Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 wrz 2007, 20:36
Posty: 1746
Pojazd: AR 159
Sachsenring - obiekt na którym odbywają się wyścigi Moto GP, to właśnie na nim 27-28 września odbyła się przedostatnia runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec
w wyścigach skuterów.
80% toru jazdy zawodników stanowiła nitka toru Moto GP, średnia prędkość to ok. 80 km/h, prędkość maksymalna ponad 120 km/h!

Wspaniały obiekt, perfekcyjna organizacja, duża frekwencja (42 zawodników na skuterach
+ 88 zawodników na minibike), moc wrażeń i emocji! Po prostu najlepsza impreza sezonu 2008!

Wyścigi skuterów odbywały się na przemian z wyścigami minibike’ów, w których startują zawodnicy w wieku od 8 lat. Jest to tzw.„ kuźnia talentów”, w której najmłodsi kierowcy doskonalą swoje umiejętności i przygotowują się do startów w wyścigach motocyklowych.

Skuterowe klasy 1, 3 i 4 tym razem startowały razem. Pierwszy bieg był pełen emocji.
W pierwszym okrążeniu przy prędkości ok. 100 km/h kilku zawodników z czołówki wywróciło się i bieg został przerwany. Prowadzący wyścig Jan Weber #66 ze Stage6 Racing Team doszczętnie rozbił skuter i nie wystartował ponownie. Pozostali zawodnicy ponownie stanęli na linii startu.

W wyścigu klasy 3 (70 cc 10 cali) zwyciężył Jerzy Mieloch Jr #88, który na dwa okrążenia przed końcem wyprzedził swojego kolegę z teamu Szymona Rajczaka #89, doskonale wykorzystując sytuację podczas dublowania. Trzecie miejsce zajął Max Moutschka.

W drugim biegu Szymon Rajczak po nie najlepszym starcie zaczął walkę z ósmej pozycji.
Z każdym okrążeniem zmniejszał dystans do swoich rywali i awansował ostatecznie na miejsce trzecie. Jerzy Mieloch Jr po brawurowej jeździe ponownie linię mety przejechał na miejscu pierwszym! Obaj zawodnicy Mieloch Racing Team pokazali wspaniały styl i technikę jazdy zachwycając kibiców oraz niemieckich i czeskich współzawodników. Max Moutschka skończył wyścig na miejscu drugim. Denis Chadrysiak z MRT był jedenasty
i siódmy.

W klasie 1 (50 cc) w obu biegach zwyciężył Jerzy Mieloch Sr, obejmując prowadzenie od początku obydwóch wyścigów. Jego największy rywal Tobias Pfotenhauer #44 ze Scooteria Spandau nie ukończył pierwszego biegu z powodu defektu technicznego. W drugim biegu był drugi. Drugi z Polaków w tej klasie - Michał Adamiszyn #1 z Adamiszyn Racing Team zajął miejsca trzecie i czwarte na nieomalże seryjnym skuterze Piaggio Zip 50

Wyścigi klasy 2 (70cc, 12 cali) zdominowali zawodnicy z czeskiego temu Scooter Tuning. Jan Nemec #1w pięknym stylu pokonał swoich rywali w obu biegach. Ondres Honzak #9
w pierwszym biegu był piąty, w drugim drugi. Tim Grothe ze Stage6 Racing Team ukończył wyścigi na pozycji czwartej i trzeciej. Kevin Chadrysiak z MRT zajął miejsca dziewiąte
i jedenaste.

Ostatnia runda IDSM już 3-4 października na torze kartingowym w Berlinie Schoenerlinde! Zapraszamy zawodników i kibiców!

Tekst: Małgorzata Mieloch