PIERWSZE WYŚCIGI SKUTERÓW W CZECHACH Z LUKASEM PESKIEM

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W weekend 23-24 maja na torze kartingowym w Vysokim Mycie, odbyły się dwie pierwsze rundy Międzynarodowych Mistrzostw Czech 2009 w wyścigach skuterów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przyjechało wielu zawodników spoza granic Czech. Polskę reprezentowali zawodnicy: CMA Racing Team – Michał Adamiszyn #45; Bidon Racing Team – Dariusz Beszterda # 7, Wojciech Jakubowski #33 oraz Mieloch Racing Team – Szymon Rajczak #89, Jerzy Mieloch jr #88, Jerzy Mieloch sr #96. Przyjechali również zawodnicy z niemieckiego teamu Scootershop 53 – Denis #81 i Kevin Chadrysiak #82 oraz Chris Spiecker #23.

Obrazek
Na zdjęciu VIP z MotoGP 250cc Lukas Pesek #52

Gościem specjalnym był zawodnik Moto GP – Lukas Pesek #52, zajmujący obecnie 12 miejsce w klasyfikacji generalnej klasy 250cc, który wystartował jako VIP w klasie 70 cc na skuterze Piaggio Zip SP.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyścigi klasy 50 seria i 50 tuning były połączone, co sprawiło, że na linii startu pojawiło się 21 maszyn. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, w klasie 50 cc (tuning), bezkonkurencyjny okazał się Jerzy Mieloch Sr #96, który zwyciężył oba biegi, obejmując prowadzenie tuż po starcie, z każdym okrążeniem zwiększając przewagę nad pozostałymi zawodnikami.

Obrazek

Rudolf Kozel #34 ukończył cztery wyścigi na miejscu drugim, miejsca trzecie należały do Ondreja Slapak’a, startującego Gilerą Ice. Dariusz Beszterda #7 w sobotę uplasował się na pozycji dziesiątej i dwunastej, w niedzielę był siódmy i dziewiąty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W klasach 70 cc i powyżej 70 cc wystartowało łącznie 18 zawodników, w tym Lukas Pesek #52, który stoczył wspaniałą i widowiskowa walkę z zawodnikami Mieloch Racing Team Szymonem Rajczakiem #89 i Jerzym Mielochem Jr #88. Zwycięzcą obu sobotnich wyścigów został Szymon Rajczak, który w pierwszym biegu pokonał Lukasa Peska i Juniora.

Obrazek

W drugim biegu miejsce drugie wywalczył Junior. Lukas Pesek pomimo upadku ukończył bieg na miejscu piątym. W niedzielę zawodnicy Mieloch Racing Team byli niepokonani! Szymon zwyciężył oba biegi, Junior był dwa razy drugi. Miejsce trzecie w pierwszym biegu należało do Denisa Chadrysiaka, w drugim do Chrisa Spiecker’a.

Obrazek

Kevin Chadrysiak w sobotniej klasyfikacji generalnej zajął miejsce szóste, Wojtek Jakubowski siódme, Michał Adamiszyn trzynaste. Po obu wyścigach w niedzielę Kevin był ósmy, Wojtek dziewiąty, a Michał dziesiąty.
W klasie powyżej 70 cc zwycięzcą obu rund został Ondrej Honzak #77.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gratulujemy Czechom organizacji, frekwencji oraz postawy Lukasa Peska, który nie obawiał się skonfrontować swoich umiejętności z zawodnikami wyścigów skuterowych i pokazał, że wyścigi skuterów to także doskonała forma sportowej rywalizacji!

Tekst & foto: Małgorzata Mieloch

Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez MRT_Manager, łącznie zmieniany 3 razy