Dzisiaj jest 20 wrz 2024, 15:39



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 04 sie 2015, 0:07 
*

Rejestracja: 03 sie 2015, 23:22
Posty: 17
Pojazd: Yamaha Aerox R 2013
Siema, posiadam aeroxa R 2013 , jestem jego pierwszym właścicielem i po 2 latach użytkowania mam zamiar wprowadzić w nim jakieś zmiany , aktualny v-max to jakieś 70-75 km/h ,chciałbym go zwiększyć o kilkanaście km/h tak żeby żywotność sprzętu jakoś mocno na tym nie ucierpiała. Nie orientuje się zbytnio w tuningowaniu skuterów, znam kilka marek takich jak yasuni , polini itp. ale nie wiem jakie dobrać do siebie elementy żeby wszystko fajnie chodziło. Z tego co czytałem klasa sport powinna być w porządku . Powiedzcie mi jakie części głównie wymienić, w jakiej kolejności najlepiej je kupować ( na początku myślałem nad jakimś cylindrem 70cc na sam start, ale chyba wydech będzie lepszym rozwiązaniem jako sam dodatek do serii) Jeżeli chodzi o cenę to sam dokładnie nie wiem ile mógłbym na to wydać, ale chciałbym żebyście podali mi dość dobre jakościowo części , oczywiście sam tłumik czy cylinder za 1500 zł będzie lekką przesadą :D


Mam też drugie pytanie, czy ktokolwiek wie jak odblokować seryjny elektroniczny licznik tak, żeby nie zamykał się na 80 km/h ?


Mam nadzieje , że mi pomożecie :wink:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 04 sie 2015, 0:14 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 gru 2012, 17:59
Posty: 3719
Lokalizacja: Radom
Pojazd: Kymco Zx & Aprilia Sr R
Witaj , zacznij na początku od wydechu , jeśli planujesz cylinder 70 to od razu kup odpowiedni pod cylinder :) Potem możesz kupić wariator , przy wymianie cylindra należy również wymienić gaźnik na większy. Jeśli chcesz mieć lepszy start , lżejsze sprzęgło załatwi sprawę.

Co do części proponowałbym mniej więcej coś takiego :

Wydech : Yasuni R , Tecnigas RS 70 , Tecnigas RS II , Tecnigas Triops ,
Cylinder : Dr.Evo , Malossi Sport , Top Performances Trophy
Gaźnik : 19 lub 21 (lepsza wersja)
Wariator : Top Racing Next Generation lub Polini Speed Control
Sprzęgło : Tec Evo Racing
Dzwon sprzęgła : Tec CNC R

Coś takiego. Najlepiej podaj limit czy przedział cenowy który by Cię interesował :)




_________________

Kymco Zx Swap p/g . Zajrzyj ! ---> http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=339884

Aprilia Sr R 05' Zajrzyj ! ---> post2607571.html#p2607571

FunPage : https://www.facebook.com/SR05R




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 sie 2015, 0:34 
*

Rejestracja: 03 sie 2015, 23:22
Posty: 17
Pojazd: Yamaha Aerox R 2013
Dzięki za szybką odpowiedź, jeżeli kupię wydech to prawdopodobnie będę chciał wrzucić też większy cylinder i inne bajery po jakimś czasie. Aktualnie jeżeli jadę sam to skuter i tak wciąga 3/4 aut na światłach, jeżeli przyspieszenie wzrośnie to będzie fajnie , ale bardziej interesuje mnie większy v-max bo frustrujące jest kiedy tiry muszą łykać mnie przy 70 km/h. Jeżeli da radę to określić to czy spalanie dużo wzrośnie po takiej zmianie samego wydechu i ewentualnie całym tuningu z tym co mi podałeś ? Powiedzcie na swoich przykładach .


Jeżeli mam już podać taki przedział cenowy to powiedzmy, że około 2000 zł chciałbym się zmieścić ale to raczej rozłożone w czasie także limit może pójść lekko w górę .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 sie 2015, 8:13 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 gru 2012, 17:59
Posty: 3719
Lokalizacja: Radom
Pojazd: Kymco Zx & Aprilia Sr R
W tym przedziale spokojnie zmieścisz się z tymi częściami co napisałem powyżej.

Spalanie oczywiście że wzrośnie , wszystko zależy od regulacji , ale w przedziale 6-7 litrów powinieneś się zmieścić :)

Możesz także wymienić wał z łożyskami dla pewności przy 70 cc :)




_________________

Kymco Zx Swap p/g . Zajrzyj ! ---> http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=339884

Aprilia Sr R 05' Zajrzyj ! ---> post2607571.html#p2607571

FunPage : https://www.facebook.com/SR05R




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 sie 2015, 22:29 
*

Rejestracja: 03 sie 2015, 23:22
Posty: 17
Pojazd: Yamaha Aerox R 2013
Wielkie dzięki za pomoc, ktoś z was wie jak to będzie z tym licznikiem ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy