Dzisiaj jest 24 wrz 2024, 10:17



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 11 mar 2012, 4:20 
*

Rejestracja: 11 mar 2012, 3:42
Posty: 1
Pojazd:
Witam
Mam pytanie czy oryginalny wariator powinien być smarowany.
Kupiłem aprlile Leonardo 150 były strasznie marne osiągi. Skuter jechał max 90 km/hm podczas puszczania gazu, hamowanie silnikiem było bardzo zauważalne to znaczy po puszczeniu gazu skuter zamiast się toczyć hamował (dodam że silnik chodził pięknie i cichutko. Oddałem go do mechanika ten wyczyścił wariator (z bardzo gęstego smaru prawie jak plastelina ) skuter teraz ciśnie 130 km/h ale przy wolnych obrotach wyraźnie stuka wariator. (ślizgi luzy itp.) Nie hamuje już zauważalnie silnikiem po puszczeniu gazu tylko toczy się . Pytanie dla osób znających się na temacie. Czy oryginalny wariator w apce Leonardo 150 silnik rotax powinien być smarowany (rolki itp.) czy powinien pracować na sucho jeśli tak to jakim smarem. Sprawa 2 jak to się ma w wariatorach polini i malosi multiwar 2000 (pracuja na sucho czy są smarowane). Chce wyeliminować stuki. Ponieważ wariator jest w kiepskim stanie wymienię go na nowy, ale musze wiedzieć czy wariatory te sa smarowane czy nie bo szkoda zajechać nowy sprzęt. Wydaje mi się że mechanior nie do końca zna się na sprawie. Mi się wydaje że zabudowany wariator powinien mieć jakiś smar niestety nie jestem pewien czy mam rację tym bardziej że odczuwam jak pasek się ślizga. Tak wiec proszę o odpowiedz w tym temacie. Pytanie 3 gdzie kupić simering wału w warszawie lub okolicach kupiłem zamiennik oryginału pod wymiar niestety popuszcza wiec interesuje mnie gdzie dostane zamiennik najbliższy oryginałowi Oil Seal wymiar 25x52x7 lub np. uszczelniacz producenta Athena . Być może ktoś już przerabiał ten temat wiec będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam Tomasz


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 30 mar 2012, 22:17 
*

Rejestracja: 24 sty 2012, 20:12
Posty: 4
Pojazd:
wariatora sie nie smaruje jedynie lekko tulejke co sie toczy po niej talerz




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 12 kwie 2012, 22:47 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sie 2011, 20:17
Posty: 158
Lokalizacja: Wyszków
Pojazd:
Ja w swojej tez mam posmarowane wario :/ fchu*%%&(*) tego tam jest :/




_________________

ZAPRASZAM!
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?p ... ea#2070390




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy