Dzisiaj jest 17 paź 2024, 6:37



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 14 wrz 2013, 12:13 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sie 2011, 14:37
Posty: 791
Lokalizacja: Oświęcim .
Pojazd:
Siema. Wczoraj przepalił mi się główny bezpiecznik przy aku w moim yarox'ie.
Pytanie, czy moge nim jeździć do poniedziałku ?
Ok 30km muszę zrobić. Nie zepsuje się nic ?
Akumulator podłączony normalnie, ale skuter pali tylko z kopa.




_________________

Wydech: Laser x-pro
Sprzęgło: Hebo
Sprężynki sprzęgła: Niebieskie Hebo
Rolki :4,5g
Sprężyna dociskowa sprzęgła : Hebo +60 Niebieska.

SPRZEDAM:

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22036080


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 14 wrz 2013, 22:43 
*

Rejestracja: 19 cze 2013, 18:50
Posty: 18
Lokalizacja: Graboszyce
Pojazd: romet 777
Według mnie ryzykowne
Jak masz możliwość to przylutuj do starego bezpiecznika jakiś cienki drucik na czymś takim przejeździłem kilka miesięcy :cool:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 wrz 2013, 22:47 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 mar 2010, 23:04
Posty: 2080
Lokalizacja: Nowa Sól/Wrocław
Pojazd: Kymco Vitality LC
Dawca987, ryzykowne? To co Ty proponujesz jest co najmniej głupie! Skoro bezpiecznik się przepalił to należy szukać przyczyny przepalenia, a nie zrobić po partacku zworę na chama.




_________________

Elektronika do skutera i nie tylko: http://ficu.eu/

NAPRAWIĘ/KUPIĘ uszkodzone liczniki/termometry typu KOSO/S6.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 wrz 2013, 0:26 
*****

Rejestracja: 24 sty 2013, 15:17
Posty: 2494
Lokalizacja: Wałbrzych
Pojazd: E46/ Vega swap Piaggio 125
kosmaty69, czy się coś stanie to zależy czy masz szczęści, jakimś sposobem się przepalił i teraz czemu, może to być przypadek ale może być coś nie tak i jak zewrzesz a będzie zwarcie to napierdzielisz sobie w elektryce. Lepiej kup jakiś bezpiecznik albo od kolegi pożycz i jeździj z i tak będzie najlepiej

Dawca987, zgadzam się możesz pojeździć nawet kilka lat ale jak będzie coś nie tak i zrobi się zwarcie to będą większe koszta napraw :/ Ryzykowne rozwiązanie. Ja nie polecam\

Ficu, i tu masz rację, najlepiej sprawdź czy nie masz luźnej masy albo gdzieś kable się nie stykają no albo czy nie przetarły się




_________________

Zapraszam do obejrzenia mojego swapu, kiedyś siedział chiński 4t,następnie minarelli horizontal a teraz piaggio 125cc

post2459516.html#p2459516

maciej3290 pisze:
Prawda taka ,że doniczka była pełna i do baku się spuścił i mu dysze zalepiło




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 wrz 2013, 7:55 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sie 2011, 14:37
Posty: 791
Lokalizacja: Oświęcim .
Pojazd:
Hm , zacznę od początku.
Wszystkie problemy zaczęły się po wymianie paska. Najpierw nie chciał się wkręcać ani nic. Później musiałem wymienić całą cewkę z przewodem bo stara się zepsuła, tzn ten miedziany drut się już sypał, przepalił się. Wczoraj wyminiłem przeciwtalerz bo obrobił się frez na wale i nie chciał palić, bo ślizgał się pasek, wario etc.. Wyminiłem talerzyk i jest ok. Niestety pasek za 30zł pękł w czasie jazdy przy prędkośći 70km/h i została z niego kulka wielkośći piłki do golfa.. Naszczęście niczego nie wykrzywiło ani nie połamało. Założyłem stary pasek, jednak kręci obroty a jedzie b.wolno bo pasek jest wąski i nie chce wyskakiwać wyżej :/. Skuter od kilku dni nie chciał palić. Ze startera bardzo wysoko kręcił ale nie chciał załapać. Kopka to samo, aczkolwiek po wymianie talerza odpala. Musiałem odpiąć ssanie, bo nie wiem czy działało. Tzn jest w gaźniku, ale rozpięty na kostce.Postanowiłem naładować aku na prostowniku, wkładam go podpinam a tu iskry : :shock:
No to pokręciłem i jakoś założyłem, ale skuter tylko wył, rozrusznik tak jakby nie kręcił, tylko wario się kręciło. Bynajmniej w mojej ocenie. Później patrzę przepalony bezpiecznik :shock: .. No i muszę się przyznać, podłączyłem + zamiast - po prostu pomyliłem kable i na takim probowalem kręcić i wgl.. Czy dlatego bezpiecznik mógł się przepalić ?
Co teraz robić ? Jak sprawdzić masę? Może to wina bendiksa ? a może rozrusznik ? Proszę pomóżcie, bo zdaję prawko i chciałem go sprzedać, ponieważ potrzebuję kasy, a nie chce nikomu sprzedawać syfu i chciałem to ogarnąć.




_________________

Wydech: Laser x-pro
Sprzęgło: Hebo
Sprężynki sprzęgła: Niebieskie Hebo
Rolki :4,5g
Sprężyna dociskowa sprzęgła : Hebo +60 Niebieska.

SPRZEDAM:

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22036080




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 wrz 2013, 9:34 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 mar 2010, 23:04
Posty: 2080
Lokalizacja: Nowa Sól/Wrocław
Pojazd: Kymco Vitality LC
Bezpiecznik zablokował podanie odwrotnego napięcia na rozrusznik i całą instalację (mówiąc w uproszczeniu) i dzięki temu nic się nie powinno uszkodzić (oprócz bezpiecznika). Tymczasowo możesz dopasować jakiś samochodowy 10-15A (zależy jaki miałeś).

Przewody do rozrusznika omijają bezpiecznik, ale po drodze jest przekaźnik który jest chroniony bezpiecznikiem, czyli rozrusznik powinien być sprawny.




_________________

Elektronika do skutera i nie tylko: http://ficu.eu/

NAPRAWIĘ/KUPIĘ uszkodzone liczniki/termometry typu KOSO/S6.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 wrz 2013, 10:23 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 sie 2011, 14:37
Posty: 791
Lokalizacja: Oświęcim .
Pojazd:
Hmm. Czyli jak miałbym tam zamontować bezpiecznik ? Bo mam taki normalnie : Obrazek

-- 15 wrz 2013, o 10:22 --

Dodam, że bezpiecznik oryginalny mogę kupić dopiero jutro, jednak do szkoły muszę jechać skuterem. 20km około.

-- 15 wrz 2013, o 10:23 --

Dodam że bezpiecznik oryginał mogę kupić jutro. Jednak wczesniej musze przejechać skuterem 20km..




_________________

Wydech: Laser x-pro
Sprzęgło: Hebo
Sprężynki sprzęgła: Niebieskie Hebo
Rolki :4,5g
Sprężyna dociskowa sprzęgła : Hebo +60 Niebieska.

SPRZEDAM:

http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=22036080




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



cron Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy