Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 17:31



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 14 paź 2016, 16:44 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:39
Posty: 5
Pojazd: yamaha DT 50
Siemanko dałem seryjny cylinder od dt 50 do szlifu na 40.50mm przy okazji kazałem tez zrobić mocny porting. I tu moje pytanie mam gaźnik 16 mm na dyszy 102. Poskręcalem wszystko moto na luzie kręci pięknie a jak trzeba jechać to nie ma siły. Skontaktowałem się z wykonawcą i polecił założyć gaźnik 17.5-19 ( no i swoją drogą wydech) jak myślicie gaźnik 19 będzie okej a jak tak to na jakiej dyszy ? Pomóżcie bo moto potrzebne na dojazdy do szkoły :/


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 14 paź 2016, 20:58 
*

Rejestracja: 07 lip 2015, 21:21
Posty: 49
Lokalizacja: Gorlice
Pojazd: Rieju SMX 50/75
Siemka :D Miałem kiedyś w serii 19mm Dellorto z dyszą 85 bodajże i jechał fajnie także możesz zakładać,a dysza zależy ja celowałbym raczej w coś pomiędzy 105 a 115,ale to indywidualna sprawa zależna od silnika,wydechu,itp i musisz sam znaleźć odpowiednią :mrgreen: A do 16mm myślę,że można by było dać ~110 i powinien jechać normalnie,w końcu niektórzy wkładają od 70cc gaźniki 16 ale to trochę bezsens :D




_________________

Rieju SMX50

-cylinder Olympia 75 ported by JackMotors
-wał Top Racing High Tech
-gaźnik Dellorto 21mm + Motoforce Racing
-sprzęgło Polini Evolution
-wydech seria




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 paź 2016, 11:40 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:39
Posty: 5
Pojazd: yamaha DT 50
michalo37 pisze:
Siemka :D Miałem kiedyś w serii 19mm Dellorto z dyszą 85 bodajże i jechał fajnie także możesz zakładać,a dysza zależy ja celowałbym raczej w coś pomiędzy 105 a 115,ale to indywidualna sprawa zależna od silnika,wydechu,itp i musisz sam znaleźć odpowiednią :mrgreen: A do 16mm myślę,że można by było dać ~110 i powinien jechać normalnie,w końcu niektórzy wkładają od 70cc gaźniki 16 ale to trochę bezsens :D


Tak jak wspomniałem wyżej mam cylek po mocnym porcie. Jaki wydech byś polecił ? Zastanawiam się nad tecnigas e-nox, co myślisz ? :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 paź 2016, 18:59 
*

Rejestracja: 07 lip 2015, 21:21
Posty: 49
Lokalizacja: Gorlice
Pojazd: Rieju SMX 50/75
19mm powinien starczyć bo to nadal 50cc :)

Wydech hmm Tecnigas jest ok ale ma rezo tylko do 10500rpm,ja na twoim miejscu pokusiłbym się o jakiegoś spawaka - Platek zrobi Ci pod cyla za około 500zł,albo samemu zrobić za max 200zł z nierdzewki :mrgreen:
A jak wolisz kupny to poszukaj czegoś używanego np Conti CHR - rezo chyba do 12k także więcej ci da od E noxa :) Aczkolwiek E nox jest dobrym wydeszkiem i ma [cenzura] dźwięk :mrgreen:




_________________

Rieju SMX50

-cylinder Olympia 75 ported by JackMotors
-wał Top Racing High Tech
-gaźnik Dellorto 21mm + Motoforce Racing
-sprzęgło Polini Evolution
-wydech seria


Ostatnio zmieniony 15 paź 2016, 18:59 przez robdk, łącznie zmieniany 1 raz
regulamin pkt.10




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 paź 2016, 19:07 
Stróż Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2014, 6:15
Posty: 2090
Lokalizacja: Końskie Świętokrzyskie
Pojazd: Romet RXL 2T, Kawasaki EN500
Po pierwsze to gaźnik 16mm jest za mały i żadna rekompensata w wielkości dyszy nie da rady, ponieważ taki gaźnik jest dobry do 8000 obr/min a tu będzie dużo więcej.
Teraz pytanie - jaki jest zrobiony ten port? Czy był robiony na pałę czy też poparte to jest jakimiś wyliczeniami? Zasadniczo wykonawca powinien wiedzieć na jakie obroty wykonał cylinder.
Jak będziesz wiedział na jakie obroty masz cylka to musisz dostosować teraz pod nie wydech i pewnie na spawaku się skończy.
Nikt nie pisze wprost, ale porting psuje dół silnika (chodzi o obroty) i przesuwa pracę na wysokie obroty i to w wąskim zakresie, gdy obroty spadną to niestety nie jedzie.




_________________

POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 paź 2016, 21:42 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:39
Posty: 5
Pojazd: yamaha DT 50
No okej gaźnik juz zamówiony (dellorto 19 ) w jaka dysze celować mniej więcej? Chyba jednak faktycznie zdecyduje się na spawaka od platka :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 paź 2016, 22:32 
*

Rejestracja: 07 lip 2015, 21:21
Posty: 49
Lokalizacja: Gorlice
Pojazd: Rieju SMX 50/75
Spawak to najlepsze rozwiązanie jak znasz parametry cylindra :) Jak wysokie obroty wykręci twój cylek po porcie,jakie ma OWK? 19mm wystarczy ale dysza będzie około 110-120 jak ma to kręcić 14k :) Ale to indywidualna sprawa,każdy silnik jest inny i nawet przy full serii jest tak że w jednym silniku idealna jest dysza 80 przy 16mm a w innym 95 :D Najlepiej kup sobie zestaw dysz powyżej 105 - na allegro po 2zł sztuka widziałem i dopasujesz :D




_________________

Rieju SMX50

-cylinder Olympia 75 ported by JackMotors
-wał Top Racing High Tech
-gaźnik Dellorto 21mm + Motoforce Racing
-sprzęgło Polini Evolution
-wydech seria




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 16 paź 2016, 12:12 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:39
Posty: 5
Pojazd: yamaha DT 50
michalo37 pisze:
Spawak to najlepsze rozwiązanie jak znasz parametry cylindra :) Jak wysokie obroty wykręci twój cylek po porcie,jakie ma OWK? 19mm wystarczy ale dysza będzie około 110-120 jak ma to kręcić 14k :) Ale to indywidualna sprawa,każdy silnik jest inny i nawet przy full serii jest tak że w jednym silniku idealna jest dysza 80 przy 16mm a w innym 95 :D Najlepiej kup sobie zestaw dysz powyżej 105 - na allegro po 2zł sztuka widziałem i dopasujesz :D

co do parametrów to wciąż próbuje się dowiedzieć od wykonawcy portingu... wziałem dellorto z zestawem dysz więc bedzie zabawa z regulacją :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy