Lokalizacja: Poznań
Pojazd:
MISTRZOSTWA NIEMIEC W WYŚCIGACH SKUTERÓW – RUNDA TRZECIA - WITTGENBORN

Obrazek

Za nami kolejna runda Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w wyścigach skuterów. Tym razem wyścigi odbyły się podczas słonecznego weekendu 13-14 czerwca na torze kartingowym Vogelsbergring położonym koło Wittgenborn (Niemcy).
Do sobotniego wyścigu trzygodzinnego zgłosiły się 24 zespoły! Tuż po starcie prowadzenie objął Mieloch Racing Team #8 (Szymon Rajczak, Jerzy Mieloch Junior, Jerzy Mieloch Senior), który zwyciężył wyścig pokonując 185 okrążeń, z przewagą 8 okrążeń nad drużyną G6 Racing.

Obrazek

Trzecie miejsce zajął team Scooter Corner pokonując 174 okrążenia.

Obrazek

Obrazek

Podczas niedzielnych wyścigów w klasie 1 po raz kolejny niepokonany był Jerzy Mieloch Senior #99, który w obu biegach dojechał na linię mety na pierwszej pozycji z ogromną przewagą nad swoimi rywalami: Tobiasem Pfotenhauer’em #2 i Christofem Peters’em #27. Najlepszy czas okrążenia należał do zwycięzcy i wynosił 59.877.

Obrazek

Obrazek

Oba biegi klasy 2, w której wystartowało 23 zawodników były bardzo interesujące i pełne emocji. W pierwszym biegu zwyciężył Marcus Andruchewicz #3, który w pięknym stylu pokonał swoich rywali. Drugiego biegu niestety nie ukończył i zwycięzcą został Stephane Monaya #2. Zaciekłą walkę o pozycję stoczyli także Michał Adamiszyn #45 (CMA Racing Team) oraz Kevin Chadrysiak #82 (Scootershop 53 Racing Team). Michał zajął miejsce 7 i 6. Kevin był 6 i 7.

Obrazek

Obrazek

Wyścigi królewskiej klasy 3 dostarczyły zarówno kibicom, jak i zawodnikom wielu wrażeń i do końca trzymały w napięciu. Można było podziwiać fantastyczną jazdę czołowych zawodników. W pierwszym biegu zwyciężył Max Kretschmer #13, który zaciekle walczył o pierwszą pozycję z Ronniem Mengel’em #19 . Niestety Ronnie goniąc rywala wywrócił się. Wracając na tor ominął spory odcinek trasy, za co został zdyskwalifikowany.

Obrazek

Za nimi przez cały wyścig podążał Szymon Rajczak #89 (Polini - Mieloch Racing Team), który po wyprzedzeniu Jana Webera (Stage6 Racing Team)dzielnie bronił swojej pozycji i przejechał linię mety na miejscu drugim. Tuż za nim był Jan Weber #66, Jerzy Mieloch Jr #88 (Stage6 - Mieloch Racing Team) oraz Szwajcar Marc Obrecht #41.

Obrazek

W drugim biegu podobnie jak w pierwszym Ronnie Mengel i Max Kretschmer walczyli o pierwszą pozycję. Jednak z powodu defektu technicznego Max nie ukończył wyścigu i na miejscu drugim uplasował się Szymon Rajczak przed Janem Weberem. Junior po wywrotce na jednym z zakrętów zaczął doganiać rywali i po czterech okrążeniach, po wyprzedzeniu Denisa Chadrysiaka #81 (Scootershop53), który również zaliczył wywrotkę, ponownie się przewrócił - tym razem konkretnie. W szykanie, którą zawodnicy pokonywali z prędkością około 70km/h uślizgnęło mu się tylne koło i z wielkim impetem uderzył w bandę. Uszkodzenia skutera były tak poważne, że nie pozwoliły Juniorowi na dalszą jazdę. Na szczęście poza poobijaniem Juniorowi nic się nie stało.