Lokalizacja: Poznań
Pojazd:
MISTRZOSTWA NIEMIEC W WYŚCIGACH SKUTERÓW – WALLDORF

Obrazek

W dniach 11-12 lipca miała miejsce, po raz pierwszy na torze kartingowym w Walldorfie (Niemcy), kolejna runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec IDSM.
W sobotę, przy słoneczniej pogodzie odbyła się seria treningów dowolnych i kwalifikacyjnych. Najlepsze czasy wywalczyli:
- w klasie 1 (50 cc) – Jerzy Mieloch Sr #99 (Mieloch Racing Team) – 44, 494 sekundy.
-w klasie 2 (70 cc, 12 cali) - Marcus Andruchewicz #3 (Preusen Racing Team) – 40,225 sekundy
- w klasie 3 (70cc, 10 cali) – Max Kretschmer #13 (Scootershop 53 Racing Team) – 39,936 sekundy
- w klasie 4 (powyżej 70 cc) - Philipp Winkel #3 – 41,052 sekundy.

Obrazek

Obrazek

Inauguracyjny niedzielny wyścig klasy 1 odbył się w deszczu. Pierwsze miejsce z dużą przewagą nad rywalami zdobył Denis Koch #74. Jerzy Mieloch Sr #99 stoczył zaciętą walkę o drugą lokatę z Christofem Peters’em #27 (WMS Racing Team), który mimo deszczu jechał bardzo agresywnie i po dwóch okrążeniach prowadzenia przed Seniorem wywrócił się i stracił szansę na drugie miejsce.

Obrazek

Obrazek

W drugim biegu nitka toru była już sucha i bezkompromisowo zwyciężył Jerzy Mieloch Sr #99. Senior wziął odwet za pierwszy bieg i zdublował wszystkich swoich rywali.
Podobna sytuacja pogodowa miała miejsce podczas wyścigów klasy 2. W pierwszym „ mokrym” biegu pierwszą pozycję wywalczył Marcus Andruchewicz #3 (Preusen RT), pokonując Daniela Bergau’a #18 Scootershop 53 RT) i Max’a Moutschk’e #24. Drugiego biegu niestety nie ukończył z powodu defektu technicznego, co pozwoliło Danielowi zająć pierwszą lokatę.

Obrazek

Obrazek

Przed pierwszym biegiem klasy 3 w paddocku zapanowała nerwowa atmosfera. Tor w wielu miejscach zaczął przesychać, jednak pojawiające się na horyzoncie chmury nie wróżyły nic dobrego. Szefowie teamów i zawodnicy musieli błyskawicznie podjąć decyzję na jakich oponach wystartować.

Obrazek

Obrazek

Część zawodników wystartowała na oponach deszczowych, część na slickach. Szymon Rajczak #89 (Polini) z Mieloch Racing Team zdecydował się założyć z przodu oponę deszczową, z tyłu suchą. Jak się okazało podczas wyścigu wybór był trafny. Zwycięzca Daniel Koch #3 i Szymon użyli takiej samej konfiguracji. Szymon Rajczak ostatecznie wywalczył pozycję drugą pokonując Max’a Kretschmer’a #13 (Scootershop53 RT), który wystartował na slickach. Jadący w czołówce Jan Weber #66 ze Stage6 Racing Team niestety nie ukończył pierwszego biegu z powodu defektu technicznego. Jerzy Mieloch Junior #88 z Mieloch Racing Team (Stage6) uplasował się na pozycji szóstej.

Obrazek

Obrazek

W drugim biegu tor był już całkowicie suchy. O pierwszą lokatę rywalizowali zaciekle Jan Weber #66 ze Stage6 RT i Max Kretschmer. W osiemnastym okrążeniu podczas dublowania zawodnika Jan Weber wywrócił się. Ponieważ wypadek wyglądał bardzo groźnie wyścig został przerwany. Na podstawie decyzji sędziów wyścig nie został wznowiony, uznano wyniki z okrążenia poprzedzającego wywrotkę i zwycięzcą wyścigu został Jan Weber #66. Jako trzeci linię mety przejechał Daniel Koch. W wyścigu doskonale pojechał Jerzy Mieloch Jr, który wyprzedził swojego kolegę z teamu, Szymona Rajczaka i zakończył bieg na pozycji 4.
Następna runda odbędzie się 25-26 lipca w Harz Ring.