Dzisiaj jest 22 wrz 2024, 6:39



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 05 kwie 2012, 19:43 
**

Rejestracja: 09 gru 2011, 11:08
Posty: 241
Lokalizacja: Lubartów
Pojazd: Aprilia sr 50 r factory
Imię: Kamil
Witam, mam taki problem z gaźnikiem, skuter ciężko odpala, wcześniej gdy silnik składałem cyl, tłok i pierścienie jeszcze przed docieraniem skuter palił na dotyk ssanie odrazu się załączało i wchodził na wyższe obroty ale nie gasł i gdy się zagrzał spadał na normalne. Ale teraz gdy już mam przebieg 590km z gaźnikiem jest coś nie tak, gdy chce odpalić to muszę lekk o dodać gazu i dłużej kręci a wcześniej tego nie było, gaxnik czysty, filtr powietrza i paliwa czysty, gaźnik tak mi się wydaje wyregulowany świeca jasno brązowa, ale gdy już silnik załapie to nie wchodzi on na wyzsze obroty tak jaby ssanie się nie załączało i nie ma wolnych obrotów muszę lekko gazować na zimnym i po około 1-2min ssanie załącza się i po paru minutach silnik pracuje już na wolnych - wcześniej tego nie było, nie wiem co się dzieje, ssanie niby nowe jest. Proszę o poradę lub pomoc ???

Skuter to honda dio 50 1994r. AF18E


Przy jeździe gaźnik jest tak jaby lekko pocił się z wężyka od nadmiaru paliwa ( nie leje się z niego) , tak jakby nyło za dużo paliwa w komorze pływakowej tego też wcześniej nie było

po rozgrzaniu silnik pracuje idealnie przyśbiesza suuper od 0-do max 65km/h ( zablokowany moduł ) idzie jak burza nic nie przerywa nie dusi się, tak się dzieje tylko przy zapalaniu na zimnym silniku nie trzyma wolnych obrotów, ssanie załącza się później, wcześniej ssanie od razu łapało.

dysza plaiwa to 75
dysza powietrza 35
gaznik oryginalny KEINHIN na wylocie 17,5mm

Czy moze gaźnik jest juz do wymiany.

Opisałem to już najprościej jak umiałem.


Ostatnio zmieniony 05 kwie 2012, 19:47 przez sz_kamil, łącznie zmieniany 2 razy

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2012, 18:24 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 mar 2012, 16:47
Posty: 21
Lokalizacja: Kraśnik
Pojazd:
jesli chodzi o ssanie to moze ono sie ci zacinac, rozwiazesz problem jak zrobisz sobie ssanie reczne nie ma w tym wiele roboty.

A jesli chodzi o zapalanie to podkrec srubke wolnych obrotow i zobacz czy to samo bedzie bo mysle ze to rozwiaze problem. Mama tak samo ale mi to nie przeszkadza, dostaje mniej paliwa - mniej pali:)




_________________

Dzieci poniżej 13 roku życia nie powinny jezdzic skuterem!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 07 kwie 2012, 12:52 
**

Rejestracja: 09 gru 2011, 11:08
Posty: 241
Lokalizacja: Lubartów
Pojazd: Aprilia sr 50 r factory
Imię: Kamil
Miałem ssanie ręczne i było gorzej niż automatyczne, powód bardzo wolno reagował na gaz.

Podręciłem śrubkę od obrotów dało coś, ale jak się jedzie to ma za wysokie obroty, np. puszcze gaz z 45km/h to zwolni do 40km/h i jedzie tak przez około 10-15sekund więc podkręcanie obrotów nic nie da.
Będe chyba zmuszony zakupić nowy gaźnik, ten był od nowości.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy