Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:15



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 09 cze 2015, 20:29 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sie 2009, 21:39
Posty: 1337
Lokalizacja: Ciechanowiec
Pojazd:
Siema.
Ostatnio kupiłem sobie nowy kask, wiec przy okazji chciałem dać małe info z jego użytkowania i budowy tutaj.Cytaty brane są z różnych aukcji, gdzie przeważnie tekst jest jednolity.

Kask to: Mds Cmx Multi
Kolor: Black Gore.

Cena na różnych stronach przeważnie wynosi około 300zł. Myślę, że jak na ten kask jest w miarę rozsądna.

Obrazek

Cytuj:
Skorupa – wykonana z kompozytów termoplastycznych HIR-TH zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa

Waga wynosi: 1390+-50g

Obrazek

Cytuj:
jedna wielkościach dla wszystkich rozmiarów Wentylacja – dynamiczny system wentylacji z wlotami w czołowej części kasku pod daszkiem oraz w przedniej części szczęki; wyloty z tyłu


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cytuj:
Wnętrze - w pełni wymienna wyściółka o wysokich właściwościach oddychających, przystosowana do prania


Obrazek


Cytuj:
System zapięcia - podwójny pierścień „D”


Obrazek

Z kaskiem dostajemy 2 książeczki i ulotkę. W nich zawarte są informacje, czym czyścić, jak zakładać, jak poprawnie zapinać kask.

Obrazek

Rozmiar prezentowany na zdjęciach to L. Rozmiar jest o 1 większy według wymiarów, gdyż nosze okulary i muszę je jakość wcisnąć między głową a materiałem w kasku.
Chodź rozmiar L jest za duży , to po nałożeniu policzki są ściśnięte tak, że nie można ich "napompować". Kask siedzi pewnie, nie lata po głowię. Wnętrze jest przyjemne i miękkie. Nie czuć jako takiego ucisku na czaszkę.

Kask ma jak dla mnie fajne malowanie. Połączenie łańcuchów, róż i czaszki daje niezły efekt.

Co do chłodzenia. Wentylacja jest w miarę ok, lecz jeżdżąc w wcześniejszym kasku z allegro za 100zł (również kask enduro) głowa na samej górze nie grzała mi się jak tu. Chodź te grzanie nie jest aż tak mocne :)

Zapięcie może trochę utrudnić zapinanie początkującym którzy pierwszy raz z nim się spotykają. Ale po kilku zapięciach daje radę się przyzwyczaić.
Ważne jest to, że zapięcie jest bardzo bezpieczne i w razie wypadku nie rozepnie się tak łatwo.

Podsumowując kask jest ok i naprawdę wart jest swojej ceny :)

Pozdrawiam Piórek :wink:


Ostatnio zmieniony 21 lis 2011, 21:07 przez Piórek, łącznie zmieniany 1 raz

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy