Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:28



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 07 mar 2022, 14:32 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lut 2022, 0:46
Posty: 1
Pojazd: Aprilia RS125 '04
Siemanko. Potrzebuje bardziej szczegółowego opisu niż "kup i zamontuj". Do rzeczy.
Posiadam Aprilie RS125 w wersji SF. Mam stały zawór wydechowy, bez żadnej linki bez niczego, po prostu na stałe w jednej pozycji no i chciałbym do niej wrzucić normalnie "ruchomy" zawór wydechowy i teraz pytanie .

Troszeczkę rozebrałem RS'ke żeby dojść do tego co ja właściwie mam. Znalazłem mocowanie elektromagnesu w okolicy akumulatora , a obok kostkę prawdopodobnie do niego (dwa piny, jeden poziomo, drugi pionowo). Wziąłem do ręki miernik żeby zobaczyć czy pojawiają sie napięcia na tym przewodzie no i albo miernik nie trybił, albo go nie ma XD
Tak sobie myśle, że elektromagnes jest na pewno czymś sterowany, pewnie modułem, no i wyczytałem, że jest on sterowany modułem Ducati 7800, gdzie on się znajduje ?
Zdjąłem siedzenie i widać faktycznie moduł, lecz jest to moduł Nippodenso, nie widziałem żadnego innego, prócz chyba przerywacza, no i regulatora. Może ten moduł jest gdzieś bardziej bliżej zadupka i go na pierwszy rzut oka nie widać?
Jeśli już okaże się, że faktycznie go nie mam - okej, kupie moduł. Tylko kwestia instalacji. Czy będzie kostka do podpięcia, czy instalacja do przeróbki?
Jak już to ogarne, cała reszta czyli montaż nie jest absolutnie żadnym problemem.

Jak wiadomo, są też zawory pneumatyczne którego z chęcią bym kupił, ale obowiązek przy ich montażu to wiercenie dziury w cylindrze, czego absolutnie nie chcę robić, tylko i wyłącznie ze względu, że musze rozbierać góre, a jednak chce korzystać z moto w 100% w sezonie więc nie ma mowy, że rozbiore i okaże się że coś pójdzie nie tak.

-- 07 mar 2022, 14:32 --

Ktoś coś ?




_________________

Aprilia RS125 SF '04 Manuel Poggiali


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy