Dzisiaj jest 27 wrz 2024, 22:25



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 715  Następna
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 16:54 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 lip 2009, 21:19
Posty: 596
Lokalizacja: Long Beach, CA
Pojazd: Z4 E85/530dA E60 M-Tech/Sierra
TZRfan, nie, to wykastrowane 105KM na PD.




_________________

Obrazek


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 17:06 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 cze 2009, 23:05
Posty: 766
Lokalizacja: Wschowa
Pojazd: Raptor R700 i 80 Cab
razor99 pisze:
mass143, kolejny rasowy polak co kupił diesla bo to diesel a nie bo dużo jeździ i mu potrzebny Ale Polska tępy naród i tego nie zrozumie bo chce się poczuć "bogactwo" bo na zachodzie jeżdżą to czemu i oni mają nie jeździć dieslem? Tylko sprawa jest w tym, że oni jeżdżą tym w dalekie trasy a nie "robię 2km dziennie kupię diesla! rocznie zrobię z 10-15tyś diesel musi być a do tego jeżdżę na krótkich trasach więc oszczędzę"


Ale nawet w krótkie trasy i tak diesel wychodzi taniej w tankowaniu niż benzyna :P




_________________

razor99 pisze:
muszę prowadzić jedną ręką bo już na obie ręce nie mogę

- Bo?
razor99 pisze:
bo jak waliłem to miałem zgiętą rękę w łokciu oraz w nadgarstku


Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 17:14 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 paź 2010, 17:23
Posty: 243
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd:
Tylko patrz w zimę trzeba rozgrzać chociaż trochę silnik, by olej dotarł do turbosprężarki - a zanim to się nagrzeje ... :)




_________________

Cytuj:
.a siedze w branży juz pare ładnych latek .


Cytuj:
Cytat:
Wiek: 16

:cool: :cool:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 18:56 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 cze 2009, 23:25
Posty: 1409
Lokalizacja: Płock
Pojazd: mamy, taty i siostry
czarekcw, bądźmy szczerzy. Kolega(znam się z nim długo, widzę często) kupił golfa IV 1.4 2002rok z bardzo dobrym wyposażeniem za 14.500zł.
Jeździ nim kilka miesięcy i jeszcze nic mu się nie zepsuło.
Do tego żadnych rysek, niespasowanych elementow itp.
Środek w stanie idealnym. Tak zadbanego samochodu daleko szukać. Jedyny mankament, to wymieniał tylni zderzak(jak cofał, puknął w słupek i lekko pękł. A że chłopak to straszny esteta, to wymienił całość).

Szczerze wątpie, że uda Ci się sprzedać za takie pieniądze.

Dodam jeszcze jedno: wystawiam mondeo od jakiegoś czasu.
2002rok, pakiet Titanium(jakoś tak:P - prawie full opcja-brak skóry), stylizacja ST. Zadbany, wszystkie naprawy udokumentowane, nawet najdrobniejsze). Wizualnie, też nie ma co się przyczepić.
2.0TDCi, lekko ponad 260tys.km przebiegu - powtarzam, że udokumentowany. Książka serwisowa prowadzona+cały plik faktur na części.

Chcę za niego - uwaga - 11 800zł do negocjacji. I wiesz jaki odzew? Był tylko jeden taksówkarz, któremu nie spodobały się przyciemniane szyby z tyłu... I chciał dać 9000zł...
I tak oddaję za bardzo okazyjną cenę.
Masz prawie to samo(jedyna różnica, to mój ma welury, zamiast skóry. Reszta idealnie to samo):
http://otomoto.pl/ford-mondeo-2-0tdci-g ... 51824.html

Będziesz miał problem ze sprzedaniem tego samochodu.
Ludzie szukają aut powyżej 2000roku.
albo jeszcze lepiej, powyżej 2001, bo to już XXI wiek;p

Edit:sory, nie mam Alufelg, xenonów i tego co sam sobie dołożył. Tylko trzeba doliczyć do niego koszta rejestracji+niewiadomo czy będzie to jeździć.
Mój jest pewniak. Przez najbliższe 30.000km nic nie powinno się zepsuć.


Ostatnio zmieniony 07 lut 2012, 18:59 przez lucek15, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 19:12 
***

Rejestracja: 02 lut 2010, 20:57
Posty: 1126
Lokalizacja: WLKP
Pojazd: Coś co ma 4 kółka..
No niby tak, z tą różnicą, że wiesz jak w PL patrzą na taki przebieg ? No właśnie.. Nic dziwnego, że mało chętnych. Czarka gofer jest wyposażony elegancko i do tego ma przebieg jaki polacy kochają, poniże 200k ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 19:13 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 sty 2010, 18:40
Posty: 477
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pojazd:
lucek15, Teraz nie czas na sprzedaż, wstrzymaj się z miesiąc :wink:




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 19:16 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 cze 2009, 23:25
Posty: 1409
Lokalizacja: Płock
Pojazd: mamy, taty i siostry
Asaroth, on i tak na portalach ogloszeniowych stoi ze 2miesiace;d

Marzy mi się jakiś starszy samochodzik w super stanie wizualnym.
Oczywiscie benzynka, ewentualnie benzynka z podtlenkiem gazu :>




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 19:19 
*

Rejestracja: 22 lis 2010, 22:36
Posty: 38
Pojazd:
Darex, Ale to jest benzyna,Polacy kochaja taki przebieg w dieslach :mrgreen: bez gazu,na dodatek 1.6 czyli kiepsko sie sprzedaje (chociaz 1.4 to juz w ogole praktycznie nikt nie chce,to tez ida za pol darmo) .Jak napisalem 5% szukajacych golfa jak mu na dolozy za te skory to jest max,chociaz i tak tyle nie dostanie za to.Pozatym jest porysany i z Wloch-czego Polacy nie lubia :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 19:27 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 wrz 2009, 8:12
Posty: 1770
Lokalizacja: Warka
Pojazd: Insignia B
mass143, jeżdżę benzyną gdyż ona jest do robienia krótkich tras w przeciwieństwie do diesla. Które 1.9 TDI dobrze się zbiera? Dopiero 130 konne. Niestety polska to tępy naród bo większości nie wytłumaczysz zastosowania silnika diesla a potem właśnie powstają jak wy to określacie "mity". Spytaj się czarkacw na jaki trasach dieslem jeździ to może zrozumiesz póki co polak musi mieć swój wymarzony silnik 1.9 TDI bo mało pali i najlepiej do miasta. Na wydziale mechanicznym by wyśmiali kogoś kto by kupił diesla dla małych przebiegów.

JawoR, nie wyjdzie taniej bo diesel w mieście wcale tak mało nie pali. Po drugie silnik się nie nagrzewa turbo pracuje w nieodpowiednich warunkach zanim się nagrzeje to już silnik zgaszony i koniec jazdy. Po drugie po dupie dostaje sprzęgło gdyż dieslem chcąc nie chcąc w mieście używasz połowy zakresu prędkości obrotowej silnika. Ale to są już zagadnienia czysto eksploatacyjne więc nie będę się zagłębiał w to dalej. W końcu jak to ktoś napisał na pewnej stronie internetowej "Pokolenie JPII prawdopodobnie zostało wyeliminowane przez nowe pokolenie 1.9 TDI"

Cóż cywilizowane kraje się z nas śmieją Rudolf Diesel pewnie w grobie się już przewraca jak widzi co z jego wynalazkiem robi się w Polsce (czyli wszystko na odwrót do założeń)




_________________

toyota-corolla-1-6-dual-vvt-i-by-razor99-t323266.html Corolla by Razor
corolla-ts-by-razor99-t415180.html Corolla TS by Razor




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 19:31 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 cze 2009, 23:05
Posty: 766
Lokalizacja: Wschowa
Pojazd: Raptor R700 i 80 Cab
razor99, Miasto 15tyś ludzi, skrzyżowań ze światłami brak. Spalanie podskoczyło do 7-7,5l według komputera przez temp, turbosprężarka ma się dobrze. W czym problem? :)

Póki co, wszyscy są źli, bo kupują diesle, ale jakby nie patrzeć, nikt nie narzeka :|

Osobiście bym diesla nie kupił, ale jeśli już miałbym coś brać, to coś, bez turbosprężarki, bo i mało pali i proste jak budowa cepa :wink:




_________________

razor99 pisze:
muszę prowadzić jedną ręką bo już na obie ręce nie mogę

- Bo?
razor99 pisze:
bo jak waliłem to miałem zgiętą rękę w łokciu oraz w nadgarstku


Obrazek


Ostatnio zmieniony 07 lut 2012, 19:32 przez JawoR, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 19:32 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 wrz 2009, 8:12
Posty: 1770
Lokalizacja: Warka
Pojazd: Insignia B
JawoR, kupują je niezgodnie z założeniem :mrgreen: Chcesz wiedzieć do czego służy diesel zapraszam do czarkacw on wytłumaczy bo sam ma Passata 1.9 TDI, ale przynajmniej wie do czego służy diesel więc może wam to jakoś wytłumaczy :mrgreen:




_________________

toyota-corolla-1-6-dual-vvt-i-by-razor99-t323266.html Corolla by Razor
corolla-ts-by-razor99-t415180.html Corolla TS by Razor




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 19:37 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 sty 2010, 18:40
Posty: 477
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pojazd:
lucek15, Gazownik oszczędniejszy tym bardziej, że sam lejesz do baku :wink:
Ciężko dorwać coś takiego w idealnym stanie ale kto nie szuka ten nie znajdzie.




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 19:37 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lip 2009, 23:02
Posty: 1617
Lokalizacja: Sandomierz
Pojazd: borsche vr5
diesel służy do jazdy ot co :lol: wujek ma e46 2.0 diesel, jeździ głównie w mieście i jest zadowolony, moc z samego dołu więc ideał do miasta;););)

osobiście kupując samochód będzie to coś na podtlenku lpg z racji dźwięku silników diesla, choć nic nie wiadomo.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 19:39 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 cze 2009, 23:05
Posty: 766
Lokalizacja: Wschowa
Pojazd: Raptor R700 i 80 Cab
razor99 pisze:
JawoR, kupują je niezgodnie z założeniem


Oj to jest bardzo dyskusyjna kwestia, coś jak poprzednie wasze "niepotrzebne" wożone powietrze w kombi, bo przecie po co komu kombi, skoro jeździ sam i studiuje :)

Napisz mi jakie jest założenie dla diesla, benzyny i gazu, a sam nawet zauważysz, że te założenia będą się pokrywać ze sobą, więc takie przypisywanie metek typu "diesel to dla wędrówek przez pół Polski", "benzyna na dojazdy do Biedronki po zakupy, ale w sumie nigdzie dalej, bo wtedy to już się bardziej diesla opłaca" a gaz to "w ogóle zajebista sprawa, bo i do miasta i na trasy, pali mniej [zł] od diesla" jest bezsensu :mrgreen: Bo kłócić się można w nieskończoność :<


Edit: Czemu diesel taki dobry w trasy i wgl, skoro gaz wychodzi i taniej w eksploatacji i tankowaniu? I jest wielofunkcyjny, bo diesel nie może jeździć w mieście :roll:




_________________

razor99 pisze:
muszę prowadzić jedną ręką bo już na obie ręce nie mogę

- Bo?
razor99 pisze:
bo jak waliłem to miałem zgiętą rękę w łokciu oraz w nadgarstku


Obrazek


Ostatnio zmieniony 07 lut 2012, 19:41 przez JawoR, łącznie zmieniany 2 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 19:44 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 wrz 2009, 8:12
Posty: 1770
Lokalizacja: Warka
Pojazd: Insignia B
JawoR, podstawowe założenie konstrukcyjne dla silnika diesla:

eksploatacja na długich trasach pozamiejskich sporadycznie używany w terenie zabudowanym w zamian odwdzięcza się niskim spalaniem

Założenie polaka przy kupnie diesla:

mało pali to oszczędzę (tylko pozornie)

Teraz założenia konstrukcyjne benzyny:

mieszana eksploatacja miasto/trasa

Założenia dla LPG

nie stać mnie na paliwo kupuję najtańszą instalację i jeżdżę dzięki czemu mogę jeździć dużo więcej niż na samej benzynie i gdzie chcę.

Masz rację można się kłócić w nieskończoność, ale w Polsce bo tylko tutaj jest taki kult diesla na zachodzie każdy wie do czego służy diesel do czego benzyna i trzymają się tego do czego te silniki zostały stworzone a tutaj jakoś nie mogą tego pojąć i dziwne bo tutaj podobno większość to w technikach samochodowych siedzi i w po zawodówkach samochodowych i jakoś też tego pojąć nie mogą :mrgreen:

O właśnie widziałeś kiedyś seryjny silnik typowo na gaz? bo ja nie montaż instalacji LPG to ingerencja w silnik. Silnika tylko na gaz w samochodach nie ma tylko się ludzie nauczyli, że nie tylko kuchenki na gaz mogą śmigać :mrgreen:

Cytuj:
bo diesel nie może jeździć w mieście
chyba też czegoś nie zrozumiałeś typowa polska eksploatacja mu szkodzi jak będzie jeżdżony w długie trasy plus miasto to nic mu nie będzie, ale długa trasa to nie 10-15km




_________________

toyota-corolla-1-6-dual-vvt-i-by-razor99-t323266.html Corolla by Razor
corolla-ts-by-razor99-t415180.html Corolla TS by Razor


Ostatnio zmieniony 07 lut 2012, 19:47 przez razor99, łącznie zmieniany 2 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 19:46 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lip 2009, 23:02
Posty: 1617
Lokalizacja: Sandomierz
Pojazd: borsche vr5
tu jest polska nie zachód...




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 19:47 
*

Rejestracja: 22 lis 2010, 22:36
Posty: 38
Pojazd:
mass143, o :mrgreen:

Nie kazdy na zawolanie zaklada firme,zyje z lokat,kupuje nowy samochod itd. O ile to w ogole prawda :lol:


Ostatnio zmieniony 07 lut 2012, 19:47 przez TZRfan, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 19:47 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 cze 2010, 19:01
Posty: 410
Lokalizacja: Koronowo (CBY)
Pojazd:
Ja powiem tak diesel na pompie nadaje sie do wszystkiego, bo zazwyczaj nie mają filtrów cząstek stałych i innego syfu, a jak jest wolnossący to w ogóle,

razor99, co rozumiesz pod hasłem że dopiero 130KM w tdi zbiera sie? moim zdaniem w budzie gofera IV to i te 90/110KM styka, bo momentu to ma juz wystarczająco.




_________________

Obrazek
Ku pamięci[*]




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 19:48 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 wrz 2009, 8:12
Posty: 1770
Lokalizacja: Warka
Pojazd: Insignia B
mass143, czyli kraj absurdu gdzie logika nie ma sensu i wszyscy wiedzą lepiej od wszystkich i znają się na wszystkim a tusk to zło a pis świętość




_________________

toyota-corolla-1-6-dual-vvt-i-by-razor99-t323266.html Corolla by Razor
corolla-ts-by-razor99-t415180.html Corolla TS by Razor




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 19:49 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 cze 2009, 23:05
Posty: 766
Lokalizacja: Wschowa
Pojazd: Raptor R700 i 80 Cab
razor99 pisze:
eksploatacja na długich trasach pozamiejskich w zamian odwdzięcza się niskim spalaniem


Spalanie w trasie ok 5,5 litra, w mieście przy klimie ok 7litrów. W czym problem?

razor99 pisze:
Założenie polaka przy kupnie diesla:

mało pali to oszczędzę (tylko pozornie)


Pozornie, bo?

razor99 pisze:
Założenia dla LPG

nie stać mnie na paliwo kupuję najtańszą instalację i jeżdżę dzięki czemu mogę jeździć dużo więcej niż na samej benzynie i gdzie chcę.


Tutaj narzuciłeś już kult wsadzania najtańszego gazu itp. Wsadzam sekwencję za 2,5tyś i mam z bani diesla i spalanie benzyny w mieście. Tankuję za 2,80zł, czyli dwa razy taniej niż benzyna czy diesel. Nadal uważasz, że jest to mniej opłacalne od diesla?

razor99 pisze:
Masz rację można się kłócić w nieskończoność, ale w Polsce bo tylko tutaj jest taki kult diesla na zachodzie każdy wie do czego służy diesel do czego benzyna i trzymają się tego do czego te silniki zostały stworzone a tutaj jakoś nie mogą tego pojąć i dziwne bo tutaj podobno większość to w technikach samochodowych siedzi i w po zawodówkach samochodowych i jakoś też tego pojąć nie mogą


A może problem nie jest w tym, że nie rozumieją, tylko uciekają do oszczędności, bo porównując zachód i nas, dobrze wiesz, jakie tam są standardy zarobkowe i życiowe, więc nie pierdziel, że Polak idiota i kupuje diesla dla tego, że jest modny, tylko dla tego, że chce zaoszczędzić i tyle.




_________________

razor99 pisze:
muszę prowadzić jedną ręką bo już na obie ręce nie mogę

- Bo?
razor99 pisze:
bo jak waliłem to miałem zgiętą rękę w łokciu oraz w nadgarstku


Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14298 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 715  Następna



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy