Dzisiaj jest 15 paź 2024, 10:20



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 25 mar 2015, 19:32 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2015, 17:04
Posty: 998
Lokalizacja: Kolonia Bodzanowska, woj. KUJ-POM
Pojazd: Apka AF1 50/78 89r
Witam!

Pewien ziomek zza granicy niejaki paul clos zaoferował mi że kupi mój skuter, pokryje wszystkie koszty związane z transportem i przyśle tu swojego agenta, żeby go obejrzał i zabrał. Dostałem od niego wiadomość, że kaskę wysłał (oczywiście wcześniej podałem mu dane- imię, nazwisko, mail do konta Paypal, adres i numer tel.) Po kilku dniach korespondencji napisał mi że kasa gdzieś się zatrzymała, i trzeba przelać 800zł jakiejś opłaty, później pieniądze do mnie dotrą a to 800 zł zostanie zwrócone, gdy szukałem umowy kupna- sprzedaży z cudzoziemcem natkałem się na ten artykuł: http://forumprawne.org/prawo-cywilne/25 ... anice.html jest tam opisane o Nigeryjskim przekręcie. Zorientowałem się, że chciał mnie oszukać, chociaż i tak bym munie wysłał tej kasy, teraz postanowiłem się zemścić i to gdzieś zgłosić, udaje nadal, że jestem zainteresowany, ale wyłudzam dane na jego temat.

Na razie mam to:

Name: Thomas Brown
Address: 490 freeways Ikeja
State: Lagos
Postal Code: 234
COUNTRY: Nigeria
Question Text: What color
Answer: White?

Teraz jeszcze ustalam jego numer IP, gdzie mogę to zgłosić? Ambasada Nigeryjska w Polsce? Policja- 800 120 226? Czy gdzieś indziej?


EDIT:
Napisaęłm przed chwilą do ambasady nigeryjskiej w Polsce na mail: nigeria.warsaw@mfa.gov.ng




_________________

Piszę po polsku!
No... Przynajmniej staram się :)


Chcesz naklejki lub gadżety na skuter lub moto za free wbij tutaj :D

Apka od CHEJMaN'a :D Klik, klik! :D

Instalcje elektryczne do sqt/ moto na zamówienie.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy