Dzisiaj jest 05 paź 2024, 5:35



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 02 mar 2012, 20:57 
*

Rejestracja: 26 sie 2011, 21:32
Posty: 32
Lokalizacja: Sokółka
Pojazd: Safar, Simson
Siema.
Mam problemy z regulacją skuterka, a w tych sprawach jestem zielony(tzn. tylko czytałem te różne artkuły itp :mrgreen: ) : mam 3 centralki(seryjna, trochę twardsza od seryjnej - niebieska i jeszcze twardsza czerwona) oraz 4 komplety rolek(5g, 6.5g 8g, 9g) . I tu mam problemy. Jak zakładam inną sprężynę niż seria, to ona od początku nie pasuje na korektor tzn. jest trochę szersza, i na przykład przy niebieskiej i rolkach 5g jest wszystko ok leci jak powinien, ma kopa przyspieszenie i vmax, ale gdy się nie zatrzymam już wgl nie chce się zbierać a jak dam manętkę na full przygasa. Na czerwonej centralce i każdych rolkach cały skuter drży i jak z niego zsiądę zaczyna jechać. Na rolkach 8 i 9g przy obu centralkach tragiczne przyśpieszenie i vmax w granicach 35kmh.

I tu mam pytania:
1. Co założyć, żeby skuter miał moc i w miarę dobry vmax?
2. Co może być przyczyną tego, że jak otworzę na max przepustnice skuter przygasa?

Założone mam:
-Cylinder chińska 50cc
-Wydech LV TT
-Wariator WMotor
-Gaźnik Mikuni 16mm
-Filtr powietrza: Gąbkowy stożek w obudowie
-Sprężynki sprzęgła jakieś niebieskie
-Centralka jak wyżej :D

Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony 02 mar 2012, 20:58 przez Mack, łącznie zmieniany 1 raz

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 02 mar 2012, 21:40 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 maja 2011, 22:13
Posty: 31
Lokalizacja: Ż-ca/P-śl
Pojazd:
Mack pisze:
Jak zakładam inną sprężynę niż seria, to ona od początku nie pasuje na korektor tzn. jest trochę szersza,

pewnie masz jakieś inne, sprężyny centralne powinny być tej samej średnicy co ta seryjna

Mack pisze:
1. Co założyć, żeby skuter miał moc i w miarę dobry vmax?

jak masz taka możliwość to zmień sprężynki sprzęgła i filtr na seryjne i będziemy myśleć co dalej

Mack pisze:
2. Co może być przyczyną tego, że jak otworzę na max przepustnice skuter przygasa?

wydaje mi się ze wina leży po stronie gaźnika tzn jak masz daj filtr seryjny a jak nie to dysze główna większa bo stożek daje więcej powietrza niż filtr seryjny




_________________

kliknij smialo
MALAGA by CyCu




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 02 mar 2012, 22:25 
*

Rejestracja: 26 sie 2011, 21:32
Posty: 32
Lokalizacja: Sokółka
Pojazd: Safar, Simson
cycu7 pisze:
pewnie masz jakieś inne, sprężyny centralne powinny być tej samej średnicy co ta seryjna

A czy to ma jakiś wpływ na zachwanie silnika, że jest szersza? Bo w sklepie nie ma takich samych sprężyn, jak coś przez neta będę musiał zamawiać, tylko żeby być pewnym jaką kupić.
cycu7 pisze:
jak masz taka możliwość to zmień sprężynki sprzęgła i filtr na seryjne i będziemy myśleć co dalej

Sprężynki mam czerwone jeszcze, ale może od kolegi skombinuje seryjne bo on sprzęgło całe wymieniał. Filtra org. niestety nie mam, jak kupiłem skuta był tam stożek z siatką metalową...

cycu7 pisze:
wydaje mi się ze wina leży po stronie gaźnika tzn jak masz daj filtr seryjny a jak nie to dysze główna większa bo stożek daje więcej powietrza niż filtr seryjny

Dobra, rokręcę gaźnik i zmienię dyszę na większą.
cycu7 wielkie dzięki :D
Macie może jeszcze jakieś sugestie? :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 02 mar 2012, 22:52 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 maja 2011, 22:13
Posty: 31
Lokalizacja: Ż-ca/P-śl
Pojazd:
Mack, kiedys mialem LV TT i powiem Ci tak, mialem rolki 6.5 i gaznik 17.5 reszta seria, porob przy gazniku daj rolki 6.5 sprezyne centralna seryjna i ma chodzic :)




_________________

kliknij smialo
MALAGA by CyCu


Ostatnio zmieniony 02 mar 2012, 22:53 przez cycu7, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 18:50 
*

Rejestracja: 26 sie 2011, 21:32
Posty: 32
Lokalizacja: Sokółka
Pojazd: Safar, Simson
A jaką centralkę najlepiej kupić do tego?(podajcie jakiś link)
I czy to ma jakiś wpływ na zachowanie silnika, że centralka nie pasuje w gniazdo na korektorze?
Z gaźnikiem to się w poniedziałek pobawię ;D


Ostatnio zmieniony 03 mar 2012, 18:54 przez Mack, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy