Dzisiaj jest 26 paź 2024, 9:22



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 01 lip 2014, 19:50 
*

Rejestracja: 25 kwie 2011, 17:35
Posty: 70
Pojazd:
Witam. Miałem zamontowane w skuterze(gilera stalker) kupione u Was łożyska rms(ntn). Niestety po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów w jednym z łożysk prawdopodobnie pękł koszyk, przez co rozsypało się ono. Nie ma możliwości złego montażu, bo cały silnik był robiony w warsztacie motocyklowym. Smarowanie także było, więc jest to ewidentna wina wady fabrycznej łożyska. Czy takie coś zostanie przyjęte na reklamację?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 01 lip 2014, 19:53 
******
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 gru 2012, 17:59
Posty: 3719
Lokalizacja: Radom
Pojazd: Kymco Zx & Aprilia Sr R
Dlaczego piszesz na forum?
Zwróć się do obsługi sklepu, której zależy na tym, żebyś był zadowolony.




_________________

Kymco Zx Swap p/g . Zajrzyj ! ---> http://www.forum.mieloch.pl/viewtopic.php?t=339884

Aprilia Sr R 05' Zajrzyj ! ---> post2607571.html#p2607571

FunPage : https://www.facebook.com/SR05R




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 lip 2014, 20:02 
*

Rejestracja: 25 kwie 2011, 17:35
Posty: 70
Pojazd:
Napisałem i tam i tutaj, jakby się okazało, że jakiś klient miał podobny sytuację i mógłby napisać, jak to się zakończyło.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 lip 2014, 20:10 
*******

Rejestracja: 08 mar 2011, 18:41
Posty: 5429
Lokalizacja: Katowice
Pojazd:
Jesteś w 100% pewien że mechanik czegoś nie zchrzanił przy montażu łożysk,byłeś przy tym ?,wina wcale nie musi leżeć po stronie łożysk,wał może mieć bicie,




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 lip 2014, 20:20 
*

Rejestracja: 25 kwie 2011, 17:35
Posty: 70
Pojazd:
Stałem koło niego, widziałem jak wszystko robił. Wał nie miał żadnych bić, bo na poprzednich łożyskach jeździł elegancko. Cały silnik był oczyszczony. On robi remonty praktycznie co chwilę i nikt nie narzeka.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 01 lip 2014, 20:35 
Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 wrz 2004, 16:41
Posty: 2430
Lokalizacja: Poznań
Pojazd: Gilera Stalker
I myślisz, że nagle jeden z czołowych producentów łożysk - NTN produkuje łożyska z wadami, które rozsypują się po 60 kilometrach przy nie wysilonej jednostce? Gdzie graniczne wartości obrotów dla tych łożysk są kilka tysięcy obrotów wyżej? Rozsypał się koszyk? Jeżeli mechanik jest dobry tak jak piszesz, to bez problemu określi przyczynę. Jeżeli zwali winę na łożyska (bo przecież nie na siebie) to na 99% powinieneś zmienić mechanika na profesjonalistę.

Informujesz nas, że Twój mechanik nie takie remonty robił, a jaki to mechanik - jaka firma?
Wszystko robił prawidłowo - wiesz, bo patrzyłeś? A jakie jest Twoje doświadczenie w wymianie łożysk i wałów?

Napisz nam proszę w jaki sposób były osadzane łożyska? Na wale i potem wbijane młotem w karter z wałem? Młotem wbijane w karter? Czy po prostu wsadzone do karterów i skręcone z wałem w karterach? Czy łożyska były przed montażem schłodzone, a karter rozgrzany? Wał był skręcany w karterach, czy wciągany?

Koledzy Tobie doradzają - napisz reklamację do sklepu.

Mogę założyć każde nowe łożyska renomowanej firmy i przejechać na nich kilkanaście tysięcy kilometrów, a mogę też założyć je tak, że rozsypią się po kilkudziesięciu kilometrach.

Czy łożyska są przebarwione? Jeżeli tak to znaczy że zostały przegrzane. Przyczyną przegrzania jest za wysoka temperatura, a przyczyną za wysokiej temperatury w silniku jest problem z chłodzeniem lub za mała ilość mieszanki. Mieszanka ma również rolę chłodzenia silnika. Przyczyną za małej ilości mieszanki jest brak lub zła regulacja gaźnika przy wymianie na przykład cylindra czy wydechu.

Napisz reklamację - dyskusja na forum nic Tobie nie da, a wysyłając reklamację dostaniesz rzeczową odpowiedź od profesjonalistów.




_________________

Sklep internetowy z częściami i akcesoriami do skuterów / motorowerów / motocykli
WWW.SKLEP.MIELOCH.PL

Szukasz części oryginalnych Aprilia / Derbi / Gilera / MBK / Peugeot / Piaggio / Vespa?
Jeżeli tak napisz na oe@mieloch.pl !




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 04 lip 2014, 19:10 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lip 2013, 15:27
Posty: 1389
Lokalizacja: Okolice Gdańska
Pojazd:
Jak wyżej. Mogę się założyć, że ten twój "mechanik" składał wszystko młotem.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 lip 2014, 0:52 
*

Rejestracja: 25 kwie 2011, 17:35
Posty: 70
Pojazd:
Właściwie, to już silnik jest złożony na łożyskach skf i jeździ, a składał go tak samo.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 mar 2015, 7:05 
**
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 lut 2013, 17:34
Posty: 279
Pojazd:
matiw11 pisze:
Właściwie, to już silnik jest złożony na łożyskach skf i jeździ, a składał go tak samo.


No to możesz niedługo spodziewać się tego samego problemu, może nie miał wciągacza, nie chciało mu się rozgrzać gniazd łożyskowych w karterach a łożysk schłodzić, to użył młotka. Łożyska nie są przystosowane do wbijania ich młotkiem, ponieważ nie tak zostały zaprojektowane i mają znosić przeciążenia, czyli na boki, tylko góra dół, bo wbijanie ich młotkiem grozi uszkodzeniem koszyczka. Ja założyłem takie same łożyska jak Ty i jezdzi do dziś na Malossi Sport już 3 lata będzie. Winę możesz zrzucić moim zdaniem tylko i wyłącznie na ala mechanika, do którego zaprowadziłeś skuterek.




_________________

Cylinder Malossi Sport 70 12mm,
Wał Malossi MHR 12mm,
Wydech Yasuni R,
Gaźnik 17,5mm Motoforce,
Wariator Stage6 Sport Pro,
Przeciwtalerz Stage6 R/T.
Pasek Stage6 Sport Pro,
Przełożenia od BWS,
Sprzęgło Malossi Fly,
Dzwon Malossi.

GPS 105km/h




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 13 mar 2015, 15:39 
**

Rejestracja: 24 sie 2014, 23:36
Posty: 350
Pojazd: yamaha aerox
mozed mi ktos pomoze mam nowy wal top racing za 400 nowe lozsyska koyo składany na ciepło zimno wszytko weszło gladko wał nie miał naprezen wiec go nie wyposrodkowywałem i sa drgania i zdaje mis ei ze łozyska słychac




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 17 mar 2015, 14:32 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 paź 2008, 14:10
Posty: 3489
Lokalizacja: okolice Bytowa
Pojazd: Golf III TDI++ , Yamaha BWS 50
Dam historię od siebie.
Jakis czas temu pracowałem w autoryzowanym serwisie Husqvarna jako mechanik.
W sezonie naprawiało się ogrom pilarek, dużo było też na wymiane łożysk itp.

Łożyska zawsze wsadzałem SKF, nigdy inne. Brałem z półki sklepowej i odrazu montaż.
Nieraz zdarzało sie że na wymiane łożysk przychodziła codziennie jakas pilarka.
Wszystko zawsze składałem odpowiednimi narzędziami - zero pukania młotem.

Pewnego razu zmieniłem łozyska , klient szybko jeszcze w ten sam dzien odebrał maszynke i poszedł do lasu.
Po paru godzinach telefon - pilarka zablokowana.
Klient ją przyniósł, ja rozbieram, patrze a tam łożyska posypane.

Łożyska oczywiscie wciskane na prasie jak zawsze a mimo to padły po 2-3 godzinach.
Także zdarza sie coś takiego ale baaardzo rzadko.
W sumie wymieniłem tych łożysk wielkie ilości i nigdy po za tym jednym razem maszyna nie wrociła na reklamacje tego typu.

Być może było podobnie u autora tematu no ale nie wiadomo do końca.
Mogło byc też tak, jak pisał wyżej Junior - czyli zły montaż itp
Jaki był koszyk ? Metal czy ten drugi ?

Jesli chodzi o koszyk to w pilarkach bardzo czesto zdarza sie uszkodzenie koszyka ale po kilku latach pracy.... A w skuterach widze że rzadko to sie dzieje.
Obroty jakie są wykręcane to przeważnie okolo 13.000 - 13.500 obr/min.
"Najszybsza" pilarka miała zapisane w katalogu obroty rzędu 14.200 , zaś najwolniejsza równe 12.000 rpm.

Kazdą pilarke po naprawie regulowałem i ustawiałem cyfrowym obrotomierzem na obroty takie jakie powinny byc (zalecane przez producenta) więc nie było lipy.




_________________

ObrazekPiszę poprawnie
---------------------------
Mycen, nigdy o Tobie nie zapomnimy.
---------------------------
Wbijaj ---> viewtopic.php?t=3




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy