Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 15:13



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
Offline
 Tytuł: Stunt rower
Post: 04 sie 2013, 12:02 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 kwie 2013, 13:21
Posty: 89
Lokalizacja: Małopolska
Pojazd:
Siema, jak wszyscy wiedzą od czegoś trzeba zacząć . Przyszło mi na myśl żeby nauczyć się stuntu na rowerze, Próbowałem już od kilku tygodni i nadal nic. Nie u jadę na kole nawet 20 cm.
Posiadam rower KROSS HEXAGON V4
http://st2.static.bikestats.pl/r/b8113-u8404_orig.JPG

Powie mi ktoś np. na jakich przełożeniach próbować podnieść rower, jak wysoko siedzenie ? Czy jak go wg podnieść ?

Dzięki za pomoc o ile ktoś się tym zainteresuję, Pozdrawiam :mrgreen:


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
 Tytuł: Re: Stunt rower
Post: 04 sie 2013, 12:38 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 mar 2012, 22:05
Posty: 570
Lokalizacja: Wolsztyn
Pojazd: Yamaha Aerox
Musisz trochę popróbować i zobaczyć na jakich Ci będzie dobrze :D Na ''jeden jeden'' nie warto bo byś musiał nieźle pedałować żeby ujechać, więc popróbuj na wyższych. Żeby dać na koło musisz mieć odpowiednie przełożenie jak już wspomniałem wcześniej, mocny hamulec no i chęci :D W tym momencie kiedy szarpniesz za kierownicę musisz pedałować. Ciężko to wytłumaczyć ale myślę że zrozumiesz. Od razu nie dasz rady pojechać prosto tylko będziesz skręcał :D Jak ogarniesz mniej więcej o co w tym biega to wtedy balansujesz ciałem na boki żeby utrzymać prostą gumę ;)

PS.Nie zapomnij o hamulcu ! :D




_________________

Jedyny na forum silnik parowy budowany od podstaw !
|
|
V

http://forum.mieloch.pl/silnik-parowy-budowany-od-podstaw-t328844.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Stunt rower
Post: 04 sie 2013, 13:22 
Virtual Tuner
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 paź 2012, 15:18
Posty: 758
Lokalizacja: Radom
Pojazd: MBK Booster/Gilera Runner
Sam musisz ogarnąć jak wysoko masz mieć siedzenie, tak jak Ci będzie najwygodniej. Ucz się od razu z hamulcem, bo później ciężko będzie się przyzwyczaić do hamulca, a to blokuje progres. :D Ja latam na przełożeniach 2:2 ale to też próbuj jak Ci będzie wygodnie. Przede wszystkim dużo lataj, a nie siedź na forum, i z czasem się nauczysz.




_________________

Zobacz mój projekt stunt Boostera - klik
Wpadaj do jedynego takiego projektu- nisko szeroko i długo




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Stunt rower
Post: 06 sie 2013, 13:28 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2012, 10:32
Posty: 1409
Lokalizacja: Pruszków
Pojazd:
Ja potrafie na każdych przełożeniach, już trochę smigam na rowerze w stuncie więc ogarniam temat. :D
Odrazu możesz pochylić siedzenie do przodu, wtedy nie będziesz się tak ześlizgiwał z siedzenia. :)




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Stunt rower
Post: 07 sie 2013, 21:40 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 sie 2013, 21:10
Posty: 274
Pojazd: Skuter - Aprilia Sr50
Na rowerze to łatwizna :D Też mam hexagona ale X2 :) na przód 1 na tył 2 lub 3 :) jedziesz powoli przekręcasz pedał tak aby było ci wygodnie, cofasz go lekko do tyłu i do przodu i od razu podrywasz rower do góry;) Stoppie najłatwiejsze chyba :) Wheelie też łatwe :)




_________________

Zapraszam do mnie:) --> aprilia-sr50-by-konrii98-t362938.html a potem ...
Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Stunt rower
Post: 08 sie 2013, 22:15 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 maja 2009, 15:26
Posty: 2647
Pojazd:
Trudny rower do stuntu , próbowałem na takim i mi nie wychodziło, najlepsza opcją dla mnie był Panic. ;)




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Stunt rower
Post: 14 sie 2013, 14:35 
*

Rejestracja: 29 cze 2013, 16:27
Posty: 166
Pojazd: Mbk booster 12 cali :)
Jeździj na 2:1
Musisz wolno jechać,szarpnąć kierownicę i w tym samym czasie zapedałować :)
Trzymaj zawsze palec na kamulcu żeby twoje plecy nie nakryły ziemi :D




_________________

Zapraszam do polubienia mojej stronki na facebooku :) Jest ona o motocyklach,stuntu i wszystkim co ma 2 kółka :D
Przy wiekszej ilości osób będą organizowane konkursy.

https://www.facebook.com/pages/Motocykl ... 9082671519




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Stunt rower
Post: 14 sie 2013, 15:15 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwie 2010, 17:01
Posty: 93
Lokalizacja: Radom
Pojazd: CBR
Rower do Stuntu masz dobry. Początki są ciężkie... Najlepiej lataj na trybach duza 1 a mała 3 i staraj sie nie wybijać z miejsca tylko jak sb wolno wolno jedziesz, używaj hebla i balansuj ciałem , nie boj też się złapać piona od czego jest Hb? i z roweru można zeskoczyć i tyle jak wiesz ze juz mogą być "plecy". trenuj trenuj mi wyczucie hebla i dobry balans ciała jakoś szło nauczyć sie tego 1-2miechy




_________________

HISTORIA MOICH POJAZDÓW
ZIPP OTIS>YAMAHA NEOS>YAMAHA AEROX>YAMAHA AEROX>APRILIA SR>YAMAHA AEROX>GOLF MK4 :)> RENAULT CLIO II




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Stunt rower
Post: 16 sie 2013, 15:42 
*

Rejestracja: 13 sie 2013, 23:31
Posty: 3
Pojazd:
A rower przypadkiem nie ma siodełka za wysoko? Jak wy ustawiacie, macie nogi mocno zgięte w kolanach do takich ćwiczeń? Podzielcie się własnymi wrażeniami mi to pomaga :)




_________________

Obrazek




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Stunt rower
Post: 16 sie 2013, 15:49 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 kwie 2010, 17:01
Posty: 93
Lokalizacja: Radom
Pojazd: CBR
siedzenie ja mam na niżej bo mi tak wygonie robić manuala i na HC ;) ale to zalerzy od Ciebie, a i też nie spinaj się przy stuncie dawaj na luzie i spontanie ;) tak jest najlepiej




_________________

HISTORIA MOICH POJAZDÓW
ZIPP OTIS>YAMAHA NEOS>YAMAHA AEROX>YAMAHA AEROX>APRILIA SR>YAMAHA AEROX>GOLF MK4 :)> RENAULT CLIO II




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Stunt rower
Post: 18 sie 2013, 13:58 
*

Rejestracja: 11 maja 2013, 17:03
Posty: 39
Pojazd:
ja jezdze na zwykłym góralu xd przełozenie miałem z prozdu 1 a na tyle 3 , w jakis 1 miesiac przejechalem juz 50 m xDDD




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Stunt rower
Post: 19 sie 2013, 0:42 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lip 2010, 16:16
Posty: 664
Lokalizacja: Bielo
Pojazd: Aprilia RX 125
Najważniejszy jest balans i operowanie tylnym hamulcem. nawet na przełożeniach 1:1 przejedziesz daleko operując hamulcem. ja osobiście stanę w pionie tzw 12 a nawet za mocno czyli 13/14 bez problemu nie lecąc na plecy - wystarczy operować hamplem . przy większych prędkościach ważny jest hamulec bo zeskakując z roweru przed upadkiem na plecy nie nadążysz za prędkością i bach :D
Staraj się uczyć na średnich przełożeniach - to zależy też od ilości zębów i twojej siły mięśni nóg. jednemu na 1:3 będzie za ciężko a drugiemu za lekko.




_________________

nie pomagam na pw/gg
potrzebujesz pomocy? zapytaj na forum




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Stunt rower
Post: 01 wrz 2013, 0:05 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lip 2012, 11:02
Posty: 229
Pojazd: toros f16
Dokladnie wystraczy operowac hamulcem i nawet na 1;1 daleko pojedziesz i najlepiej troszeczke ugiąć lokcie i mocno nadepnac na pedal i wtedy cie wyrwie a jesli juz cie bedzie wyrywalo to juz zostal tylko hamulec a siodelko no to ja mam tak ze lekko mam ugiete nogi nic innego tylko cwiczyc i cwiczyc ja tez kiedys mowilem ze nigdy sie nie naucze a latam na tylnym jak szalony :) .

-- 1 wrz 2013, o 00:05 --

Dokladnie wystraczy operowac hamulcem i nawet na 1;1 daleko pojedziesz i najlepiej troszeczke ugiąć lokcie i mocno nadepnac na pedal i wtedy cie wyrwie a jesli juz cie bedzie wyrywalo to juz zostal tylko hamulec a siodelko no to ja mam tak ze lekko mam ugiete nogi nic innego tylko cwiczyc i cwiczyc ja tez kiedys mowilem ze nigdy sie nie naucze a latam na tylnym jak szalony :) .




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Stunt rower
Post: 01 wrz 2013, 10:49 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 paź 2012, 16:32
Posty: 55
Lokalizacja: Krosno
Pojazd: Yamaha Jog r
Najlepiej jeździ się na 1 / 2 :D Ja ujadę około 500 metrów na jednym kole na raz a skuterem może z 2 :D ćwicz a na pewno ci to wyjdzie :D




_________________

Podkarpacie :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Stunt rower
Post: 01 wrz 2013, 18:17 
**

Rejestracja: 09 gru 2011, 19:30
Posty: 370
Lokalizacja: Lipie , Częstochowa
Pojazd:
Ja cisnołem na kole na 1-5 :D i dobrze się gibało :P




_________________

Wbijać Do mojego jogurta w Sticker Boombie !!!

http://forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Stunt rower
Post: 20 wrz 2013, 14:23 
***

Rejestracja: 29 wrz 2012, 22:24
Posty: 522
Lokalizacja: Wólka Strobowska/skc
Pojazd: Simson s51 i Yamaha Rex
siodełko sobie ustaw na równo z kierą, i przełożenia sam dobież na którym najlepiej, ja próbowałem na 1 a potem stopniowo zwiększałem, teraz potrawie z każdego potrafie wystartować, i przejechać max 500 700 m ( więcej nie mogę bo droga się kończy), ćwicz ja tam po kilku dnach umiałem, tylko ja przeznaczałem 3 4 godziny.




_________________

Zapraszam --------> baotian-by-stunter-t375756.html

NOWY W GARAŻU peugeot-vivacity-by-stunter-t393689.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Stunt rower
Post: 24 wrz 2013, 18:54 
*

Rejestracja: 23 wrz 2013, 15:46
Posty: 7
Pojazd: Gilera DNA
Siedzenie musisz miec tak wysoko zebyś miał nogi wyprostowane jak usiadziesz.
Ja latam rowerkiem na kole juz 1,5 roku i przelatuje kilkanaście może kilkaset metrów nie wiem nie liczylem. A co do przelożeń to sa na to dwa sposoby :
1.Przeżutki musisz ustawic na takich biegach ze jak zapedałujesz to rower wyrwie do przodu (popróbuj ja mam w lewj rece 1 a z tyłu 4).No i gdy juz znajdziesz prawidlowy bieg to musisz ustac na pedałach i szarpnoąć kierownice ale jednocześnie musisz usiąsc na siodełku i całą jazde musisz kontrolowac tylnim hamulce zeby nie polecieć na plecy.
2.Jeżeli dobierzesz przeżutki tak jak w pierwszym to musisz podnieść o jedna przeżutke do gór w lewej rece.Wtedy musisz sie roszeczke rozpedzić ale nie za szybko i juz gdy bedziesz jechał to znówmusisz ustac na pedałach i szarpnoąć kierownice ale jednocześnie musisz usiąsc na siodełku i kontrolujac jazde tylnim hamulcem zapierdalasz do przodu.

PS. Najpierw naucz sie pierwszym sposobem ,a potem powoli jeździj drugim sposobem.
Przy pierwszym sposobie biegi miej w lewej rece zawsze na 1 a w prawej musisz dobrac tak jak
juz pisałem..

POWODZENIA LwG :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
 Tytuł: Re: Stunt rower
Post: 25 wrz 2013, 18:03 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 lut 2013, 18:45
Posty: 409
Pojazd: Składam verticala
Ja ostatnio śmigam (trenuje) na rowerku zwykły góral . Stoppie krótkie i obrót na przednim kole mi wychodzą ale hamulce mam zwykłe takie gumowe nawet to nie v-brake. Robie wheelie czy cyrkle bez HB (poprostu niemam) sam balans i po 1 misiącu w miare ogarniam.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy