Dzisiaj jest 22 wrz 2024, 12:42



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 09 mar 2014, 19:49 
**

Rejestracja: 19 kwie 2013, 14:46
Posty: 324
Lokalizacja: WG
Pojazd: Piaggio tph 70
Siema. Już od dłuższego czasu udzielam sie na forum ale dziś z nudów postanowiłem załozyć temat. To na początek krótka historia. 3 lata temu mój brat kupił sobie ten skuter. Zazdrościłem mu i kupiłem sobie Baotiana, klon Colibra. On zatarł cylinder i tata mu naprawił, ale palił mu ponad 5l. I w ten oto sposób z moją małą dopłatą zamieniliśmy się na skutery. Jeździłem nim bez problemowo aż do połowy sierpnia 2013. Wtedy stało sie coś strasznego, a mianowicie poszły frezy na wale od strony wariatora i uszkodził wszystko co na nim było. Zaprowadziłem go do mechanika, jak się okazało do wymiany był cylinder i pełno innych rzeczy. Dość długo stał bo sam płaciłem za części ale z czasem go zrobiłem. Jeździł dobrze aż do grudnia. Wtedy cos się zaczęło dziać, mało nim jeździłem, pod koniec lutego byłem na przejażdżce i spuchł mi tłok w cylindrze tec 50 (nie polecam). Naprawiłem go już sam z czego jestem bardzo dumny i obecny set-up wygląda tak: V-max'u jeszcze nie sprawdzałem ale dziś miałem na liczniku ponad 90 i jeszcze przyspieszał. Ale wiadomo-docieranie ;)
:arrow: Motoforce Sport 70
:arrow: Wał TEC Racing
:arrow: Łożyska NTN z luzem C3
:arrow: Wydech LeoVince TT
:arrow: dzwon Tec
:arrow: Sprzęgło Tec evo racing
:arrow: pasek dayco
:arrow: Dellorto 17,5
:arrow: Malossi Multivar
:arrow: Membrany Malossi
:arrow: Króciec TEC
:arrow: Rolki 4,3 Centralka Malossi biała Spężynki tec niebieskie

Z optyki :
- białe klosze
- pomalowana tarcza
- naklejki mocy

V max to ponad 90 a z gazu na koło idzie. Ze stelaża z 50km/h na gume to nie problem ;)

Obrazek




_________________

JamesBond pisze:
polecam. teraz z twist kontrolem katuje moją katane jeszcze bardziej a ona taka skatowana i poszpachlowana ogólnie to suzuki stworzyło ten model aby przewozić katany te miecze pod plastikami i potem zabić nimi inne skutery

to skutery dla samurajów


Ostatnio zmieniony 26 sie 2014, 18:21 przez WARZYWNIAK, łącznie zmieniany 4 razy

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 09 mar 2014, 20:04 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2013, 10:13
Posty: 1521
Lokalizacja: Okolice Częstochowy
Pojazd: Derbi Senda SM 05r
Fotki nie działają :D




_________________

Obrazek

Wbijaj ----> black-grey-speedfight-by-balsik-t378182.html

Wbijaj ----> derbi-senda-sm-red-black-by-balsik-t411105.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 mar 2014, 20:33 
**

Rejestracja: 19 kwie 2013, 14:46
Posty: 324
Lokalizacja: WG
Pojazd: Piaggio tph 70
już działają ! KOmentować ;)




_________________

JamesBond pisze:
polecam. teraz z twist kontrolem katuje moją katane jeszcze bardziej a ona taka skatowana i poszpachlowana ogólnie to suzuki stworzyło ten model aby przewozić katany te miecze pod plastikami i potem zabić nimi inne skutery

to skutery dla samurajów




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 mar 2014, 20:41 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2013, 10:13
Posty: 1521
Lokalizacja: Okolice Częstochowy
Pojazd: Derbi Senda SM 05r
Maszynka fajna pierwsze stunty boczna stopka ci nie przeszkadza




_________________

Obrazek

Wbijaj ----> black-grey-speedfight-by-balsik-t378182.html

Wbijaj ----> derbi-senda-sm-red-black-by-balsik-t411105.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 mar 2014, 20:46 
**

Rejestracja: 19 kwie 2013, 14:46
Posty: 324
Lokalizacja: WG
Pojazd: Piaggio tph 70
Wiele osób mnie o to pyta, ale nie przeszkadza. Jak będę miał wolną chwilę to ją naprawię.




_________________

JamesBond pisze:
polecam. teraz z twist kontrolem katuje moją katane jeszcze bardziej a ona taka skatowana i poszpachlowana ogólnie to suzuki stworzyło ten model aby przewozić katany te miecze pod plastikami i potem zabić nimi inne skutery

to skutery dla samurajów




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 mar 2014, 21:18 
*****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 wrz 2013, 15:04
Posty: 2270
Lokalizacja: Sochocin
Pojazd: Aprilia Rally70LC
Piaggio fajne , tylko trochę za dużo naklejek. :wink:




_________________

Apka Rally :)
Stage6 Streetrace 70cc LC
Dellorto Black Editon 19MM/Filtr oryginał
Wariator Stage6 Sport Pro/Przeciwtalerz Stage6
Pasek Dayco
Sprzęgło Polini 3G/Dzwon Polini Speed Bell
Wał Top Racing Evo NG
Wydech Giannelli Shot V2




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 09 mar 2014, 21:20 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lis 2013, 13:05
Posty: 407
Pojazd: Zipp Vapor MKII
Kask jak mój ;D troszkę paruje xD




_________________

TYLKO DWA TAKIE NA FORUM

zipp-vapor-mk-ii-t395022.html

"Nie sprzęt lecz technika czyni z ciebie zawodnika"
"Jedno życie , jeden cel mieć w garażu TZR" <3




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 sie 2014, 18:15 
**

Rejestracja: 19 kwie 2013, 14:46
Posty: 324
Lokalizacja: WG
Pojazd: Piaggio tph 70
Obrazek


Pomalowałem jakiś czas temu kapę na czasrno sprejem za 10zł, zero zacieków ^^. Kupiłem jakiś czas temu nowy akumulator.. Ciągle latam, trzy miejscowy spalone, 5min latania i brygada beretów dzwoni na policje. Pozostała jedna dwu kilometrowa prosta z nowym asfaltem mozna powiedzieć, że przez pola i inna ładna droga nad wisłę, mało ruchliwa i równa. A teraz łapcie foty z wczorajszych jazd.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Inna aktualizacja:
- zniszczyłem stelaż, jadąc ok 40km/h zrobilem przycierke i stelaż trafil w dołek i po prostu pękł, ale gleby nie było.
- parę dni po tym incydencie jadąc ok 50km/h na gumie poleciałem za bardzo do tyłu i zapomniałem, że mam seryjny stelaż (zaokrąglony na końcu), przytarłem, skuter poleciał (doslownie, jak się odbił od asfaltu to lot zaliczył) w rów (na szczęście nie zbyt głęboki). Przytarł sie lekko wydech na tym zawinięciu pomiędzy komorą rezonansową a końcówką tłumiącą i jedna mała wgniotka na komorze. No i najlepsze, plastiki nawet ryski nie mają nowej xD
- kupiłem nowego MULTIVAR'A ^^
- kumpel ostatnio jadąc za mną się zagapił i mnie zahaczył. Wynik - jeden zero dla piaggio. Uderzył bokiem w wydech, zdarlo mu lakier i urwało odblask z lagi. Gleby nie było. Na wydechu nowej wgnioty nie ma ;)
- zdjęte plastiki z kierownicy i założone kierunki we wlotach
- kupiłem nowe przełączniki i rolgaz z linką (bezpośrednio z manetki do gaźnika, a nie z manetki do rozdzielacza)

No i pochwale się, pobiłem swój rekord na gumie - 700m, szału nie ma ale jest spoko.. Może w nastepnym tygodniu kupie adapter hebo i kierownice. Myślałem nad pro taper albo renthal.

Kupiłem nową oponkę. Teraz mam prawdziwą frajdę z jazdy. Nareszcie lata jak trzeba. Nic nie stuka, nic nie puka, tylko łożysko w przełożeniach troche piszczy, ale to kwestia czasu. Skuter zapierdala aż miło. Pod wał bez problemu, po polach jak cross idzie. Tu macie pare fot, z dopiskami bo je na snapa wysyłałem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i zamówiłem nowy stelaż, do końca tygodnia powienien dojść.




_________________

JamesBond pisze:
polecam. teraz z twist kontrolem katuje moją katane jeszcze bardziej a ona taka skatowana i poszpachlowana ogólnie to suzuki stworzyło ten model aby przewozić katany te miecze pod plastikami i potem zabić nimi inne skutery

to skutery dla samurajów




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 sie 2014, 20:51 
*****

Rejestracja: 24 sty 2013, 15:17
Posty: 2494
Lokalizacja: Wałbrzych
Pojazd: E46/ Vega swap Piaggio 125
Podoba mi się jak wszystko opisujesz, lubię poczytać przygody i mody jakie ktoś miał i co zdiałał :) Będę wpadał i mam nadzieję że nie zmieni się opisywanie przez Ciebie tematu :)




_________________

Zapraszam do obejrzenia mojego swapu, kiedyś siedział chiński 4t,następnie minarelli horizontal a teraz piaggio 125cc

post2459516.html#p2459516

maciej3290 pisze:
Prawda taka ,że doniczka była pełna i do baku się spuścił i mu dysze zalepiło




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 sie 2014, 22:05 
**

Rejestracja: 19 kwie 2013, 14:46
Posty: 324
Lokalizacja: WG
Pojazd: Piaggio tph 70
malaguti-f12, dzięki :)

Byłem dziś na grzybach pierdziakiem (tak go rodzice nazywają), no w 30min znalazłem reklamówkę taką średnią, ale z 15min to jeździłem sobie miedzy drzewami driftując i szalejąc po lesie w celu szukania grzybów :D Jutro powinien zostać wysłany do mnie stelaż, nareszcie będzie mozna robić porządne przycierki. A i jutro planuje ostry off road skuterem. Zresztą, zobaczycie na zdjęciach ;)




_________________

JamesBond pisze:
polecam. teraz z twist kontrolem katuje moją katane jeszcze bardziej a ona taka skatowana i poszpachlowana ogólnie to suzuki stworzyło ten model aby przewozić katany te miecze pod plastikami i potem zabić nimi inne skutery

to skutery dla samurajów




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy