Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 0:42



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 14 cze 2015, 18:11 
*

Rejestracja: 14 cze 2015, 17:58
Posty: 2
Pojazd: skuter
Siema,

Parę lat temu brat chciał i kupił skuter. Jako że był nieletni, rejestracja i ubezpieczenie poszło na mnie.
Ja niedługo potem wyjechałem za granicę i generalnie przestałem sie interesować.

Wróciłem do kraju parę miesięcy temu, porządkuję stare sprawy imiędzy innymi skuter.

Okazuje się, że OC nie było płacone przez 4 lata. Skuter stoi zepsuty w garażu i każdy miał wywalone :(

Chicałbym go zezłomować i wyrejestrować.

Wiem, że do tego muszę mieć ważne OC.

Scenariusz wg. mnie idealny:

1. kupuję OC
2. złomuję i dostaję kwitek
3. wyrejestrowywuję
4. składam wypowiedzenie umowy OC

Podejrzewam że tak nie będzie i przyjdzie mi beknąć za niezapłacone składki OC.

Znajoma mówiła mi, że system nie jest specjalnie szczelny i jak przyjdę z nowoopłaconą składką i wyrejestruję to istnieje spora szansa, że ujdzie mi to płazem.

Macie jakieś doświadczenia w tym względzie lub porady?

Co zrobić z 4 letnią dziurą niepłacenia składek?

Wiem, że pewnie jakies kary przyjdzie mi zapłacić ale chciałbym przynajmniej zminimalizować ewentualne koszta jeżeli jest taka możliwość.

Dzięki i pozdrawiam!


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 14 cze 2015, 22:27 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 paź 2010, 12:09
Posty: 1376
Lokalizacja: Siedlce
Pojazd: BMW E30
Hmmm... Ciężka sytuacja. W każdym razie:
tetrus pisze:
4. składam wypowiedzenie umowy OC

Zwrotu OC tak czy siak nie dostaniesz (jak dobrze to zrozumiałem)

A to czy przyjdzie kara czy nie to zależy od UFG i wg. mnie to najlepsza opcja. Wykupić OC na pół roku (o ile się da na skuter), zezłomować i tyle. Zapewne coś przyjdzie do zapłacenia, a jak nie to jeszcze lepiej. Ominąć tego raczej się nie da.




_________________

///BMW




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 cze 2015, 8:32 
*

Rejestracja: 14 cze 2015, 17:58
Posty: 2
Pojazd: skuter
Na zwrocie OC w ogóle mi nie zależy.

Pal sześć składki OC, ale czytałem, że kary za nieopłacone OC przy zarejestrowanym pojeździe to dwie minimalne krajowe za każdy rok kalendarzowy ( przedawniają się po 3 latach czyli w moim wypadku byłoby to, lekką ręką 9K sic!!! ).

I to właśnie mnie martwi. Nie rozumiem skąd te horrendalne kary, szczególnie gdy za takie pieniądze mogę kupić nawet samochód. Ale my nie o tym.

Dzięki za radę, postaram się dać znać w poście jak to wyszło gdy zbiorę się w sobie i pójdę do urzędu.

Pozdrawiam.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 26 lip 2015, 12:36 
**

Rejestracja: 24 paź 2009, 22:22
Posty: 263
Lokalizacja: Rypin
Pojazd: Audi 100 C3 / MB W210
Powiem Ci że zaniedbanie OC to coś okropnego przy skuterze ;) 100 zł na rok to nie jest dużo a jednak ludziom szkoda kasy ;) 500 zł nawet przez 4 lata i byś miał święty spokój ;) Jednak sam kupiłem auto od starszego pana gdzie stało bez OC i przeglądu bo było uszkodzone jednak je naprawił i zrobił przegląd i OC. Kara z tego co wiem do niego żadna nie przyszła i nie chcieli zaległego OC czy zapłacenia kary ;) Więc ubezpiecz i wyzłomuj innej opcji nie masz ;)




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy