Dzisiaj jest 04 maja 2024, 10:49



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 30 sty 2009, 9:03 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sty 2009, 22:25
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd:
Z góry przepraszam bo już podobny temat założyłem.

Ale ten będzie troszkę inny.

Będe miał taki setup:

Cytuj:
- Wydech yasuni R
-Gaźnik Dell'orto 17,5 mm
- Kruciec ssący stage6
- Membranki stage6
- Wariator Hebo next generation
- Sprzęgło Stage6 Racing Torque Control
- Dzwon sprzęgła Stage6 WingCooler Team
- Przeciwtalerz Hebo
- Pasek polini
- Roli 3,6 gram
- Sprężynki +50 %
- Sprężyna dociskowa +20 %
- Pompa wody SSP +40 %
- Gasbox Malossi Buttle


Chcę do tego zestawu wrzucić Stage6 StreetRace 70cc, mam 13,5 tys przebiegu. Czy ten sezon (zrobię około 3-4 tysięcy) mogę jeździć bez wymiany wału i łożysk ?.

Jak w następnym sezonie wymienie łożyska to będzie dobrze, czy będzie trzeba też wymienić wał ?.

Proszę osoby "praktyczne" niż "teoretyczne" bo teoretycznie wiem, że trzeba wymienić wał. Ale spotkałem się z kolegą on ma gillerke runner 13 tyś przbiegu ma 70 sporta i bez wymiany wału i łożysk jeździ już 2 lata.

Czekam na odpowiedzi, przepraszam za powtórzenie tematu.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 30 sty 2009, 10:22 
*

Rejestracja: 01 sie 2008, 8:58
Posty: 77
Pojazd:
Moim zdaniem jest to dość mocny setup. Bez wymiany łożysk może pojeździsz te 3tys km. Ale co będzie gdy będziesz jechał i nagle usłyszysz żegot. Jeśli nie masz kasy na wał to narazie kup same łożyska. Ale najlepiej byłoby gdybyś uskładał $$$ i kupił też wał nawet i używany aby tylko sportowy. Bo po co masz rozbierać skuter 2 razy?
A przy takim tunie, praktycznie full na sporta to wymień wał żebyś mógł spokojnie sobie jeździć. A widomo, skoro masz aeroxa to wał będzie musiał pracować.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 30 sty 2009, 10:27 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sie 2008, 23:44
Posty: 18
Lokalizacja: łomża
Pojazd:
Wymień lepiej wał bo jak usłyszysz ten "żegot" to wał i cylek do wymiany więc sie nie opłaca uzbieraj kase na wał! :grin:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 30 sty 2009, 10:46 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sty 2009, 22:25
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd:
No to wyreguluje dobrze tą 50 tke i za rok zmienie 70 i wał oraz łożyska




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 30 sty 2009, 12:22 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 wrz 2008, 16:19
Posty: 145
Lokalizacja: Prawie Poznań
Pojazd:
Jak słyszę takie biadolenie "do słabej 70ccm musisz wymienić wał, a jak nie to chociaż same łożyska" ludzie, po co wymieniać sprawne łożyska które nie mają luzów ? Albo wał do tak słabego cylka ? Przecież streetrace ledwo co 9 km uciągnie, zobacz mój podpis, mam seryjny wał, prawdopodobnie seryjne łożyska (nie wiem bo nie rozbierałem silnika) nie ma żadnych luzów a wał ma się dobrze przebiegu mam 32500km, jeżdże naprawde ostro bo po to kupiłem to co kupiłem żeby jeździć szybko. Więc takie gadanie wymień łożyska bo sie rozlecą to gadanie lamusów które nigdy nie rozbierały silnika, nie wiedzą za bardzo o co kaman w temacie i nie mają pojęcia jak to wszystko działa, fakt widziałem przypadek że złamał sie korbowód ale to było przy wale RMS Standart a siedział tam Manston Replica + C20 + 21mm więc było tam ok 15km a nie 9. Ale bez przesady, do tak słabego setupa wymiana wału to bez sens... Na moje proponuję Ci żebyś nie wymieniał wału bo to tylko niepotrzebne koszty, znam przypadki gdzie jeździ bardzo mocny sport lub racing na seryjnym wałku i to naprawde jeździ i jeździ już bardzo długo. Ja stwierdziłem że jak coś zacznie napier***** w silniku (czyt jak zaczną się odzywać łożyska) to wtedy tam dopiero zajrze. A póki co przejechałem już 2 tys i nic się nie dzieje.

pozdr




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 30 sty 2009, 23:54 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2006, 20:21
Posty: 447
Lokalizacja: Łomża
Pojazd:
Ja też bym zostawił seryjne łożyska oraz wał. Ja, gdy miałem na blacie ok. 18000 km włożyłem do skutera Poliniego Sporta 70ccm + tuning jak w podpisie. Co później się okazało nie rozleciał się wał ani łożyska na wale tylko seryjne łożysko korbowodu. Żeby nie ten incydent jeździłbym dłużej, ale i tak te 3000 km na nim zrobiłem. Moja rada jest taka, żebyś wymienił łożysko górne korbowodu na wzmacniane, np. Hebo srebrzone lub Polini ( które jest szersze i lepiej znosi obciążenia ).




_________________

Pozdro, Carlos

Honda SJ70 Bali:
Polini Sport 70ccm
Hebo Next Generation
Leo Vince SP3
V-Max licznikowy: 95 - 100 km/h




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 31 sty 2009, 0:29 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2008, 21:01
Posty: 46
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pojazd:
do wymiany łozysko gorne i łozyska na wale wał zostaje ten sam... dla wału nic sie nie stanie tylko zmien łozyska :smile: :cool:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 31 sty 2009, 0:46 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 cze 2008, 23:46
Posty: 135
Lokalizacja: Łódź
Pojazd:
@szaman0000 - ja bym radził Ci zajrzeć skoro masz tak duży przebieg, ja przy przebiegu 8000km - tydzień temu miałem zmienić łożyska - po prostu dla PEWNOŚCI, że nic nie rypnie za parę tys. km

Miałem nie zmieniać, ponieważ ZERO luzów (była tylko lekka tolerancja jak też na nowym wale)

Ale jednak postanowiłem zmienić (a tak dokładnie nie ja, tylko w serwisie gość) i okazało się, że łożyska można było zdjąć ręką :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 31 sty 2009, 9:01 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sty 2009, 22:25
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd:
Dla korowobodu zmieniam łożyska tylko na polini evo. Da radę ?

Mój mechanik też mówił żeby nie wymieniać ani wału ani łożysk tylko łożyska na korowobodzie.

marc511, twój mechanik mi mówił że miałeś sporeeee luzy więc co oszukujesz :> ?.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 lut 2009, 21:16 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sty 2009, 22:25
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd:
Czy do full tuningu klasy sport muszę zmieniać wał ? czy wystarczą tylko łożyska teflonowe stage6 ?



BTW cylek będzie Stage6 StreetRace 70c a to nie jest sport, klasa niżej :D


Ostatnio zmieniony 01 lut 2009, 21:20 przez nvu, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 01 lut 2009, 21:17 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2008, 17:21
Posty: 39
Lokalizacja: Sosnowiec
Pojazd:
wystarczą same łożyska, chyba ze masz zbędne 400-500zł to możesz sobie kupić wał :P

no i jeszcze łożysko korbowodu trzeba wymienić najlepsze polini evolution




_________________

Yamaha neo's stunt dziwa :D
Cylinder Stage6 pro sport
Dell'orto metrakit 19mm
Top Racing Evolution NG HPC
Łożyska S6 teflon
Łożysko Polini Evolution
Wydech Tecnigas Rs70 II
Hebo Competition Plus
Polini Air Box
Zawór membranowy Hebo
Sprzęgło Hebo R
S6 Wingcooler
Gas Box polini




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 02 lut 2009, 12:39 
**

Rejestracja: 23 lis 2008, 12:52
Posty: 303
Lokalizacja: Poznań - komorniki
Pojazd:
marc1551 pisze:
@szaman0000 - ja bym radził Ci zajrzeć skoro masz tak duży przebieg, ja przy przebiegu 8000km - tydzień temu miałem zmienić łożyska - po prostu dla PEWNOŚCI, że nic nie rypnie za parę tys. km



znam szamana osobiście , i zna się on na sprzętach ;] i wie co robi , ja hasam na seryjnym wale na moim podpisie , przejechałem na tym cylku ok 7 tys i się przytarł i to nie z powodu że łożyska się posypały , tylko wpadły mi jakiś syf do gaźnika , i dopiero jak dawałem cylek do szlifu to zmieniłam łożyska na wale !!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy