Dzisiaj jest 10 lut 2025, 18:12



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 21 lis 2014, 12:01 
*

Rejestracja: 21 lis 2014, 11:50
Posty: 3
Pojazd:
Witam! :)
Mam Yamahę aerox, już u mnie spadł śnieg więdz zaczynam serwisowanie maszyny i mam kilka planów co do optyki :)
1.Chciałbym zamaskować rysy ( Po szlifie ) Ogólnie raz się na nim wywaliłem przez przypadek ( Jechałem po piasku...) ma szlify po 2 stronach od słabych po mocne :( I coś czytałem żeby użyć pasty polerskiej K2 tempo albo włókna szklanego - nie wiem czy dobrze napisałem.. Co lepsze? I czy się w ogóle da? Ile mniej więcej by to kosztowało?..
2.Jakoś dziwnie wygląda karter od tych wężyków z chłodnicy jak się nie mylę ( Jeśli się pomyliłem z góry przepraszam. ) Jest jakby zadrapany i chciałbym go pomalować albo wypolerować co będzie lepsze?, oraz co tańsze?
3.Ogólnie jeszcze chciałbym odświeżyć silnik jest jakiś taki brudny, i słabo to wygląda, jaki sposób na odświeżenie silnika?
Za wszelką pomoc i porady dziękuje! :)


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 04 gru 2014, 20:45 
Główny Dowodzący - Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2010, 14:29
Posty: 8337
Lokalizacja: Wielkopolska
Pojazd: Citroën Xsara II VTR Coupe
Imię: Mateusz
1. Wszystko zależy ,czy powłoka lakieru jest zdarta do samego plastiku ,czy jest tylko zarysowana. Jeśli jest zarysowana to powinieneś dać radę to spolerować pastą lekko ścierną. Jeśli natomiast rysa jest bardzo głęboka to należałoby element polakierować na nowo. Może być też tak ,że owiewka jest pęknięta. W tedy musimy posłużyć się włóknem szklanym i żywicą.

2. Osłona pompy wody? Najtańszą opcję będzie kupienie papieru wodnego w kilku gradacjach ,oraz pasty do polerowania aluminium...do czego zmierzam. Najprościej i najtaniej i być może najbardziej efektywnie będzie tutaj wyglądać polerka.

3. Są specjalne preparaty do mycia silnika chwalone przez wielu użytkowników. Tańszą opcją będzie kupienie litra benzyny i pędzelka i wymycie karterów w ten oto sposób.




_________________

https://www.youtube.com/watch?v=wY-1Xa20Hb0 <= Zostaw SUBA! Dziękuję !

DOŁĄCZ DO NASZYCH GRUP SPRZEDAŻY :

:arrow: https://www.facebook.com/groups/skutermaniacy/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maniacymoto50/
:arrow: https://www.facebook.com/groups/maxiholicy/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy