Dzisiaj jest 20 wrz 2024, 19:38



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 19 cze 2015, 16:08 
*

Rejestracja: 11 paź 2014, 12:10
Posty: 4
Pojazd: Aprilia sr 50 WWW
Posiadam aprilie sr 50 WWW 2003r. Miesiąc temu go zatarłem strzeliły pierścienie wtedy posiadał oryginalny cylinder (wcześniej miał szlifa)
Kupiłem nowy zestaw Motoforce 50 plus. Skuter ładnie odpalił tylko nie wkręca się na obroty podregulowałem gaźnik to zaczął lepiej chodzić (jechałem max 25km/h). Posiadam seryjny filtr powietrza. Bez filtra powietrza wchodzi na obroty tak samo gdy był na starym cylindrze ale tylko na stopkach. Podczas jazdy nie czuć tej mocy i max to 35 km/h.
Gaźnik mam dellorto 12 dysza 82 iglica jest ustawiona na środkowym rowku.
Wcześniej skuter wyciskał 80km/h

Setup:
Motoforce 50 Plus
Dellorto 12 dysza 82
Wariator MultiWar
Wydech laser xpro chrom


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 19 cze 2015, 17:54 
*

Rejestracja: 23 kwie 2015, 21:12
Posty: 117
Pojazd: yamaha tzr 70
moze byś go najpierw dotarł a potem go męczył ma full manetce ?? wiesz że podczaś docierania trzeba zachować pewne zasady ??




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 cze 2015, 18:40 
*

Rejestracja: 11 paź 2014, 12:10
Posty: 4
Pojazd: Aprilia sr 50 WWW
Nie daję mu w palinik tylko jak mu dodaje gazu to ma muła. 30km/h nie jest normalne przy takim setupie




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 cze 2015, 21:22 
*

Rejestracja: 23 kwie 2015, 21:12
Posty: 117
Pojazd: yamaha tzr 70
jezu ile ty masz lat .... nowy cylinder nigdy nie będzie miał siły i ,,mocy,, to normalne, wyobraź sobie jakie siły tarcia są w nowym cylindrze, metal trze o metal z ogromną siłą. Napisałeś że max to 35km/h czyli na pewno dałeś mu już manetkę na full , co juz pewnie uszkodziło powierzchnie cylindra, nie mówiąc już o pierścieniach. poza tym cylinder Motoforce 50 plus nie grzeszy jakością tłoka, tak więc dając my w palnik jestem pewien że coś uszkodziłeś. Radzę poczytać poradnik jak docierać nowy cylinder albo coś w tym stylu




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 cze 2015, 21:26 
Stróż Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2014, 6:15
Posty: 2090
Lokalizacja: Końskie Świętokrzyskie
Pojazd: Romet RXL 2T, Kawasaki EN500
Jeszcze nie zatarł. Prędkość nie zależy od ilości gazu a od obrotów. Na dotarciu spokojnie można nawet i 60km/h lecieć, zależy jak wyregulowany napęd.
W tym przypadku wydaje się, że dysza troszkę za duża, bo ma za bogatą mieszankę i nie wkręca się na obroty.




_________________

POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 cze 2015, 22:40 
*

Rejestracja: 11 paź 2014, 12:10
Posty: 4
Pojazd: Aprilia sr 50 WWW
robdk pisze:
Jeszcze nie zatarł. Prędkość nie zależy od ilości gazu a od obrotów. Na dotarciu spokojnie można nawet i 60km/h lecieć, zależy jak wyregulowany napęd.
W tym przypadku wydaje się, że dysza troszkę za duża, bo ma za bogatą mieszankę i nie wkręca się na obroty.


Dzięki za wreszcie jakąś konkretna odpowiedź. Wcześniej na tej samej dyszy ładnie chodziło. Myślę nad zmianą gaźnika na dellorto 17,5 dysza 90. Pasowałoby? Kolega Piotrek sugeruje się tylko poradnikami sam pewnie jeździ kymco z marketu ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 19 cze 2015, 23:39 
*

Rejestracja: 23 kwie 2015, 21:12
Posty: 117
Pojazd: yamaha tzr 70
wiesz nie będe tego komentował ale jak byś nie zauważył to mam yamaha tzr a do tego jeszcze jeden dość mocny motocykl ale nie będę tu pisał co mam idt bo nie o tym temat. Ja za to mysle że masz z 15 lat i chcesz jeździć czymś co dla twojego wieku powinno być zabronione ! dla dzieci jest rower a nie motorower który ciśnie 80km/h




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 cze 2015, 0:48 
******

Rejestracja: 21 lip 2012, 15:21
Posty: 3190
Lokalizacja: Dęblin
Pojazd:

Ostrzeżenia: 1
piotrek1009 pisze:
wiesz nie będe tego komentował ale jak byś nie zauważył to mam yamaha tzr a do tego jeszcze jeden dość mocny motocykl ale nie będę tu pisał co mam idt bo nie o tym temat. Ja za to mysle że masz z 15 lat i chcesz jeździć czymś co dla twojego wieku powinno być zabronione ! dla dzieci jest rower a nie motorower który ciśnie 80km/h

Wyjdź pajacu i lepiej nic nie pisz bo szkoda słów na to co piszesz.. Widać po tym ile Ty masz lat jak tak się przechwalasz co to Ty nie masz.. Załosne
Co do problemu, to jaką masz regulację napędu?




_________________

Aprilia SR Factory - była
Aprilia Habana Custom - jest
Yamaha WR 125 X - była
VW Scirocco 76' Mk1 Cabrio - jest
Toyota Celica V GTi 16v - była
Honda Civic VI HB - była
Mitsubishi Eclipse 2G RS - był
Honda Civic VI HB - jest
Honda Prelude V VTi - jest




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 cze 2015, 18:38 
*

Rejestracja: 11 paź 2014, 12:10
Posty: 4
Pojazd: Aprilia sr 50 WWW
Wszystko seryjne z wariatora mallosi 16x13 7g sprężyna biała. Pasek w dobrym stanie

-- 20 cze 2015, 19:37 --

Temat do zamknięcia. Pomogła zmiana dyszy na 78 i wymiana iglicy była za wąska oraz porządna regulacja gaźnika.

-- 20 cze 2015, 19:38 --

Temat do zamknięcia. Pomogła zmiana dyszy na 78 i wymiana iglicy była za wąska oraz porządna regulacja gaźnika.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy