Dzisiaj jest 09 maja 2024, 1:10



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 22 lut 2015, 12:30 
*

Rejestracja: 08 kwie 2010, 19:20
Posty: 117
Lokalizacja: Połajewo
Pojazd:
Jestem w maturalnej klasie i mam niemały problem z wyborem kierunku studiów. Chodzę do liceum, profil matematyczno-fizyczny. Ogólnie lubię matmę i czuję się w tej dziedzinie dobry. Gorzej z fizyką, mam nauczycielkę, której metody nauczania całkowicie odrzuciły mnie od tego przedmiotu. Ale wiadomo, na polibudzie tak czy siak z tą fizyką będę miał styczność.
Obawiam się troszkę tylko o mój poziom informatyczny albo jego brak. W LO miałem infę tylko w pierwszej klasie - na poziomie operacji w pakiecie office, więc wszystko co było już w podstawówce/gimnazjum. Z prawdziwym programowaniem nie miałem styczności.
Uściślając, idę na Politechnikę Poznańską.

Zainteresowały mnie kierunki:
- budownictwo
- energetyka
- mechanika i budowa maszyn
- automatyka i robotyka
- elektronika i komunikacja (trochę mniej, bo ponoć bardzo ciężki kierunek)

Mógłby ktoś z was coś powiedzieć na którykolwiek z tych kierunków? Znajdą się może nawet jacyś absolwenci?
Wolałbym raczej, aby na moim kierunku było więcej matmy niż fizyki. Sama nazwa budownictwo mówi mi, że będzie dużo fizyki, ale wrzuciłem tutaj, bo wydaje mi się to kierunek taki typowo ludzki. Nie wiem jak to lepiej ująć :D

Oczywiście chciałbym po studiach mieć dobrą pracę, żeby godnie utrzymywać rodzinę. Jednocześnie nie chcę kierunku, na którym nie będę miał w ogóle życia prywatnego, tylko non stop nauka. Wiadomo, trzeba dać coś od siebie i się przyłożyć, ale ja mam dziewczynę, z którą znam się już długo i to raczej będzie jeden z fundamentów mojego życia. Chcę mieć dla niej również trochę czasu. Wiadomo koledzy czy coś również, żeby się nie odczłowieczyć.

Czy to, że kończę liceum a nie technikum mocno pogorszy moją sytuację na politechnice? Będzie mi o wiele ciężej?

Dajcie jakieś wskazówki, jak to wszystko rozplanować. Z góry dzięki!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 22 lut 2015, 13:29 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 cze 2010, 19:01
Posty: 410
Lokalizacja: Koronowo (CBY)
Pojazd:
FreSh.cie, studiuję mechanikę i budowę ale w bydgoszczy powiem tak, dobry kierunek ale mechanika to w zasadzie fizyka (statyka dynamika kinematyka), łatwy kierunek nie jest musisz wiedzieć czy masz jakiś tam pociąg do projektowania, np. jakiś podnośników itp.
przedmioty takie jak wytrzymałość materiałów mechanika techniczna, czy mechanika płynów potrafią dać w kośc, najgorszy u nas był pierwszy rok i zetkniecie z matma, rysunkiem technicznym, projektowaniem w cadzie itd.

ogólnie mas bardzo duzy rozrzuty tych kierunków zastanów sie co chcesz robić. bo miedzy budownictwem a robotyką jest mega przepaśc zupełnie inne dizedziny.




_________________

Obrazek
Ku pamięci[*]




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 lut 2015, 14:06 
*

Rejestracja: 08 kwie 2010, 19:20
Posty: 117
Lokalizacja: Połajewo
Pojazd:
Co ja biedny uczeń po liceum mogę wiedzieć o projektowaniu, czy mnie to pociąga? Ogólnie budownictwo to słyszałem, że ciężko znaleźć dobrą robotę po studiach. Z matmą radzę sobie całkiem dobrze i poza tym po prostu ją lubię. Jeśli chodzi o programowanie etc. to na studiach od zera uczą? Bo nie miałem z tym styczności.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 lut 2015, 16:05 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 wrz 2009, 8:12
Posty: 1770
Lokalizacja: Warka
Pojazd: Insignia B
FreSh.cie, nie prościej będziesz miał jak poprzeglądasz plany zajęć (na dowolnej uczelni bo program jest podobny) i zobaczysz czego jest więcej ewentualnie dodatkowo sobie poczytasz o przedmiotach?




_________________

toyota-corolla-1-6-dual-vvt-i-by-razor99-t323266.html Corolla by Razor
corolla-ts-by-razor99-t415180.html Corolla TS by Razor




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 lut 2015, 16:32 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 cze 2010, 19:01
Posty: 410
Lokalizacja: Koronowo (CBY)
Pojazd:
FreSh.cie, ja też jestem po LO i ogarniam, ogólnie musisz wiedzieć co chcesz robić, a nie pójde na to bo fajny pieniążek po tym sie zarabia mimo że będe nie nawidził swoją robote...

Inaczej jeśli jesteś dosyć rozgarniety to ogarniesz iwekszośc kierunków z mniejszym lub większym trudem ale sie zastanów co chcesz robić.


Tym że matmę lubisz i ogarniasz sie nie sugeruj na studiach z liceum nie ma nic praktycznie.


Masz tak duży rozstrzał kierunków że szok bo jest jednak róznica pomiedzy : projektowaniem konstrukcji budowlanych a projektowaniem systemów sterowania np. liniami do napełniania słoików z dżemem czy budowaniem "robotów".


Poczytaj o kierunkach i to co mozna po nich robić. Bo po Mechanice jak skończysz o prace nie ma problemu bo możesz pracować w tak wielu miejscach że sobie nie zdajesz sprawy nawet.

Energetyka kierunek chyba związany wprost z pozyskiwaniem itd. energii jak dla mnie troszke wąska dziedzina

Buydownictwo ciężki kierunek duzo matmy, geometrii wykreslenj i wgl. ogólnie w tej dziedzinie nie potrzeba aż tylu inzynierów ilu kończy ten kierunek.

Robotyka i automatyka przysżłościowy kierunek tylko musisz miec pojecie o programowaniu itd. kierunek spoko po nim możesz np programować linie produkcyjne itd. tylko tu też znowu nie potrzeba zbyt wielu ludzi


Elektronika i komunikacja w sumie nie do końca wiadomo co to, i to już zależy jak wygląda nauczanie na danej uczelni, bo mogą Cię nauczyc dużo a może to być troche ściema a nie studia.




_________________

Obrazek
Ku pamięci[*]




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 lut 2015, 23:31 
*

Rejestracja: 24 lut 2015, 17:28
Posty: 54
Lokalizacja: Warszawa, Targówek
Pojazd: Italjet Formula 50/ Audi A6 C4
O koleś - rzeczywiście rozstrzał masz w wyborze studiów. Obecnie jestem na pierwszym roku na Politechnice Warszawskiej i widzę że jest naprawdę ciężko. Nauka na bierząco po kilka godzin dziennie bo jesli nie.. To nie masz co tu robić. Jestem na Chemii a matma i fiza i tak mnie dogoniła.

Z tego co wiem od kumpli:

-budowa maszyn - cholerna magia. Ludzie starają się to ogarnąć po profilach mat-fiz i i tak idzie im ciężko.
- automatyka i robotyka - znajomy z Lublina to studiuje i mówi że fizyki jest niestety sporo. Skubany dobry jest z niej to jakoś dał radę. Obecnie kończy już studia.
- budowlanka - u mnie ciężko się na to dostać. Ludzie oblegają ten kierunek tak jak i informatykę ale niestety żaden kumpel na to nie poszedł.

- jesli chcesz iść na informatykę a nie miałeś styczności z programowaniem itp itd - kolejna opinia kumpla - jest tez mega ciężko i spooro do nadrobienia ale jakoś idzie.


Nie wiem kompletnie co Ci doradzić ale jak tak patrzę to zainteresuj się energetyką :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 lut 2015, 8:09 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 wrz 2009, 8:12
Posty: 1770
Lokalizacja: Warka
Pojazd: Insignia B
Od biedy zostaje ekologia (może brzmi jak gówno, ale zobaczcie jak ekolodzy sobie poczynają co i rusz zaostrzają normy spalin w samochodach, robią co chcą niszczą przemysł za pomocą "wprowadzania ulepszeń", utrudniają życie obywatelom). Nie wiem jak mocno musiałbym walnąć się w głowę żeby na to pójść, ale kierunek jest podobno oblegany i praca o dziwo też jakaś jest :shock:

SuchSon, co do polibudy warszawskiej to nie jest tam jakiś wysoki poziom zanim podziękowałem z ich usług za kombinowanie (w sensie jak tu zrobić żeby kierunek zamknąć) to kilka egzaminów zdałem z marszu bez nauki. Nie trzeba dzień w dzień siedzieć godzinami i się uczyć to bez sensu po prostu trzeba ogarniać co jak z czym i po co czyli po prostu "myśleć" a wtedy wystarczy się pouczyć 2-3 dni przed egzaminem :mrgreen:




_________________

toyota-corolla-1-6-dual-vvt-i-by-razor99-t323266.html Corolla by Razor
corolla-ts-by-razor99-t415180.html Corolla TS by Razor




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy