Dzisiaj jest 20 wrz 2024, 19:46



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Peugeot sv80
Post: 13 sie 2012, 21:18 
*

Rejestracja: 13 sie 2012, 18:57
Posty: 10
Lokalizacja: Ostrołęka
Pojazd:
Witam!
W tym temacie chciałbym zaprezentować wam mój skuter a jest nim peugeot sv80.
Ale najpierw skrócona historia 3 lata temu jakoś w wakacje 2009 w tej samej wsi natrafiła się okazja kupna skuterka. Pojechaliśmy z tatulką obejrzeć ten sprzęt, no i okazało się że był zatarty i bez papierów no ale ojciec wziął bo pomyślał sobie go odremontuje i że bez tych dokumentów będę jeździł. Kupiliśmy zapytacie o cenę śmieszne 300zł XD. No ale dobra. Oczywiście niedługo po zakupie wzięliśmy się za naprawę, chcieliśmy oddać cylinder do szlifu ale nie mogli takiego tłoka dopasować, no i naprawa w tym momencie ustała tak jak moje zainteresowanie skuterami. Lecz w tym roku przypomniałem sobie o istnieniu tegoż cuda, kupiłem cylinder był dedykowany chyba do hondy nh , na zdjęciach był podobny wymiary też się zgadzały więc kupiłem ‘’Cylinder żeliwny Power Force 80cc’’Cena? 400zł XD Przyszedł pocztą za kilka dni wziąłem się za wkładanie ale co to były inne kanały płuczące szersze niż fabrycznie był po prostu za szerszy od dołu, zaczęły się schody już miałem składać cylinder do reklamacji ale tatuś wymyślił, że na kratery tam gdzie wystaje cylinder poleje kleju tak aby cylinder pasował idealnie(mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi). Po męczarniach odpalił (radocha) od tej pory jest to dla mnie sentyment.Za daleko się nim nie wychylałem bo nie ma tych pieprzonych dokumentów. Jeździłem tam i tu czy to do sklepu czy po siostrę do szkoły i nigdzie dalej noo czasami jeszcze po lasach jeździłem :D
Do tej pory co przy nim zrobiłem to:
-Cylinder PowerForce 80cc
-membranki nowe
-wszystkie simmeringi i uszczelki
-żaróweczki i jeszcze jakieś inne duperelki o których nie pamiętam

Dziś po wielu poszukiwaniach i czekania znalazłem ramę z dokumentami od razu zamówiłem koleś ma mi ją przywieźć 14-15 sierpnia a także ma dorzucić kilka brakujących plasticzków (o tę cenę nie pytajcie, ale czego nie robi się z miłości :P)
Gdy przyjdzie rama wstawię zdjęcia i będę uaktualniał temat o modyfikacje jakie zrobiłem.(Sorry jeśli coś napisałem niezrozumiale lub bez sensu ale pisałem na szybko.)
Ps. Na razie nie komentujcie XD


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 14 sie 2012, 11:00 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 maja 2010, 21:01
Posty: 548
Lokalizacja: Zamosc / okolice
Pojazd:
Dawaj foty , godna cena skutera :D




_________________

Sfera

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t ... ggio+sfera




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 15 sie 2012, 16:05 
*

Rejestracja: 13 sie 2012, 18:57
Posty: 10
Lokalizacja: Ostrołęka
Pojazd:
Rama ma być przed 20:00 u mnie, gdy przyjdzie dodam fotki! :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 15 sie 2012, 20:23 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sie 2012, 11:47
Posty: 163
Lokalizacja: Radom
Pojazd: Yamaha neo's
Widać że miałeś z skuterkiem przygody ale zapowiada się miło czekam na fotki :)




_________________

Tutaj wygrywasz albo przegrywasz,
zgarniasz wszystko albo pusty się stąd zmywasz.
Są chwile, że ryzyko wchodzi mi w krwioobieg,
Postaw dziś wszystko na jedną kartę człowiek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 15 sie 2012, 21:14 
*

Rejestracja: 13 sie 2012, 18:57
Posty: 10
Lokalizacja: Ostrołęka
Pojazd:
Rama doszła, myślałem że gościu przywiezie gołą ramę a tu dodał kilka gratów i do ceny którą ustaliliśmy dałem mu jeszcze na ''flaszkę'' :mrgreen: :lol: . Jutro czyszczenie i malowanie ramy łapcie fotki sprzed 10 min(robione tym co było pod ręką)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Także jutro punkt 6:00 no może 10:00 :mrgreen: i do roboty :mrgreen:
Ps. Gościu nie przywiózł tablicy ale podobno przy rejestracji trza zgłosić że poprzednie zostały zgubione i nie powinno być problrmu prawda?czy nie? :?


Ostatnio zmieniony 15 sie 2012, 21:21 przez Kamil24PL, łącznie zmieniany 2 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 sie 2012, 21:23 
*

Rejestracja: 13 sie 2012, 18:57
Posty: 10
Lokalizacja: Ostrołęka
Pojazd:
Up. 17.08.2012
Nikt nie komentuje :(
Kupiona rama czeka na malowanie miałem dawać ją do piaskowania ale zrezygnowałem.
Skuter rozebrany na części pierwsze na łożyskach w silniku nie czuć luzów mimo ponad 30000 km przebiegu. Zapomniałem jeszcze dodać że jestem zwolennikiem 'taniego tuningu' tak więc tobię tkz. ruski tuning według tego poradnika http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.p ... sc&start=0

Zamówiłem jak narazie:
:arrow: łożysko igiełkowe korbowodu
:arrow: filtr powietrza
:arrow: klocki hamulcowe trw/lucas
Szukam także pierścieni obecnie chodził na jednym bo przy zakładaniu drugi pękł :angry: może ktoś będzie miał taki to proszę o znak :) wymiary 48.00mm szer. 2mm wysokość 1.5mm a zamek hmm. nie wiem jak go fachowo nazwać

A w niedługim czasie planuję zrobić tłumik do niego made in home tak zwany spawak :D

Tu macie foty:
http://imageshack.us/photo/my-images/839/img1090vp.jpg/ wiecie jak przełączać zdjęcia :lol:
Ps. zdjęcia nadal lipne chyba muszę zmienić telefon :lol:


Ostatnio zmieniony 19 sie 2012, 19:05 przez Kamil24PL, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 17 sie 2012, 22:51 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lip 2009, 19:06
Posty: 154
Lokalizacja: Radom/Mazowieckie
Pojazd:
Miałem takiego Sv'a :) Cudo sprzęty ;d Na tym silniku 80cc serii dużo potrafią :mrgreen: Jedyny problem to brak dostępności części. Mój egzemplarz poszedł w świat...




_________________

Moja Roxana Blue&White :*
http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=154072




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 18 sie 2012, 18:40 
*

Rejestracja: 13 sie 2012, 18:57
Posty: 10
Lokalizacja: Ostrołęka
Pojazd:
sv80 pisze:
Miałem takiego Sv'a :) Cudo sprzęty ;d Na tym silniku 80cc serii dużo potrafią :mrgreen: Jedyny problem to brak dostępności części. Mój egzemplarz poszedł w świat...


Tak wiem czytałem cały temacik :D

Dziś pomalowałem ramę podkładem, pójdzie na to jeszcze czarny.
Kartery ''prawie'' zmatowane będzie najprawdopodobniej czarny mat.
Felgi dałem do piaskownia :cool: chyba na biało jak myślicie?

W tygodniu planuję poprawić zaczepy osłon plastikowych i gdzie niegdzie szpachlę i włókno szklane, a kolorek hmm nie wiem może macie jakiej pomysły myślałem nad jakimś lekkim niebieskim a tunel na biało jak myślicie?


Ostatnio zmieniony 18 sie 2012, 18:50 przez Kamil24PL, łącznie zmieniany 2 razy



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



cron Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy