Dzisiaj jest 24 wrz 2024, 21:34



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 24 cze 2013, 16:07 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2013, 15:49
Posty: 52
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd: Aprilia SR 50
Siemanko

Jakiś już czas borykam się ze swoją apriliką i doszukuje się wszedzie gdzie tylko moge sprawcy jej maksymalnej predkosci a mianowicie 70 km licznikowe. Bawiłem sie sprezynami i rolkami - na nic się to nie zdało. Teraz załozona jest sprezyna stage6 medium i sprezynki medium i leci 70 km ALE. Od dluzszego czasu pali 6 litrów benzyny na sto kilometrów. Full seria poza gaźnikiem 17,5 i 70 ccm.

Czytałem jakiś czas temu info na temat zaworu membranowego i króćca. Według tego co wyczytałem, odblokowany króciec to 21 mm. z tego co widzę na swoim pisze że srednica 20 mm. Króciec jest spękany, ponizej foto. Czy moze to mieć wpływ duzy na spalanie itp ?

Druga sprawa to zawór membranowy, zrobilem pare zdjęć i umieszczam je na dole. Paliwo cofa się do filtra. Zwrocilem uwage ze jest ono na końcówce ktora idzie do filtra za kazydm razem jak rozbiore. Gaźnik był regulowany na wiele sposób przezemnie jak i przez mechanika. Apka ma przejechane 28 tysiecy a nie wiem kiedy był wymieniany zawór i króciec.

Skuter napewno nie ma blokady na module - moduł DUCATI ENERGIA. Nie ma tez blokady na wariatorze a pasek jest w porządku. Rolki itp wszystko sprawdzone - jest okej

Co wy na ten temat ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ostatnio zmieniony 24 cze 2013, 16:10 przez damian134415, łącznie zmieniany 1 raz

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł:
Post: 24 cze 2013, 16:13 
*

Rejestracja: 19 maja 2013, 23:46
Posty: 103
Pojazd:
Kruciec jest tam spekany bo pracuje ale jak nie ma szczel;iny moze zostac chyba ze chcesz to posiadam taki kruciec w ładnym stanie tanio oddam . a zawor do wymiany widać jak przeswituje i moze przez to ciut wiecej palic ale czy duzo to nie wiem i na tym zaworze napewno bedzie gorzej palic na zimnym jak temperatura spadnie albo po długim postoju . wymien go ja dałem 20zł za nowy kiedys tez miałem tai jak twoj rozbierazłem go i podginałem blaszki ale to wystarcza na krotko szkoda roboty .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 24 cze 2013, 16:19 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2013, 15:49
Posty: 52
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd: Aprilia SR 50
Bede zamawiał na mielochu nowe części więc od razu wezme nowy króciec + zawór. Taki zestaw może być ?

Zawór TEC SPORT

Króciec Ssący




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 24 cze 2013, 16:23 
*

Rejestracja: 19 maja 2013, 23:46
Posty: 103
Pojazd:
Moze byc. A jak dłuzej stał skuter dobrze ci odpalał?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 24 cze 2013, 16:25 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2013, 15:49
Posty: 52
Lokalizacja: Warszawa
Pojazd: Aprilia SR 50
Odpalał ale tylko na kopkę. Ogółem mam problem z odpaleniem czasami jak postoi dłuzej na starter, kręci ale nie chce pyknąc. Z buta pali na strzała ale trzeba dodac gazu czasami. Wymieniłem świece na NGK R BR7HS no i troche niby lepiej ale bywa ciezko czasami.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 24 cze 2013, 17:02 
**

Rejestracja: 21 mar 2012, 19:01
Posty: 335
Lokalizacja: Piechcin
Pojazd: Rieju SMX pro
damian134415, sprawdz uszczelniacze na wale czy się nie pocą bo jak tak to bd dużo palił i słabo jechał :)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł:
Post: 24 cze 2013, 17:16 
**

Rejestracja: 05 mar 2013, 17:48
Posty: 496
Pojazd:
Zawór który podałeś tec sport, jak najbardziej polecam. Membrana ta co zrobiłeś fotke to seria jak i króciec więc przypuszczam że ma te 28k przebiegu. Prześwity mocno widoczne, kupuj zawór tec sport, polecam u siebie w malaguti mam i daje rade :P


Ostatnio zmieniony 24 cze 2013, 17:16 przez bobslej0, łącznie zmieniany 1 raz



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy