Dzisiaj jest 04 maja 2024, 2:30



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 18 maja 2009, 16:48 
*

Rejestracja: 18 maja 2009, 16:33
Posty: 9
Pojazd:
Witam. To mój pierwszy post na forum.
A więc:
Posiadam Kymco S9 z 2007r nówkę z salonu. Ma przejechane ponad 15 tys. km. Serwisowana w salonie według książki. Pod koniec poprzedniego sezonu pojawił się problem. Skuter po rozgrzaniu tracił moc. Osiągał max 50km/h z bólem na full manetce. Jazda pod górkę była katorgą dla niego. Przed początkiem sezonu zawiozłem go do serwisu. Powiedzieli mi, że trzeba nowy tłok, pierścienie, szlif cylka zrobić itd. No wiec zgodziłem się. Po 3 tygodniach zadzwonili do mnie, że skuter do odbioru. Jazda miała być jak na dotarciu czyli do 40km/h. Przejechałem z 20km zrobiłem sobie przerwę. Żeby skuter odsapnął. Potem jadąc do domu ok. 30km gdzieś w połowie drogi zaczęły pojawiać się te same objawy co przedtem. Czyli brak mocy... 40km/h na maksymalnie odkręconej manetce. Zawiozłem z powrotem. Powiedzieli, że może cylinder puchnie i traci kompresje. Ale zostawiłem. Za parę dni dzwoni do mnie facet, że ich mechanik jeździł 1,5h i nic nie wykrył. Możliwe, że jak jeździł po mieście to stawał co chwile na światłach itd. i tak nie dostał temperatury. Ale jadąc przez dłuższy czas to się dzieje. Co to może być? Proszę o pomoc. Aha po tym rozgrzaniu osiągach max 6.500obr.min. Nie może się wkręcić na obroty, po prostu brak mocy. Proszę jeszcze raz o pomoc.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 18 maja 2009, 17:23 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 mar 2009, 17:41
Posty: 133
Lokalizacja: Leszno
Pojazd:
hmmm.... pomyślmy....
- sprawdz dzwon sprzegla moze jest juz strasznie zuzyty, zuzyty dzwon poznasz po mocno fioletowym zabarwieniu i miejscowych odksztalceniach
- sprawdź sprężynki sprzęgła, mozliwe ze to one po dluzszej jezdzie miekna
- jestes pewien ze skuter jest odpowiednio chlodzony, tzn. ze masz plyn w chlodnicy i pompa dziala ?
masz jakies problemy z ruszaniem tzn. muli itp. ? :wink:




_________________

KyMcO s9 LC 50ccm
- TeCnIgAs NeXt R
- MaLoSsi mUlTiVaR
- RoLkI PoLiNi 6.3 g
- CeNtRaLnA bIałA mAlOsSi
- SpRĘżYnKi SpRzĘgŁa PoLiNi CzArNe




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 maja 2009, 17:33 
*

Rejestracja: 18 maja 2009, 16:33
Posty: 9
Pojazd:
Jak skuter nie jest mocno rozgrzany to rusza dynamicznie, bez problemu. Jak już są te objawy słabnięcia. To wtedy muli... wolno się rozpędza do tych 40-50km/h. A jak jechałem z kolegą to tak był słaby że pod górkę to się dosłownie toczyłem :| Jak do mnie dzwonili to mówili, że odkręcali pokrywę przekładni i jakieś tuleje do wymiany, rolki i coś jeszcze. Ale czy to aby na pewno to? Wcześniej jak im zawiozłem po ich remoncie i sie spytałem czy może coś w przekładni to powiedzieli, że napewno nie. A teraz, że tuleje jakieś :angry: Może sami nie wiedzą i będą kręcić :/

Płyn do chłodnicy mi podczas wymiany tłoka wlali... poza tym nie świeci się kontrolka żeby się przegrzewał czy coś :roll:


Ostatnio zmieniony 18 maja 2009, 17:35 przez AdriannoS9, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 maja 2009, 17:40 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 mar 2009, 17:41
Posty: 133
Lokalizacja: Leszno
Pojazd:
kurde cieżko mi powiedziec, moje kymco s9 tez troszke muli jak sie mocno rozgrzeje ale nie tak żeby nie jechał, jedynie ze startu tak lekko przymula i idzie pięknie. Jeżeli masz go na gwarancji to zawozisz niech robią : ) :wink:




_________________

KyMcO s9 LC 50ccm
- TeCnIgAs NeXt R
- MaLoSsi mUlTiVaR
- RoLkI PoLiNi 6.3 g
- CeNtRaLnA bIałA mAlOsSi
- SpRĘżYnKi SpRzĘgŁa PoLiNi CzArNe




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 maja 2009, 17:41 
*

Rejestracja: 18 maja 2009, 16:33
Posty: 9
Pojazd:
Gwarancja minęła :roll: Możliwe to by było, żeby w przekładni coś świrowało po rozgrzaniu :?: :?: :(




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 maja 2009, 17:43 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 mar 2009, 17:41
Posty: 133
Lokalizacja: Leszno
Pojazd:
nom mozliwe. tak jak mówie sprawdz stan dzwonu. Jezeli jest on mocno fioletowy i ma odksztalcenia to moze przeszkadzac w pracy sprzegla, moga byc tez zuzyte sprezynki sprzegla, w sensie ze miekna po mocnym rozgrzaniu. Zapomnialem pytac on jest calkowicie seryjny ? :wink:




_________________

KyMcO s9 LC 50ccm
- TeCnIgAs NeXt R
- MaLoSsi mUlTiVaR
- RoLkI PoLiNi 6.3 g
- CeNtRaLnA bIałA mAlOsSi
- SpRĘżYnKi SpRzĘgŁa PoLiNi CzArNe




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 maja 2009, 17:47 
*

Rejestracja: 18 maja 2009, 16:33
Posty: 9
Pojazd:
Jedynie Multivar Malossi ma.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 maja 2009, 17:51 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 mar 2009, 17:41
Posty: 133
Lokalizacja: Leszno
Pojazd:
a no i tu moze byc przyczyna. jaka masz sprezyne centralna wsadzona ? jezeli biala z kompletu to zmien ja na seryjna od kymco s9, poniewaz ta biala malossi jest miekciejsza od oryginalnej. rolki jakie masz w sqcie , chodzi mi o wage ? :wink:




_________________

KyMcO s9 LC 50ccm
- TeCnIgAs NeXt R
- MaLoSsi mUlTiVaR
- RoLkI PoLiNi 6.3 g
- CeNtRaLnA bIałA mAlOsSi
- SpRĘżYnKi SpRzĘgŁa PoLiNi CzArNe




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 maja 2009, 17:55 
*

Rejestracja: 18 maja 2009, 16:33
Posty: 9
Pojazd:
Rolki już nie pamiętam jakie mam, ale dobre były i na nich elegancko jeździł. Są już dosyć kwadratowe i będę musiał wymienić, sprężyna od Malossi została wsadzona i jeździł też dobrze. Ale wydaje mi się, że jeżeli sprężyna by była do wymiany to odrazu by mi świrował skuter, a nie po rozgrzaniu dopiero.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 maja 2009, 18:04 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 mar 2009, 17:41
Posty: 133
Lokalizacja: Leszno
Pojazd:
wiesz.... sprężyny pod wysoką temperaturą mają tendencję do mięknięcia. Mówie serio. Kup nowe rolki bo to też ma wpływ. wymień tą centralną z malossi na oryginalną i wtedy zobacz :wink:




_________________

KyMcO s9 LC 50ccm
- TeCnIgAs NeXt R
- MaLoSsi mUlTiVaR
- RoLkI PoLiNi 6.3 g
- CeNtRaLnA bIałA mAlOsSi
- SpRĘżYnKi SpRzĘgŁa PoLiNi CzArNe




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 maja 2009, 18:07 
*

Rejestracja: 18 maja 2009, 16:33
Posty: 9
Pojazd:
W takim razie podejrzewasz, że się już zużyła :?:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 maja 2009, 18:13 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 mar 2009, 17:41
Posty: 133
Lokalizacja: Leszno
Pojazd:
to są tylko podejrzenia. Sprawdź ta centralna, zmien ja na oryginalna , sprawdz sprezynki sprzegla, wymien rolki, zobacz stan dzwonu, aha a swiece masz ta sama od nowosci ? :wink:




_________________

KyMcO s9 LC 50ccm
- TeCnIgAs NeXt R
- MaLoSsi mUlTiVaR
- RoLkI PoLiNi 6.3 g
- CeNtRaLnA bIałA mAlOsSi
- SpRĘżYnKi SpRzĘgŁa PoLiNi CzArNe




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 maja 2009, 18:17 
*

Rejestracja: 18 maja 2009, 16:33
Posty: 9
Pojazd:
Świecę mi wymieniali jak zakładali tłok. Ok odbiorę go jutro od nich i zobaczę te rolki, sprężynki itd.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 maja 2009, 19:07 
*

Rejestracja: 18 maja 2009, 16:33
Posty: 9
Pojazd:
Dzisiaj jeszcze się przejechałem skuterem i mogę jeszcze dodać, że nie chce się wkręcić powyżej 7tys. obr tak jakby przerywał... Macie jakieś pomysły :?: No bo gaźnik wyczyszczony, kompresja jest.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 22 maja 2009, 20:27 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 mar 2009, 17:41
Posty: 133
Lokalizacja: Leszno
Pojazd:
mówisz przerywał hmmm... <mysli> jaką masz włożoną dyszę ? moze jest za mala? :wink:




_________________

KyMcO s9 LC 50ccm
- TeCnIgAs NeXt R
- MaLoSsi mUlTiVaR
- RoLkI PoLiNi 6.3 g
- CeNtRaLnA bIałA mAlOsSi
- SpRĘżYnKi SpRzĘgŁa PoLiNi CzArNe




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 23 maja 2009, 12:23 
*

Rejestracja: 18 maja 2009, 16:33
Posty: 9
Pojazd:
Gdyby była za mała to od odblokowania by mi przerywał :roll:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 25 maja 2009, 13:31 
***

Rejestracja: 18 sie 2007, 6:50
Posty: 564
Lokalizacja: Husów/Łańcut
Pojazd:
Zobacz stan rolek, paska ogólnie stan napędu daj większą dysze wyreguluj może akurat coś da ;) I sprawdź sam stan cylindra itp. bo kolesie z serwisów lubią robić głupie numery czyli powie że zrobił a tego nie zrobił...




_________________

Porting Silników 2T/4t, Składanie, Remonty. Dobre Ceny, Wykonanie na Wysokim Poziomie! tel.606550800




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy