku i powinno być dobrze :wink:
Nie wypluwa Ci płynu przez zbiorniczek?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 05 lip 2012, 21:27 
*

Rejestracja: 05 lip 2012, 17:38
Posty: 21
Lokalizacja: Okolice Krosna ;)
Pojazd:
kupiłem na 100 dobra ;D nówkę .

przez zbiorniczek nie wypluwa , nawet się nie podnosi ...

dziś rano syczało znacznie ciszej niż w poniedziałek a jakąś godz. temu już prawie wgl ...

nwm jak to możliwe żeby znowu to była uszczelka -,- ...




_________________

Je*bać roxy i runnerki najpiękniejsze są Sr-ki <3




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 05 lip 2012, 21:38 
****

Rejestracja: 02 maja 2011, 19:55
Posty: 1630
Pojazd:
GrakuSR, myślę że gdyby to była uszczelka to by wypluwało płyn przez zbiorniczek, może masz chłodnicę przepchaną?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 05 lip 2012, 21:49 
*

Rejestracja: 05 lip 2012, 17:38
Posty: 21
Lokalizacja: Okolice Krosna ;)
Pojazd:
No jak to była uszczelka to ciągl mi wypluwało ten płyn . Teraz tylko syczy ... I stopniowo się to uspokaja ... może jutro przestanie ...

(mam nadzieje ;D)




_________________

Je*bać roxy i runnerki najpiękniejsze są Sr-ki <3




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 05 lip 2012, 22:02 
*

Rejestracja: 18 lut 2012, 17:50
Posty: 92
Lokalizacja: Koło
Pojazd:
Panie mam to samo w apce :)
koprecha ucieka przez uszczelke pod glowica do zbiorniczka i to powoduje syczenie.
GAsniecie powoduje to ze woda z chlodnicy dostaje sie na tlok a pozniej na swiece i gasnie.
Slabniecie to ze woda dostaje sie do cyla ma gorszze zmarowanie i powoli sie dociera.

Podsumowując.
Masz do zmiany glowice.




_________________

Sprzedam Aprilie RX 90cc 1000 zl




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 lip 2012, 7:45 
****

Rejestracja: 02 maja 2011, 19:55
Posty: 1630
Pojazd:
kuba_f12 pisze:
Masz do zmiany glowice.

Może nie do zmiany, jeśli jest nierówna, to niech idzie do tokarza i on ją wyrówna za 20zł, a nie nową głowicę za 80zł :roll:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 lip 2012, 8:02 
*

Rejestracja: 05 lip 2012, 17:38
Posty: 21
Lokalizacja: Okolice Krosna ;)
Pojazd:
No ale jak by to była ta uszczelka to myślę że apka wgl by nie zapaliła .
Po wypaleniu tej świecy pali od kopa .

To syczenie zaczeło się od tego jak dolałem płynu ...
Wczooraj odkręciłem korek i zapaliłem , pochodziła sobie chwilkę no i syczenie znacznie się pomniejszyło ...




_________________

Je*bać roxy i runnerki najpiękniejsze są Sr-ki <3




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 06 lip 2012, 9:52 
****

Rejestracja: 02 maja 2011, 19:55
Posty: 1630
Pojazd:
GrakuSR, no nie wiem jeśli nie uszczelka to może rozbierz pompę i zobacz w jakim jest stanie, nie mam już pomysłu :|




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy