Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 14:41



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 09 cze 2015, 20:19 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 paź 2010, 12:09
Posty: 1376
Lokalizacja: Siedlce
Pojazd: BMW E30
Postanowiłem napisać artykuł o moich spostrzeżeniach po teście długodystansowym rękawic Nitro NG20
Obrazek
Rękawice są długie, z podwójnym zapięciem:
Obrazek

Obrazek

W całości wykonane są ze skóry. Od strony zewnętrznej pokryte są dwiema warstwami skóry. W wewnętrznej części dłoni oraz na dwóch palcach zastosowano skórę bydlęcą.

Obrazek
Obrazek

Na zewnętrznej części dłoni wszyto jeden protektor. Kostki chroni bardzo cienka karbonowa wstawka. Dodatkowo na palcach mamy usztywnienia w postaci grubego materiału.

Obrazek
Obrazek


Na pewnej stronie internetowej możemy przeczytać, że prezentowane rękawice posiadają membranę, która niezależnie od temperatury na zewnątrz, utrzymuje stałą temperaturę w środku rękawic. Według mnie jest to bzdura, bo w chłodniejsze dni jest nam po prostu zimno.

Co do wygody to osobiście jeździ mi się w nich świetnie. Jedynym mankamentem jest szew w lewej rękawicy przy małym palcu, który uwiera. Nie wiem jednak czy występuje to we wszystkich egzemplarzach czy tylko w moim.

Po długim, dwuletnim użytkowaniu skóra nie wygląda najlepiej.


Obrazek

Podsumowując:
Rękawice bardzo dobrze spełniają swoje zadanie. Jeździ się w nich dosyć wygodnie. Stworzone są raczej na ciepłe dni. Ręce się w nich nie pocą nawet przy bardzo wysokich temperaturach.
Na szczęście nie miałem okazji przekonać się na ile wytrzymałe są wszystkie protektory.

Plusy:
+ Cena (w dniu kupna ~240zł, teraz można je kupić w granicach 170-200zł)
+ Wygląd (rzecz względna. Mi osobiście się podobają)
+ Komfort
+ Użyte materiały

Minusy:
- Uwierający szew przy małym palcu
- Po dłuższym użytkowaniu bardzo brzydko wyglądająca wytarta skóra
- W chłodne dni jest nam po prostu zimno w ręce

Rękawic używamy od około 2 lat. Jeden jedyny raz oderwał mi się rzep od zapięcia. Poza tym nie mam do nich większych zastrzeżeń i mogę śmiało polecić ten model przyszłemu nabywcy :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy