Dzisiaj jest 04 paź 2024, 7:31



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Co jest grane?!
Post: 03 mar 2012, 12:49 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2011, 0:03
Posty: 79
Lokalizacja: Rabka
Pojazd:
Elo, pisze tego posta bo już się pogubiłem. Jestem "nowicjuszem" w takich sprawach jak tuning skutera. Wziąłem się za wymianę tłumika oraz wariatora- Stage6 Pro Replica oraz Stage6 Sport Pro. Tłumik wymieniłem bez problemu, a teraz zabieram się za wariator tylko jak ostatnio pisałem miałem problemy ze sciągnieciem przeciw talerza.. i o to jest pytanie. CZEGO MAM UŻYĆ ŻEBY ZBLOKOWAĆ TO?! --- Blokady wariatora czy Blokady tłoka?!
Pojechałem dzisiaj się spytać do takiego jednego serwisu motocyklowego u mnie w mieście czy mają może w sprzedaży blokadę tłoka. Chłopaczek który tam był nawet nie wiedział co to jest .... Wyjaśniłem mu co jest grane, że wymieniłem sam tłumik i skuter ledwo ciągnie, a ten do mnię czy wymieniłem jakieś dysze czy wyregulowałem cylinder bo jeśli nie to mogę zatrzeć skuter czy jakoś tak.. Szczerze się przestraszyłem trochę bo tu mi ludze mówią ze jak te dwie rzeczy wymienie i bedzie dobrze to nie musze nic ruszać i się nic nie będzie działo. TO PRAWDA?! MOGĘ BYĆ SPOKOJNY? Proszę piszcie jakieś pomocne odpowiedzi.. całkiem się zagubiłem już a naprawdę chce to sam wszystko zrobić..


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 13:05 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2011, 19:17
Posty: 871
Lokalizacja: Rzeszów
Pojazd:
nyger96, I blokadą tłoka, i blokadą wariatora możesz zablokować. A co do zatarcia to gościu troche to wyolbrzymił, owszem trzeba regulować gaźnik ale żeby zatrzeć to nie wiem co byś musiał robić.




_________________

nieregulaminowy podpis




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 13:07 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 kwie 2011, 20:43
Posty: 61
Lokalizacja: WWA
Pojazd:
no to wariator można ściągnąć bez żadnych blokad wariatora/tłoka. wystarczy ta śrubka z przekładni, podstawiasz ją pod te żeberka, ona zapiera się o karter i odkręcasz śrubę. co do tego zatarcia to wydech nie ma nic z tym wspólnego, tak samo dysza ma się z wydechem ni jak. (warto pamiętać że jeżeli na tym wydechu będzie Ci kręcić wyższe obroty to wtedy można dać niewiele większą dysze).

słabo jedzie? regulacja napędu. na forum masz tematy jak regulować.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 13:16 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2011, 0:03
Posty: 79
Lokalizacja: Rabka
Pojazd:
Rafcio825, tylko czym bezpieczniej? jeden mówi ze blokadą wwario pourywam coś tam a drugi że blokadą tłoka też coś zniszcze... =.= mi tez sie tak wydaje ze sie wyolbrzymil koles bo nawet widac po nim ze niedorypany jak nie wie co to blokada tloka.. ale się przejołem nie chce zniszczyć czegos..
23x55, Nie mam zamiaru robić domowymi sposobami bo wczoraj się tak bawiłem i poszedł jeden ząbek w polowie..

to narazie mam założyć jeszcze ten wario i zobaczyć jak jest a później regulować?

Jeśli ktoś ma coś to powiedzenia to piszcie. Chce jak najwięcej odpowiedzi, wszystkie biorę pod uwagę ! :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 13:36 
*

Rejestracja: 12 lut 2012, 21:54
Posty: 98
Lokalizacja: DG
Pojazd:
Ja tak samo miałem na początku ale spróbuj kluczem od kątówki zabokować wario :D ja tak robie i ząbki mi się nie urywają ( narazie )




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 14:03 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 kwie 2011, 20:43
Posty: 61
Lokalizacja: WWA
Pojazd:
nyger96, jeden ząbek.. masz jeszcze dużo :D. po za tym jak dojdziesz do wprawy to będziesz bez namysłu to odkręcał "domowymi sposobami". ja odkręcam często wariatory niekoniecznie u siebie i żadne ząbki się nie łamią.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy