Dzisiaj jest 07 paź 2024, 16:28



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 19 lip 2011, 20:24 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 cze 2010, 19:01
Posty: 410
Lokalizacja: Koronowo (CBY)
Pojazd:
Witam! jak iż mam pełno części jak ramy koła itp. zacząłem rozważać budowę stunt psa, bazą miała by byc rama Ogra 205, z silnikiem WSK(akurat taki mam a rometowski bym musiał kupić) co wy na to koszt w sumie zerowy, mocowania pospawał by mi tata który jest dobrym spawaczem, miałoby to wygladać tak
http://www.bartmfk.fora.pl/garaz,4/ogar ... nd,12.html

Malowanie nic nowego czarny mat plus róż fluo, nie jakis tam lakier tylko zwykła farba do ciągników mat, ze wzgledu na cene 0,5L 30zł, i czy nie będzie to smieszne 17lat i ogar stunt?
oczywiscie mógłbym skuterem ale zal mi czegoś co jest warte 3,5k,
Wiec co uwaacie na temat tego pomysłu?




_________________

Obrazek
Ku pamięci[*]


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 20 lip 2011, 15:54 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2010, 10:16
Posty: 285
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Pojazd:
Pomysł dobry też nad takim się zastanawiam tylko do tego jeszcze stelaż i jazda :wink:




_________________

Roxi 70ccm '00 by rAm3o




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 lip 2011, 16:26 
*

Rejestracja: 11 gru 2009, 17:29
Posty: 63
Pojazd:
Stunter nawet na motorynce wygląda przyzwoicie; nie o wygląd tu chodzi a o umiejętności.

Co do samego pomysłu wszystko zależy od fantazji, można zrobić fajną klatę na giętarce, stelaż z prawdziwego zdarzenia. Można też pospawać badziewie z płaskowników które jadąc sypie kawałami rur, spawów na lewo i prawo w koncu łamiąc się w pół.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 lip 2011, 17:26 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 cze 2010, 19:01
Posty: 410
Lokalizacja: Koronowo (CBY)
Pojazd:
yasiek, jak już będę robił to porządnie, z porządnych materiałów, wykonanie też będzie dobre mój tata z zawodu jest ślusarzem i ma uprawnienia spawacza, i racej robi to dobrze, paru ludziom juz spawał przyczepy które wożą po kilka ton więc nie może być kichy, wiadomo ten projekt urodą grzeszyć nie będzie bo jest on nazwijmy to "budżetowy" i nie zamierzam inwestować w optyke za bardzo w tym sensie że nie ma to byc custom ogara i wymiana wszystkiego bo wtedy po prostu koszty osiągnęły by poziom taki że mógłbym kupić boostera, bez papierów,
Ma być on zrobiony z tego co posiadam, ale oczywiście nie znaczy to że będzie to jakaś fuszerka i kicha którą strach jeździć nie nie, ma to być coś podobne do tego co wysłałem tylko bardziej dopracowane, czyli bardziej estetyczny stelaż, wydech jakoś inaczej poprowadzony,
Podkreślam chodzi mi tu o koszty z powodu że dopiero będę zaczynał, ale lepiej zacząć na czymś wartym nie wiele, wiadomo na poczatku często zalicza się gleby itd. No i nie wiem czy mi do końca to się spodoba, jeżeli nie to zawsze można rozebrać to i sprzedać części albo zostawić niech leżą i czekają może kiedyś akurat się przydadzą




_________________

Obrazek
Ku pamięci[*]




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 lip 2011, 18:31 
*

Rejestracja: 11 gru 2009, 17:29
Posty: 63
Pojazd:
Naucz się sztuki dopiero później inwestuj w sprzęt. Dobre podejście choć o wiele prościej byłoby zacząć na czymś typu bws (od 300 bez papierów). Znam przypadek kolesia który uczył się stuntu na R1 (1 moto).. i na tym niestety zakonczył przygodę z motocyklami na zawsze. To tak na marginesie. Powodzenia.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 lip 2011, 18:45 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 cze 2010, 19:01
Posty: 410
Lokalizacja: Koronowo (CBY)
Pojazd:
yasiek, no niby byłoby łatwiej, ale kurde to jednak 300zł niby nie dużo, ale wole to wrzucić w te motorowery które zostaną doprowadzone do stanu uzywalności, a jeszcze coś tam zostało zostało,
A co do przytoczonego przez Ciebie przypadku, niestety pełno takich co roku ktoś ginie u mnie w mieście na pasie startowym a przez co? przez głupotę, no i wiekszość to ludzie którzy na pierwszy motocykl kupili litra, trzeba dopasowywać sprzęt do umiejętności a nie, widzę że rozumiemy się w tej kwestii,




_________________

Obrazek
Ku pamięci[*]




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 lip 2011, 19:02 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 maja 2010, 13:32
Posty: 180
Lokalizacja: Mysłowice
Pojazd:
ziolas94, No to widzę że może być fajnie, też myślałem nad przeróbką ogara ale nie wiem czy nie lepiej b było simsona s51 , tylko z tym jest dużo przerabiania , bo będziesz jeszcze musiał mieć tarcze na tył , zacisk , zawieszenie być może też np . z suzuki rg 80 bo to jest dobre . Ale i tak Ci życzę dużo dobrego . Powodzenia w pracach .




_________________

Zajrzyj-mój jog:
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=70050
Zajrzyj -mój ogarek:
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=204659
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 lip 2011, 19:30 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 cze 2010, 19:01
Posty: 410
Lokalizacja: Koronowo (CBY)
Pojazd:
darknam, ej ej nie rozpedzaj się tak z przeróbkami, na początek to wystarczy hb, stelaż i jakieś crashe albo klatka, fakt stoppie cięzkie do wykonania lae nie nie możliwe na yt jest film jak koleś robi stoopie rometem, na początek i tak nauka whellie.




_________________

Obrazek
Ku pamięci[*]




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 lip 2011, 20:12 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 paź 2009, 8:49
Posty: 2257
Lokalizacja: Kasinka Mała/krk
Pojazd: Bmw e82
Musisz HB obowiązkowo zrobić bo bez tego to lipa jak nie wiem .

Wąskie koła cięzko się na tym stuntuje . Ale jesli ogarniasz to myślę ze na drodze do pasji nie stoi nic, trzeba chcieć :))




_________________

facebook.pl/weldonespawmichalak
Spawanie TIG. MAG . MMA - aluminium, stal nierdzewna, stal czarna itp




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 20 lip 2011, 21:13 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 cze 2010, 19:01
Posty: 410
Lokalizacja: Koronowo (CBY)
Pojazd:
Michalak, hb w romecie rzecz banalna, a oponke zawsze jakąś uzywaną 17 mogę kupić, kumpel chyba nawet by maił




_________________

Obrazek
Ku pamięci[*]




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy