Dzisiaj jest 03 maja 2024, 23:42



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 24 cze 2009, 13:59 
*

Rejestracja: 01 sie 2008, 10:08
Posty: 39
Lokalizacja: Brzeziny
Pojazd:
Witam ,
sprzęgło w moim ZX'sie jest od nowości ... Rok prod. - 2003. Od jakiegoś czasu od owego sprzęgła dochodzi efekt "dzwonienia". Zapewne wiążę się to z wymianą sprężynek, które już nie trzymają okładzin z należytą siłą ... Ale do czego zmierzam ... Odkręciłem sprzęgło żeby ocenić w jakiej formie jest ... Stan odzwierciedlają poniższe zdjęcia :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy okładziny jeszcze posłużą mi i wystarczy wymiana samych sprężynek ??
Czy na obecnych okładzinach nie zaszło przypadkiem zjawisko "szkliwienia okładzin" ??
Czy przy wymianie sprężynek konieczna jest wymiana sprężyny centralnej ??

W moim sprzęgle znajdują się obecnie sprężynki koloru żółtego ... ( seryjnie ?? )
Czy kolor sprężynek ma znaczenie ? tzn załóżmy że kupię ten zestaw sprężynek :

http://www.racing-planet.pl/scootertuning-sprezynki-sprzegla-polini-sport-p-519-1.html?cPath=1_311_10463&sessID=9caef2b1a48468bbd31ee28905a75d13

i znajdujący się tam żółty zestaw sprężynek założę to będzie to optymalne ustawienie sprzęgła i zniweluje efekt "dzwonienia" ? Zaznaczam iż skuter jest seryjny .. Założone ma tylko lżejsze rolki (6,5 gr) które i tak niedługo będą się prosiły o wymianę ...

I prosiłbym też o ocenę zębatki wariatora ... zauważyłem iż ma ona oznaki korozji :evil:
Oto zdjęcie :

Obrazek

Konieczna jest wymiana ??

Przy zakładaniu już pokrywy napędu niestety uszczelka rozsypała się ... ;/ czy jeśli dobrze dokręciłem wszystkie śruby to nic złego się tam nie wydarzy ?? ;>
Oczywiście komplet uszczelek niebawem zamawiam ;)

Czekam niecierpliwie na Wasze odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich przeglądających forum :mrgreen:




_________________

Kymco ZX - totalna seria a cieszy ;D


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 25 cze 2009, 15:01 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 mar 2005, 2:07
Posty: 237
Lokalizacja: Włocławek
Pojazd:
Według mnie sprzęgło jst dobre, w oddali slabo widac dzwon nie wiem jak jgo stan. Co do spręzynek to są seryjne. Co dp odgłosów to jestes pewnien , że to z winy sprzęgła. Co do spręzynek sportowych to chyba każdy producent ma sówj kolor. Za twardych do serii nie ma sensu dawać. Co do zebatki wariatora to ta korozja z tej strony raczej nie ma znaczenia przeszlifowac papierkiem. Tu masz serwisówke do Zxa masz tam podane długości spręzyny centralne do wymianyj itp

http://chomikuj.pl/przemas22?fid=8918082&fileRequestError=2




_________________

Kymco ZX50 Yasuni & Polini
http://kymco.vgh.pltv


Ostatnio zmieniony 07 lis 2013, 14:22 przez przemas22, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 25 cze 2009, 19:28 
*

Rejestracja: 01 sie 2008, 10:08
Posty: 39
Lokalizacja: Brzeziny
Pojazd:
okej dzięki Przemas ;) dzwon jest w dobrym stanie ... no jestem pewien , że to wina sprężynek ponieważ na wolnych obrotach gdy pochylę skuter na lewo to ewidentnie słychać "dzwonienie" ... i po przyłożeniu ucha do przekładni przy sprzęgle dają o sobie znać te odgłosy ... dzięki za serwisówkę , przyda się na pewno ... o części napisałem już do motor-landu ;)
pozdrawiam , szerokości ;]




_________________

Kymco ZX - totalna seria a cieszy ;D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy