Posty: 755
Lokalizacja: Poznań
Pojazd:
Zapraszamy do przeczytania relacji z II rundy European Scooter Trophy 2011, która odbyła się w Polsce! Na torze Starym Kisielinie koło Zielonej Góry 28 i 29 maja 2011.

W weekend 28-29 maja na torze Wallrav w Starym Kisielinie k/ Zielonej Góry przy sprzyjającej aurze odbyła się druga runda European Scooter Trophy – Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w wyścigach skuterów 2011.
Do zawodów zgłosiło się ponad 60 zawodników z Niemiec, Polski, Danii i Szwajcarii.
Zgodnie z wieloletnią tradycją w sobotę miały miejsce treningi dowolne i kwalifikacyjne oraz wyścig trzygodzinny. W niedzielę po warm-up’ach zawodnicy ruszyli do walki o najwyższe lokaty w poszczególnych klasach.

Obrazek

W klasie 2 na linii startu pojawiło się 23 zawodników! Z pole position startował Kevin Chadrysiak #82 z AST Racing Team, który w obu biegach okazał się najlepszy pokonując swoich rywali Marcusa Andruchiewicza #6 (Stage6 / Scooter-Attack Racing Team) i Maxa Moutschkę #24 (SIP Malossi Niemcy Racing Team). W pierwszym biegu bardzo widowiskową i zarazem niebezpiecznie wyglądającą wywrotkę zaliczył Stephane Monaya ze Szwajcarii, którego skuter przy wyjściu na prostą startową zahaczył o opony i wyleciał na kilka metrów w powietrze. Na szczęście zawodnikowi nic się nie stało, ale upadek wykluczył Monayę z dalszej rywalizacji. Doskonałą formę zaprezentowali polscy zawodnicy Tomasz Noster #92 (TNT Racing Team) i Bartosz Łyskawiński #93. Tomek dwukrotnie zajął miejsce piąte. Bartosz uplasował się na pozycji czternastej i szóstej.

W klasie 3, liczącej 13 zawodników, również nie zabrakło reprezentantów Polski - Szymona Rajczaka #89 i Jerzego Mielocha Jr #88 z Mieloch Racing Team. W treningach kwalifikacyjnych najlepszy czas - 40.525 - wykręcił Remo Beck #5 (HK Scooter Performance RT) Drugi czas – 40,612 należał do Jana Webera #7 (Stage6 / Scooter – Attack RT). Jako trzeci na linii startu stanął Szymon Rajczak #89 z czasem 40,783.
Zarówno w pierwszym, jak i drugim biegu bezkonkurencyjny okazał się Jan Weber #6, obejmujący prowadzenie tuż po starcie. Podczas pierwszego startu zahaczył o skuter Remo Becka, który się przewrócił przed nadjeżdżającymi zawodnikami. Szybko wstał, zaczął doganiać rywali i ponownie się wywrócił. Ostatecznie przejechał linię mety na miejscu dziewiątym. W drugim biegu utrzymał tempo Jana i zajął drugie miejsce.

Obrazek

Szymon Rajczak #89 podczas pierwszego wyścigu dzielnie podążał za Janem Weberem i Denisem Chadrysiakiem #81(AST Racing Team) jednocześnie uciekając przed kolegą z zespołu Jerzym Mielochem Jr #88. Podczas jednego z okrążeń na prostej startowej wychodzący z tunelu Szymon wyprzedził Denisa Chadrysiaka i w momencie składania się w zakręt zahaczył o jego skuter co spowodowało groźnie wyglądający upadek Denisa, na skutek którego zawodnik szlifował kilka metrów po asfalcie. Finalnie Szymon zajął drugie miejsce na podium, a Junior trzecie.

Obrazek

Drugi wyścig Szymon ukończył na miejscu trzecim za Janem i Remo. O czwartą lokatę walczyli: Junior i Denis oraz Chris Spiecker #23. Na jednym z zakrętów Denis próbował wyprzedzić Juniora po wewnętrznej i uderzył o jego tylne koło, obaj się przewrócili i stracili szansę na czwarte miejsce. Junior ukończył wyścig na miejscu dziewiątym, Denis na jedenastym.

Tekst & foto: Małgorzata Mieloch