Dzisiaj jest 06 maja 2024, 1:44



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 11 gru 2010, 14:19 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 paź 2010, 17:23
Posty: 243
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd:
A więc, mam na 'warsztacie' Habanę, silnik Franco Morini Horizontal, wszystko elegansio. Wykręcam świecę, by przeczyścić, wlewam mieszaneczkę pod tłok, by go rozruszać (skuter nie odpalał 1,5 roku), wszystko chodzi luźno, jest nawet bul bulbul jakby mu tylko iskry brakowało by odpalił. Wkręcam świecę, zakładam kapturek, przekręczam kluczyk i zonk - kopka chodzi masakrycznie ciężko, tak jakby się zacięła - powiedzmy , jest zacięcie, przechodzisz je i już dalej idzie lekko. Myślałem, że to zatarcie, ale wtedy bez świecy chodziło by tak samo :) Nie ma tego bulgotu , który słyszymy gdy paliwo jest w cylku ruszane przez tłok. Jakiś pomysł ? Zaraz odkręcam przekładnie, może jest zużyty półksiężyc, a kompresja taka, że się ślizga kopka :D (bo szlif robiony 2,5 tysia temu). Jakieś pomysły ? Sprawdzane na świecy z krótkim i długim gwintem (myślałem, że chaczy o tłok i dlatego). Proszę o szybką odpowiedź ;)




_________________

Cytuj:
.a siedze w branży juz pare ładnych latek .


Cytuj:
Cytat:
Wiek: 16

:cool: :cool:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 11 gru 2010, 15:35 
Zbanowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2010, 18:40
Posty: 283
Pojazd:
Inną świecę rozumiem że sprawdzałeś. To zrób taki przegląd - po 1 przeczyść pierdułki [gaźnik filtr itp..] wlej czystej wachy i zrób mieszankę najlepiej [bez podajnika] sprawdź czy wszystko w napędzie jest ok, nasmaruj kopkę. sprawdź przewody paliwowe + kranik. Taka moja myśl, myślę że powinien odpalić. Z rozrusznika też powinien pokręcić i odpalić.




_________________

NRG Mc2 96r... LC !

-Hebo NG
- Seria ? :D

Jeśli czujesz sie czasem mały, smutny i bezużyteczny, to pomyśl, że kiedyś byłeś najszybszym i najbardziej farciarskim plemnikiem w grupie!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 11 gru 2010, 19:47 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 paź 2010, 17:23
Posty: 243
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd:
Jakoś po bojach odpaliłem, na początku w ogóle zdjąłem gaźnik i odpalił (wcześniej złożony elegnacko nie odpalał), ale zaraz zgasł (za dużo powietrza) , założyłem gaźnik, zalałem mu całą strzykawke wachy pod świecę (ogólnie to mu wlałem tam już dużo strzykawek wcześniej :D), mgiełke z paru ml w gaźnik od strony filtra, zatkałem gaźnik i zaczął gadać, puszczam - gaśnie, więc leciutko przytkałem, odpaliłem i działa ;) Temacik do zamknięcia, nie koniecznie do kasacji (może komuś się przyda )

Revo




_________________

Cytuj:
.a siedze w branży juz pare ładnych latek .


Cytuj:
Cytat:
Wiek: 16

:cool: :cool:


Ostatnio zmieniony 12 gru 2010, 11:15 przez Sendzia, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy