Dzisiaj jest 19 wrz 2024, 2:18



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 23 mar 2010, 20:58 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sty 2009, 16:51
Posty: 131
Lokalizacja: Białystok
Pojazd:
Kymco People S, 2T
Zerwał mi się pasek napędowy oryginalny Bando, dzisiaj kurier przywiózł mi nowy Malossi Kevlar Belt, oraz rolki 10g też Malossi.
Wymieniłem pasek, oczywiście ledwo wszedł na swoje miejsce, a w pewnym momencie myślałem nawet że pasek nie jest od tego modelu skutera, no ale wszedł.
Wymieniłem rolki 9,1g, na 10g.
Uruchomiłem skuter, przejechałem się i okazało się że piszczy jak stara baba.
Pisk ten jest podobny do pisku zardzewiałem huśtawki, lub coś jak stary rower, czy wózek dziecięcy.
Pisk utrzymuje się podczas jałowych obrotów, jest wtedy bardzo wyraźny, a podczas jazdy troszeczkę słyszalny, choć zmienia swoją barwę i intensywność.
Rozebrałem ponownie blok silnika, ten od strony wariatora i sprzęgła, i nic nie znalazłem.
Silnik podczas pracy normalnie kręci pasek, a wydaje mi się że dźwięk wydobywa się spod chłodzenia cylindra.
Odkręciłem wydech, zdemontowałem wiatraczek, ale nadal to samo, coś pod tym wiatraczkiem musi być zwalone, są tam zwoje miedziane, ale nie udało mi się odkręcić osłony tego, gdyż potrzeba tam jakiegoś specjalnego klucza.
Dźwięk w każdym bądź razie jest wkurzający, głośniejszy gdy podczas jazdy zatrzymam się na skrzyżowaniu, a cichszy gdy skuter jest zimny i dopiero odpalony.
Skuter po tuningu, nie wymieniane łożyska z wyjątkiem igiełkowego na Top-Racing.
Jak myślicie, łożyska poszły i temu piszczy, czy po prostu nowy pasek daje o sobie znać zanim się troszeczkę nie dotrze?
Żadnej negatywnej zmiany w pracy silnika, żadnego metalicznego zgrzytu, tylko ten nieprzyjemny pisk :(


Ostatnio zmieniony 24 mar 2010, 1:40 przez baraqs, łącznie zmieniany 1 raz

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 27 mar 2010, 3:00 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sty 2009, 16:51
Posty: 131
Lokalizacja: Białystok
Pojazd:
Dzięki wielkie za aż tak wiele odpowiedzi ;)
Myślę że to jednak pasek napędowy, ten kevlar z czymś tam ociera się o talerze czy wariator, i wydaje taki dźwięk.
Gdyby to były łożyska byłby zgrzyt, no nie?
A zgrzytu nie ma, piszczy tylko jak jest rozgrzany, na zimnym silniku cisza.
Dziwne i wkurzające, może i moc tego paska jest wielka, ale 130zł dane to nie mały pieniądz, i oczekuje się, że działać będzie należycie, dotyczy to też dźwięku.
Po wymianie rolek skuter wolniej startuje, ale za to v-max zwiększył się o jakieś 8-10km/h, a przyśpieszenie w końcowym etapie 50< jest lepsze.

Dodano:
Dzisiaj czyli po przejechaniu na nowym pasku jakichś 100km, skuter przestał piszczeć, pasek więc się dotarł , że tak śmiem powiedzieć.


Ostatnio zmieniony 29 mar 2010, 0:22 przez baraqs, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy