Dzisiaj jest 12 maja 2024, 10:10



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 06 kwie 2016, 11:15 
*

Rejestracja: 06 kwie 2016, 11:08
Posty: 1
Pojazd: Aprilia Rs 125
Witam, mam dość spory problem z moją RS, ponieważ na każdym biegu przy obrotach 7-8k, zaczyna przerywać, jak się już przebije to idzie dobrze, choć nie do końca tak, jak powinna.

Dodam również, że ma kosmiczne spalanie, ponieważ zauważyłem, że jest mi w stanie spalić litr na 7/8 kilometrów - oczywiście przy ciągnięciu jej do końca, ale wydaje mi się, że to i tak stanowczo za dużo.

Inną dolegliwością jest mulenie na starcie, ciężko mam ruszyć bez ssania. Gdy ruszę bez tego ssania i dam manetkę do końca, Aprilika zrobi charakterystyczne "buuuuuuuuuu" i gaśnie, natomiast z ssaniem nie ma takiego problemu i jedzie w miarę znośnie.

Moja Aprilia to model SF z 2004r. Jest w pełni odblokowana.

*Gaźnik to Dellorto PHBH28.
*Dyszę główną w gaźniku mam 132.
*Dysza od powietrza
*Iglicę obecnie mam ustawioną na najniższy ząbek.
*Czytałem, że w innych tematach pojawiało się pytanie czy w króćcu ssącym jest paliwo - w moim przypadku jest, dość dużo (tak mi się wydaje) bo paliwo pływa sobie w gumie od króćca.

Bawiłem się z iglicą, gdy jest ona na najwyższym ząbku, zaczyna mi przerywać od 6k i nie chce się za nic w świecie przebić, a jak już jakimś cudem uda się jej przebić nie ciągnie tak, jak powinna, brakuje jej mocy.
Gdy zaś jest na najniższym przerywa przy 7-8k, przebije się i ciągnie dość mocno.

Co może być przyczyną? Mam nadzieję, że ktoś mi poradzi co mógłbym z tym zrobić.

Edit: Zauważyłem dziś, że zawór wydechowy jest cały od oleju, co dziwne, wydaje mi się, że to olej od przekładni, ponieważ jest szary/czarny. Czyżby padły uszczelnienia?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy