Dzisiaj jest 04 maja 2024, 12:50



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 07 sie 2013, 9:38 
*

Rejestracja: 07 sie 2013, 9:22
Posty: 6
Pojazd: Romet 787
Witam otóż mam taki problem, z którym nigdy się jeszcze nie spotkałem gdy odpalam skuter chodzi chwilke na normalnych obrotach rzędu 2k po czym o ok. 10 sekundach wkręca się na 3,5k i tak zostaje nic nie da się z tym zrobić, przez to wszystko mi się grzeje w sprzęgle nie mówiąc o silniku gdy dodam gazu wkręci się na maks 7k z kołem u góry, i gdy tak przytrzymam chwilę gaz to teoretycznie powinien normalnie te 7k cały czas trzymać, natomiast ten szajs po chwili gaśnie tak jakby nie dochodziło paliwo... świeca biała, gażnik sprawdzony wyczyszczony bardzo starannie z nowym zestawem naprawczym pompka paliwa sprawna nowy filtr paliwa, nowe dysze, pływak, wszystkie śrubki w gaźniku poziom paliwa wyregulowany, skuter nie ma mocy po prostu muł, podczas jazdy 5k obr. max przy czym jadąc na full gazie po chwili staje... jest to bardzo uciążliwe nie wiem co mam z tym już robić skuter wszystko seria, nowe wario, rolki, filtr powietrza(seria), nie reaguje on na regulacje gażnika tak jakby był on "zamrożony" - można kręcić śrubkami dla zabawy a i tak nic się nie dzieje tak samo z regulacją na iglicy...Pomóżcie mi ludzie bo nie wiem już co mam robić...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 08 sie 2013, 15:18 
*

Rejestracja: 18 mar 2013, 22:18
Posty: 63
Pojazd:
Sprawdzi w gazniku ssanie może się ze psuło ,dlatego w chodzi ci na wysokie obroty ,chyba że
jest jakaś nie szczelności ,i łapie lewe powietrze ,biała świeca oznacza mało paliwa ,zakręć
śrubkę od gaznika ,potem odkręć 1,5 obrotu dysza 80 ,gaznik to tec,naj lepiej to gaznik z ręcznym
ssaniem, dellorto 17,5 albo tec 17,5 .
Nie nażekaj na rometa 787 2t ,owszem ciężka maszyna ,ale wygodna, parę że czy ,włożysz
i będzie latał




_________________

kuba123




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 08 sie 2013, 17:37 
*

Rejestracja: 07 sie 2013, 9:22
Posty: 6
Pojazd: Romet 787
Spoczko, nie narzekam bardzo cenie ten skuter bo zbierałem na niego długie lata, teraz aktualnie jest rozebrany silnik, sprawdziłem cylinder, tłok który jest trochę czarny do jego połowy ale nie o tym, rozebrałem ssanie(automat) i mam pytanie czy nie da się tego przerobić w jakiś sposó na manual? faktycznie moje pierdyknęło, a jak już wspominałem to wszystko problem ssania? to, że gaźnik nie reaguje na kręcenie śrubkami regulacyjnymi? wydaję mi się, że jeżeli to ssanie to własnie powinno go zalewać... no nic wyczyszczę silnik, złożę to do kupy i popróbuje jeszcze raz no i wiem kolego, że biała swieca to zbyt uboga mieszanka nie jestem mechanikiem profesjonalistą ale troszkę sprzętu się już miało a taki przypadek zdarzył mi się pierwszy raz (po raz pierwszy w ogóle miałem styczność ze ssaniem automatycznym) no nic chyba się troszkę rozpisałem. Dzięki za odzew!




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 sie 2013, 22:18 
*

Rejestracja: 18 mar 2013, 22:18
Posty: 63
Pojazd:
Mieloch forum,dział zrób to sam, poszukaj tam był opis ssania automat na ręczne
Mieloch forum,dział zrób to sam, poszukaj tam był opis ssania automat na ręczne
jak silnik złożysz ,zmierz com presję 8 bar może być, 5 bar cylinder wymiana,
wariator seria rolki 4,5g
sprężynki wm żółte 1500+
sprężyna seria, lepsza malossi żółta
gaznik masz tec 16mm, daj dyszę 75,80 ,jeżeli mało powietrza, przez filtr powietrza wlatuje ,skróć
trochę te rurkę ,
pasek daj albo bando ,lub dayco tani a dobry i wytrzymały na temperaturę




_________________

kuba123




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 sie 2013, 8:02 
*

Rejestracja: 07 sie 2013, 9:22
Posty: 6
Pojazd: Romet 787
Pasek mam Gates'a także powinien jeszcze wytrzymać, kompresja 8,6 bar, a reszta wszystko seria i nowe rolki o wadze seryjnej także, nic tam nie będę przestawiał w napędzie... Zobacze z tym ssaniem i napisze dzieki za odpowiedzi, pozdro.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 14 paź 2013, 14:49 
Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 wrz 2004, 16:41
Posty: 2430
Lokalizacja: Poznań
Pojazd: Gilera Stalker
ZŁY DZIAŁ!

Masz problem ze skuterem? to dlaczego tworzysz temat w dziale moto 50 (nie skuterów)?

Twórz tematy w odpowiednim dziale.

TEMAT PRZENIESIONY.




_________________

Sklep internetowy z częściami i akcesoriami do skuterów / motorowerów / motocykli
WWW.SKLEP.MIELOCH.PL

Szukasz części oryginalnych Aprilia / Derbi / Gilera / MBK / Peugeot / Piaggio / Vespa?
Jeżeli tak napisz na oe@mieloch.pl !




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy