Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 15:56



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 06 kwie 2016, 18:45 
*

Rejestracja: 13 lut 2015, 18:01
Posty: 83
Pojazd: Yamaha Tzr
Siemka latam Yamahą tzr 2005 r. cylinder 90cc malinka.
Mam pytanie bo ostatnio mam problem z gaźnikiem generalnie non stop leci paliwo jak odkręcę nie ważne czy na rezerwę czy na ON leci jak poje.... i nie mogę nic z tym zrobić gaźnik czyściłem itp. niby wszystko gra iglica cała ta igła nwm czy tak powinno być ale jak odkręciłem i dotykałem to ma luz ale może tak powinno być... ale do rzeczy jaki gaźnik kupić czy na coś muszę zwrócić uwagę pomierzyć coś żebym wiedział z góry dziękuje bo ze mnie mechanik taki że szkoda gadać.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 06 kwie 2016, 19:58 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sie 2015, 10:28
Posty: 283
Lokalizacja: Protowo (Warmińsko-Mazurskie)
Pojazd: Rower z silnikiem 66cc
Imię: Jacek
Do 90cc to najlepiej jakiś gaźnik 21mm. Pamiętaj, że jeśli nie znasz się na regulacji to lepiej wybieraj sprzęt markowy; znajdziesz tutoriale w necie i nie rozpadnie ci się nic w rękach. Ja nie mając kasy wybrałem gaźnik chiński, z którym już nie mam problemów, ale silnik pracuje różnie. Generalnie jeśli umiesz się posłużyć i naprawić niedoróbki w chińczykach to jesteś jakieś 120zł do przodu. Ale skoro mechanik z ciebie żaden to lepiej nie ryzykuj i kup coś markowego.

Poszukaj gaźnika Dellorto PHBG 21mm ten jest po prostu większy od seryjnego w tzr. Nie będzie trzeba nic przerabiać. Mógł by to ktoś potwierdzić bo nie miałem tego motorka i nie jestem pewien.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 kwie 2016, 17:04 
*

Rejestracja: 13 lut 2015, 18:01
Posty: 83
Pojazd: Yamaha Tzr
Jestem załamany nie mogę chwil odpoczynku mieć bo musze po powrocie ze szkoły i praktyk ją składać i tak w kółko .... non stop leci na zimnym jak nie będę jej pchać to nie odpali na rozrusznik bez sensu nie wiem o co chodzi.. a paliwo niby juz mi nie ciekło złożyłem plastiki i dziś patrze kur.... znowu cieknie a ich pan w chu z tymi am6




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 kwie 2016, 18:27 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 lis 2013, 23:16
Posty: 260
Lokalizacja: Koszalin
Pojazd: Aprilia RS/Benzer freedom
One są dobrymi silnikami, tylko wymagają dobrej reki, zaprowadź do dobrego warsztatu.




_________________

LwG !

Zapraszam na oględziny mojego projektu

http://forum.mieloch.pl/post2687009.html#p2687009




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 16 kwie 2016, 10:44 
*

Rejestracja: 13 lut 2015, 18:01
Posty: 83
Pojazd: Yamaha Tzr
Wiem wiem ze dobre tak na prawdę to topowe ale ja nie jestem mechanikiem a nie mogę za chiny tego dać do zrozumienia pewnej osobie a ona się upiera że sam mam to najlepiej zrobić .... a mechanik tutaj potrzebny :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 kwie 2016, 22:52 
*

Rejestracja: 26 mar 2016, 7:32
Posty: 43
Pojazd: Aprilia RS 50
Możliwe ze masz dziurawy pływak w gaźniku i sie topi i przelewa gaźnik.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 24 kwie 2016, 11:38 
*

Rejestracja: 13 lut 2015, 18:01
Posty: 83
Pojazd: Yamaha Tzr
Dobra jako tako zrobiłem kolejny raz rozkręcałem itp..... i zmniejszyłem dawkę paliwa na iglicy teraz ładnie pali i nie cieknie paliwo ale problem w:
- odpalę yamahę np. zimną to przez około 10 sekund utrzymuje większe obroty tak około 2.5-3 tys. potem spadają i utrzymują się na 1.3-1.5 tys. (Wydaje mi się że to nic złego i to chodzi o to że rozgrzewa się)

- Jak daje jej trochę na obrotach czy jadę czy stoi spada normalnie z obrotów ale na chwilę 2 góra 3 sekundy utrzymuje jeszcze na około 3 tys i dopieru wtedy spada do 1.5tys.

- i ostatni problem jadę sobie np. na 4 biegu i kręci się do max 10 tys albo jak redukuję z większego biegu na mniejszy żeby ją wkręcić w lepsze tempo to z początku ładnie idzie i nagle bariera 10-11 tys i kurde jak by traciła moc i gasła. (Kwestia źle wyregulowanego gaźnika czy am6 już tak ma?)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy