Dzisiaj jest 20 wrz 2024, 12:30



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 18 paź 2015, 16:07 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2015, 19:19
Posty: 570
Pojazd: Malaguti f12

Ostrzeżenia: 1
Siema mam malutkie ryski na cylu w nikasilu s6sport pro mk1 kupiłem używany ale długo jeżdże ale są malutkie ryski co z tym zrobić ? szlif chyba odpada , honowanie?

-- 18 paź 2015, 16:07 --

kupiłbym wtedy tłok selekcji b , dobrze by było?




_________________

Motór


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 18 paź 2015, 18:37 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2015, 9:09
Posty: 145
Lokalizacja: Ostrołeka
Pojazd: Malaguti F12 LC
Szlif dotyczy tylko cylindrów żeliwnych a MK1 to aluminium więc po zatarciu leci do kosza, w większości przypadków cylków 70ccm tuleja jest b. cienka i nie da już się wykonać szlifu bo tuleja po prostu pęknie, co innego przy 50ccm tam masz bardzo dużo materiału że starczy na kilka szlifów.
Ale po co się bawić w szlify gdy jest bardzo dużo dostępnych zamienników? Koszt szlifu z doborem tłoka, pierścieni często prawie taki sam jak cena nowego zestawu więc chcąc zaoszczędzić trochę grosza wyjdzie ci tyle samo co byś chciał kupić nowy zestaw (koszt paliwa za dojazd do zakładu,wysyłka) więc wyjdzie na to że tracisz czas.




_________________

Moje Malaguti F12 Phantom R LC SPORT ---> http://forum.mieloch.pl/malaguti-f12-sport-red-satan-t414382.html#p2685244

Podoba ci się moja madzia i chcesz na bieżąco z moimi działaniami? Daj like ---> https://www.facebook.com/Malagutif12R/




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 paź 2015, 18:54 
Stróż Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 maja 2014, 13:24
Posty: 673
Lokalizacja: Tarnów
Pojazd: Aprilia Sr50
Nie wiem czy wiesz o czym mówisz, 70ccm można szlifować napewno 2 razy, pozatym jest coś takiego jak honowanie cylindrów aluminiowych. Można to wykonać w przypadku gdy rysy nie są zbyt głębokie.




_________________

Zapraszam! ;)
projekt-aprilia-sr-red-black-2001-morini-by-pszemek-t414714.html




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 paź 2015, 18:58 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2015, 19:19
Posty: 570
Pojazd: Malaguti f12

Ostrzeżenia: 1
na nikasilu nie można zrobić szlifu a z honowaniem nie wiem jak to jest , a dobór tłoka? dało by rade jeszcze stage6 tłok selekcji b na przykład?




_________________

Motór




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 paź 2015, 20:35 
*******

Rejestracja: 08 mar 2011, 18:41
Posty: 5429
Lokalizacja: Katowice
Pojazd:
Pawello21 pisze:
na nikasilu nie można zrobić szlifu a z honowaniem nie wiem jak to jest , a dobór tłoka? dało by rade jeszcze stage6 tłok selekcji b na przykład?

Honowanie jest możliwe jeśli ryski nie są wyczuwalne pod palcem.
O ewentualnym honowaniu i doborze tłoka to już decyduje szlifierz.
Można jeszcze nałożyc powłokę nikasilu ale jest to pracochłonne i kosztowne.tzn stara powłoka nikasilu jest traktowana tokarką czyli usuwana, następnie jeśli rysa w cylku jest głeboka to następuje napawanie takiej rysy, następnie znowu toczenie i nakładanie nowej powłoki nikasilu i honowanie .Koszt nikasilu czeskiego od 700zł i nikt na to nie chce dac gwarancji ,koszt nikasilu angielskiego wynosi od 1200 zł w górę.Za te pieniądze masz nowy cylinder i jeszcze ci zostanie na tjjjuuunnnning. :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 paź 2015, 20:38 
***
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2015, 19:19
Posty: 570
Pojazd: Malaguti f12

Ostrzeżenia: 1
u mnie ryski są chyba nieodczuwalne więc robić honowanie ? na tłoku też widać ale nie czuć ich




_________________

Motór




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 paź 2015, 20:40 
*******

Rejestracja: 08 mar 2011, 18:41
Posty: 5429
Lokalizacja: Katowice
Pojazd:
Idź z tym do szlifierza i ci powie po oględzinach.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy