Dzisiaj jest 20 wrz 2024, 5:29



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 11 lip 2016, 16:40 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2013, 12:11
Posty: 76
Pojazd: aprilia rally 50 lc 96r.
Witam ,czy w aprili rally rocznik 96 moduł cdi jest zablokowany? Jeżeli tak proszę o poradę jak go odblokować.
Widziałem w sklepach internetowych moduły odblokowane ,przeznaczone do mojego modelu skutera. Ale na forach piszą że starsze skutery nie mają blokady na module cdi. Nic z tego nierozumiem?
Niemogę znaleźć filmiku na youtube z silnikiem minarelli ,pokazującym jak wygląda moduł i jak pozbyć się blokady. Proszę o pomoc


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 15 lip 2016, 12:48 
*

Rejestracja: 15 lip 2015, 16:17
Posty: 79
Pojazd: Aprilia Rally LC 70
bulaboys22 pisze:
Witam ,czy w aprili rally rocznik 96 moduł cdi jest zablokowany? Jeżeli tak proszę o poradę jak go odblokować.
Widziałem w sklepach internetowych moduły odblokowane ,przeznaczone do mojego modelu skutera. Ale na forach piszą że starsze skutery nie mają blokady na module cdi. Nic z tego nierozumiem?
Niemogę znaleźć filmiku na youtube z silnikiem minarelli ,pokazującym jak wygląda moduł i jak pozbyć się blokady. Proszę o pomoc


Nie, moduł nie jest zablokowany. Kręci tak jak trzeba. I nie kupuj "odblokowanych", czy tam sportowych moja Aprilka po założeniu sportowego modułu zaczeła przerywać na wysokich obrotach.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 lip 2016, 14:11 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2013, 12:11
Posty: 76
Pojazd: aprilia rally 50 lc 96r.
To ciekawe co pan pisze? Czytałem też że na standardowych częściach, przy zbyt wysokich obrotach nieppjeździ zbyt długo.
Że grozi to zatarciem silnika itp.
Piszę o tym module ponieważ niedawno zmieniałem gaźnik na nowy z większą duszą, oraz kruciec na odblokowany.
Gdy jadę wszystko jest ok ,ale kiedy gwałtownie ot kręcę manetkę gazu do końca skuter tak jagby odcina zapłon,kiedy oduszczę trochę i zejdzie z obrotów znowu zaczyna palić dobrze .
Niewiem czego to wina ? Dlatego podejrzewam moduł cdi.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 lip 2016, 14:39 
*

Rejestracja: 15 lip 2015, 16:17
Posty: 79
Pojazd: Aprilia Rally LC 70
bulaboys22 pisze:
To ciekawe co pan pisze? Czytałem też że na standardowych częściach, przy zbyt wysokich obrotach nieppjeździ zbyt długo.
Że grozi to zatarciem silnika itp.
Piszę o tym module ponieważ niedawno zmieniałem gaźnik na nowy z większą duszą, oraz kruciec na odblokowany.
Gdy jadę wszystko jest ok ,ale kiedy gwałtownie ot kręcę manetkę gazu do końca skuter tak jagby odcina zapłon,kiedy oduszczę trochę i zejdzie z obrotów znowu zaczyna palić dobrze .
Niewiem czego to wina ? Dlatego podejrzewam moduł cdi.


Ja miałem wszystko seryjne oprócz cylindra bo miałem Stage6 70 ccm, i u mnie 110 leciał licznikowe. Dodam, że wszystko inne seria, ale teraz akurat muszę zmienić, bo niestety, ale nigdzie pierścieni nie mogę dostać. Być może to będzie modułu wina, jak wspomniałem u mnie było tak, że po zimie straciła Aprilia iskrę, wymieniłem moduł na "sportowy" taki czerwony żeberkowaty z diodą, i co się okazało przyśpieszenie miała fajne, ale przy 70 efekt był taki jakby brakło paliwa lub problem z iskrą... Po wymianie na używany moduł problem ustąpił. Pozatym, jaka dysza siedzi aktualnie?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 lip 2016, 14:48 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2013, 12:11
Posty: 76
Pojazd: aprilia rally 50 lc 96r.
Niepamiętam dokładnie ,zakupiłem nowy gaźnik dellorto malossi 17.5 tam była dysza głów na większą z tego co pamiętam .
Moja aprilia jak narazie maxymalnie jedzie 70 niewiem dlaczego tak słabo musze jeszcze zajrzeć do wariatora może jest blokada.
Tak więc piszę pan najpierw ze moduł niejest zablokowane teraz że jest nic z tego nierozumiem?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 lip 2016, 15:08 
*

Rejestracja: 15 lip 2015, 16:17
Posty: 79
Pojazd: Aprilia Rally LC 70
bulaboys22 pisze:
Niepamiętam dokładnie ,zakupiłem nowy gaźnik dellorto malossi 17.5 tam była dysza głów na większą z tego co pamiętam .
Moja aprilia jak narazie maxymalnie jedzie 70 niewiem dlaczego tak słabo musze jeszcze zajrzeć do wariatora może jest blokada.
Tak więc piszę pan najpierw ze moduł niejest zablokowane teraz że jest nic z tego nierozumiem?


Nie pisałem, że moduł jest zablokowany. Pisałem, że może być coś w nim uszkodzone, bo blokady na module nie ma żadnej. Regulacja gaźnika była?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 lip 2016, 15:27 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2013, 12:11
Posty: 76
Pojazd: aprilia rally 50 lc 96r.
No tak regulowałem ,trzyma ładnie obroty .
Moduł uszkodzony ?
Nie wydaje mi się

-- 15 lip 2016, 16:27 --

Dysza główna 90 wolnych obrotów 34
Wcześniej kruciec miałem też odblokowany, z tym że był dłuższy niż ten który zakupiłem teraz.
Ten jest wzorem orginału z tym że odblokowany .
https://www.scooterkingz.pl/krociec-ssacy-motoforce-3




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 15 lip 2016, 16:33 
*

Rejestracja: 15 lip 2015, 16:17
Posty: 79
Pojazd: Aprilia Rally LC 70
Raczej moduł uszkodzony.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lip 2016, 8:23 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2013, 12:11
Posty: 76
Pojazd: aprilia rally 50 lc 96r.
To co pan proponuje ?
Kupić odblokowany czy jaki?
No i niewiem gdzie go szukać ,gdzie on się znajduje? W której części skutera szukać

-- 15 lip 2016, 20:15 --

Czym różni się ten moduł http://shop.mieloch.pl/modul-cdi-tec-pe ... 8384.bhtml
Od tego https://www.scooterkingz.pl/modul-cdi-malossi
Prucz ceny i wyglądu

-- 16 lip 2016, 1:00 --

A może dostaje za mało paliwa lub za dużo i go dławi ?jest to możliwe?

-- 21 lip 2016, 9:23 --

Pomoże ktoś ?..




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lip 2016, 11:10 
***

Rejestracja: 31 sie 2015, 10:02
Posty: 929
Lokalizacja: Gliwice
Pojazd: Aprilia RS 125
Imię: Kamil
A jesteś w stanie nagrać dźwięk tego odcinania ? Mi się wydaje, że to jest kwestia regulacji gaźnika. Ja miałem taką "odcine" jak wsadziłem stożek przez co skuter miał za dużo powietrza i jechał max 50.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 27 lip 2016, 20:58 
*
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2013, 12:11
Posty: 76
Pojazd: aprilia rally 50 lc 96r.
Skuter jedzie do 70 km/h bardzo dobrze prawie przy całkowicie odkręconej manetce ale gdy odkręcę gwałtownie manetkę gazu do końca wtedy jagby odcina zapłon . Kiedy odpuszczę trochę gaz zapłon wraca, niewiem przez co tak się dzieje?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy