Dzisiaj jest 20 wrz 2024, 15:25



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 20 lip 2015, 18:37 
*

Rejestracja: 20 lip 2015, 18:07
Posty: 150
Pojazd: Malaguti F15 FireFox
Witam
Od niedawna posiadam skuter Malaguti F15 FireFox LC, jakby co skuter jest w pełni odblokowany.
Skuter kupiłem z zatartym cylindrem więc kupiłem mu nowy żeliwny.
Przez pierwsze 40km jeździłem nim max 20 km/h ze zmiennymi obrotami i czytałem że podczas docierania czasami przez około 500m trzeba dać mu w palnik więc jak już zrobiłem 40 km to pierwszy raz dałem mu manetke do spodu przez pare sekund.
Potem znowu jeździłem nim max 20 km/h i jak już zrobiłem 60 km też go przegoniłem.
Jak już zrobiłem 100 km znowu go przez 600-900m na maxa przegoniłem i potem jak już miałem 112 km to też.
A tak ogólnie jeźdze max 20-30 km/h (oczywiście ze zmiennymi obrotami)
Teraz się strasznie boje czy nie za często tak ostro jeźdze i boje się że to nie jest zbyt zdrowe przy docieraniu bo chce go jak najlepiej dotrzeć.
Jakby co to dolewam mu do benzyny troche oleju (skuter jeździ na Mixolu S)
Sorry że tak wszytsko szczegółowo ale chce się dowiedzieć czy go dobrze docieram :)
Proszę tylko o racjonalne odpowiedzi użytkowników którzy mają o tym troche pojęcia ;)
I pare razy nim robiłem zrywa ale chyba tylko z 5-6 razy :/ (teraz żałuje)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 20 lip 2015, 18:50 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lip 2014, 20:54
Posty: 688
Lokalizacja: Tarnawa
Pojazd: Yamaha Neos
po 1 zmien olej bo mixol to syf i docierać masz przez pierwsze 100km spokojnie potem docieranie na zmiennych obrotach ja tak swojego teraz docieram i jest dobrze i pamiętaj o przerwach na to aby silnik ostygł , olej to polecam ci castrol power racing 2t lub castrol actevo




_________________

Cylinder- china sport 70 lc
Wał- stage 6 hpc i łożyska skf c4 teflon
Wydech- Conti CHR v2
Sprzęgło-tec evo racing
Wario- top racing ng
Przeciwtalerz- TopRacing Sport
Gaźnik - tec pro 19mm
Dysza 85
Filtr - Stożek revo

V-MAX 96km/h

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 lip 2015, 18:57 
*

Rejestracja: 20 lip 2015, 18:07
Posty: 150
Pojazd: Malaguti F15 FireFox
Właśnie planuje zmienić ten olej bo czytałem że nie jest za dobry tylko że u mnie na stacji jest tylko ten syf :/
Ale chyba z tym docieraniem jakiejś wielkiej tragedii nie ma mam nadzieje? :)
Z tym cylindrem będzie wszystko ok?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 lip 2015, 17:20 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2015, 19:19
Posty: 570
Pojazd: Malaguti f12

Ostrzeżenia: 1
będzie ok ale nie ryj

-- 22 lip 2015, 17:17 --

jak jedziesz to 20km/h i dasz mu pełny to jak szybko się wkręca to ok ale jak się długo wkręca to stopniowo dawaj gazu bo inaczej go zamęczysz

-- 22 lip 2015, 17:20 --

aktualnie docieram skuter i mam to samo co ty czasami lekko katuje potem żałuje , ja jak docieram dolewam do benzyny olej bo się boje o ten dozownik




_________________

Motór




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 29 lip 2015, 17:55 
*

Rejestracja: 05 lip 2015, 2:47
Posty: 33
Pojazd: Bacari Toto, Barton RS 14, TGB
2

Ostrzeżenia: 2
Panowie, olej lejemy Motul pełen syntetyk :) Jeśli chodzi o docieranie, to wszystko zależy na jaki cylinder się trafi. Jak jest bardzo ciasno spasowany, to przez pierwszą chwilę delikatnie, potem solidnie mu wstawiamy.

Ostatnio robiłem remont silnika przy peugeocie elystar. Była wymiana cylindra, wału, głowicy, łożysk z uszczelniaczami. Cylinder był dosyć ciasno spasowany i trochę się bałem, żeby się nie wieszał tłok (zjawisko zachodzi, gdy tłok puchnie). Pierwszy wyjazd był delikatny ze względu na ciasne spasowanie, ale potem solidnie trzeba mu wstawiać. Obecnie nie istnieje coś takiego jak "docieranie". Takie coś istniało za czasów mojego dziadka, kiedy panewki były skrobane, a wał układało się poziomicą.

Po prostu, trzeba mieć wyczucie. Na pierwszym odpaleniu delikatnie, potem solidnie mu wstawić i nie należy się bać o żadne przegrzanie, ale w przypadku 2t, lepiej lać mieszankę :)

W twoim przypadku: Zrób mieszanke z motulem 1:40, zalej do pełna i porządnie mu wstawiaj cały czas :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy