Dzisiaj jest 04 maja 2024, 4:53



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: akumulator
Post: 09 cze 2009, 20:14 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sty 2009, 16:51
Posty: 131
Lokalizacja: Białystok
Pojazd:
Witajcie
Otóż dzisiaj, jak i wczoraj zauważyłem pewien problem, gdy po ~18godz. postoju próbuje odpalić skuter starterem to ten nie ma siły zaskoczyć, a za pomocą kopniaka już po pierwszym razie zaskakuje.
Później pojeżdżę trochę, i skuter pali na starter, no więc jasne jest, że to wina akumulatora, wprawdzie sprzęt jest jeszcze prawie nowy bo ma zaledwie 8 miesięcy, ale jeżdżony był nawet w -12 stopniowym mrozie, przejechane 4 tys. km, stąd pewnie zmalała jego żywotność, no i zapewne jest Made In China.
Myślę nad zakupem czegoś lepszego, i o większej pojemności, czy zamiennik od starszego brata o większej pojemności jest dobrym pomysłem?
Oryginalnie jest aku pojemności 4mAh, a ja teraz chcę kupić o poj. 6mAh KLIK
Wymiarami pasuje, trzeba tylko wyjąć specjalną ramkę, ale pasuje, no i mam dylemat czy prądnica się wyrobi z ładowaniem, dodam, że jeżdżę dużo, jak sami zauważyliście 4 tys. km w 8 miesięcy to 500km miesięcznie


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 09 cze 2009, 20:22 
Ex Moderator

Rejestracja: 29 sty 2009, 17:33
Posty: 1202
Lokalizacja: Legnica
Pojazd: Yamaha Majesty 250
Ja zostałbym przy 4mAh, ale kupiłbym żelowy. Nie trzeba pilnować poziomu elektrolitu. Taki używam i jestem z niego bardzo zadowolony wprawdzie to jest 6mAh, ale silnik jest troszkę większy.
Jeżeli kupisz ten większy, to może być niedoładowywany w wystarczający sposób.




_________________

"Poznaj swój skuter zanim ON da się poznać :twisted:" - Mycen

Mycen, pamiętam i dziękuję .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 09 cze 2009, 20:28 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sty 2009, 16:51
Posty: 131
Lokalizacja: Białystok
Pojazd:
No, ale ja już mam akumulator bezobsługowy, podobno Japoński (przeczytałem w oficjalnym folderze), który nie wyrabia się, i jak w związku z tym mam odpalać skuter, ciągle na kopniaka?
To chyba nie ma sensu, żeby po dobie postoju musieć kopać go, zamiast korzystać z dobrodziejstw elektronicznego zapłonu.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 09 cze 2009, 20:37 
Ex Moderator

Rejestracja: 29 sty 2009, 17:33
Posty: 1202
Lokalizacja: Legnica
Pojazd: Yamaha Majesty 250
Bezobsługowy, to nie znaczy , że żelowy. Każde aku ma jakiś okres użytkowania, może lepiej kupić jakiejś lepszej firmy, niż wyprodukowane w chinach?




_________________

"Poznaj swój skuter zanim ON da się poznać :twisted:" - Mycen

Mycen, pamiętam i dziękuję .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 09 cze 2009, 20:48 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sty 2009, 16:51
Posty: 131
Lokalizacja: Białystok
Pojazd:
Napisałem post wyżej, że podobno jest to japoński, ale nie wiem, myślę że warto zainwestować w Vartę, to firma produkująca świetne ogniwa zasilające, tak akumulatory samochodowe, jak i akumulatorki zasilające aparaty foto itp.
Ale czy na pewno inwestować w te 4mAh?
Jeszcze ktoś mógłby mi to potwierdzić, bo szkoda kasy na coś, co będzie działało połowicznie, tzn zasili mi światła długie, i kierunki, a nie da się uruchomić starterem.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 10 cze 2009, 7:20 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2009, 8:29
Posty: 21
Pojazd:
Przede wszystkim spróbuj ten akumulator co masz potraktować prostownikiem, ale nie takim zwykłym samochodowym tylko takim o prądzie ładowania 0,3-0,6A LINK (w sklepie Mieloch nie znalazłem) żeby go nie zagotować, do kupienia na Allegro lub w sklepach internetowych. Dopiero po tym stwierdzisz czy akumulator jest OK. Może być tak, że nie doładowywał się do 100% podczas jazdy i bilans był taki, że powoli się rozładowywał.




_________________

Tecnigas Next R + Multivar


Ostatnio zmieniony 10 cze 2009, 7:26 przez mircal, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 10 cze 2009, 7:43 
R.I.P. - w naszej pamięci [*]
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2008, 18:25
Posty: 4162
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pojazd:
,,Oznaczeniebezobsługowy wg ENoznacza spełnienie wymogu normy PN-EN60095-1.W rozumieniu tej normy termin bezobsługowy oznacza że:akumulator umieszczony w kąpieli wodnej o temperaturze40*C i ładowany przy stałym napięciu 14,4Vprzez 500h zmniejsza swoja masę mniej niz4g/Ah lub 2,7g/min (CR)
W praktyce termin bezobsługowy oznacza ograniczenie wykonywania czynności obsługowych(sprawdzenie i ewentualne uzupełnienie poziomu elektrolitu) raz na 3 miesiące".

Wyciąg z instrukcji użytkowania

Zgodnie z zaleceniem poczytałem. Biorę tą technikę na chłopski rozum i nie mam z nią problemów :wink:




_________________

Poznaj swój skuter zanim ON da się poznać :twisted:

Obrazek Piszę poprawnie po polsku.


Ostatnio zmieniony 10 cze 2009, 11:41 przez Mycen, łącznie zmieniany 2 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 10 cze 2009, 11:18 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sty 2009, 16:51
Posty: 131
Lokalizacja: Białystok
Pojazd:
U mnie w instrukcji jest napisane, że jest zamknięty hermetycznie, i nie należy odklejać cel.
Chłopie, ;) poczytaj o akumulatorach naprawdę bezobsługowych bo coś "trefny" masz materiałKLIK
Kupię ładowarkę, ale dalej myślę nad 6mAh i doładowywaniu raz w tygodniu.


Ostatnio zmieniony 10 cze 2009, 11:25 przez baraqs, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 10 cze 2009, 11:40 
Ex Moderator

Rejestracja: 29 sty 2009, 17:33
Posty: 1202
Lokalizacja: Legnica
Pojazd: Yamaha Majesty 250
Skoro chcesz się bawić w doładowywanie aku co tydzień to kup ten większy, ale ja proponuję kupić żelowy. Nic się nie ma prawa wylać ani odparować, spokojnie można skuter postawić do pionu ( wielu nie myśli co wtedy dzieje się z elektrolitem, przez kanałek odpowietrzający), w razie położenia skuta na bok ( wywrotka) też aku jest bezpieczne.


I drobna uwaga, jeżeli chcesz , żeby ktoś ci doradzał, to szanuj go, jak na razie nikt nie pisze tu na Twoją niekorzyść.




_________________

"Poznaj swój skuter zanim ON da się poznać :twisted:" - Mycen

Mycen, pamiętam i dziękuję .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 10 cze 2009, 11:44 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sty 2009, 16:51
Posty: 131
Lokalizacja: Białystok
Pojazd:
Też fakt, masz rację, więc szukam żelowego.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy