Dzisiaj jest 20 wrz 2024, 4:55



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 12 sie 2016, 21:14 
*

Rejestracja: 24 wrz 2014, 13:56
Posty: 22
Pojazd: Mbk Booster 2005
Witam. Mam problem ze swoim skuterem otóż ostatnio miałem nie szczelny tłumnik (sportowy) mianowicie chodzi o uszczelkę wymieniłem ją skuter chodzi cichutko wiec wybrałem się na wyprawę po przejechaniu około 2km złapał mnie deszcz więc odkreciłem manetke na max po przejechaniu jakiegoś 1km skuter nagle zaczął spadać z mocy i nagle zgasł myślałem że tłok spuchł ale dla pewności sprawdziłem świecę przerwa w świecy była zapchana jakimś kruchym nalotem typu przepalona sadza po wyczyszczeniu świecy skuter odpalił jednak po rozgrznaniu nie chodzi już tak jak powninien tzn. spada przyspieszenie i po jeździe na full manetce skuter po przejechaniu kilku set metrów jakby gasł ale spuszcze na chwile z gazu i znowu jest moc. Mam podejrzenia że nie przepala oleju i świeca się brudzi tak aż gubi iskre (kolor świecy końcówka izolatora czarna a elektroda masy rdzawa) bo wcześniej przy złączu między wydechem a cylinder było mokro od oleju a teraz po uszczelnieniu wypluwa przy końcówce wydechu. Jakieś pomysły co to może jeszcze być? i czy moje przypuszczenia mają jakiś sens? pytam ponieważ pierwszy raz mam taki problem.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 13 sie 2016, 10:36 
***

Rejestracja: 31 sie 2015, 10:02
Posty: 929
Lokalizacja: Gliwice
Pojazd: Aprilia RS 125
Imię: Kamil
Masz dozownik czy sam robisz mieszankę ?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 sie 2016, 15:19 
*

Rejestracja: 24 wrz 2014, 13:56
Posty: 22
Pojazd: Mbk Booster 2005
Mam dozowniki ale robię sam jakoś mu nie ufam 1:50 olej marki stihl. Problem się nasilił skuter przerywa teraz na pełnej manetce i okopca świecę strasznie kopci na niebiesko. Cewkę i moduł sprawdzałem wszystko ok regulowałem gaźnik na wszystkie możliwe sposoby pływak działa zaworek od iglicy też obniżałem iglicę ale po obniżeniu skuter nie odpala wymieniłem ssanie na nowe ręczne jedynie czego nie robiłem to wymiana dyszy (dysze mam 87). Dodam jeszcze że gdy w skuterze odetkam z deka tą obudowę od filtra powietrza to skuter chodzi elegancko i nie dawno był wymieniany cylek na nowy a i wcześniej miałem w nim zwykły tłumnik teraz jest założony sportowy. Tak Sb myślę czy wymiana filtra na stożkowy by pomogła czy raczej spróbować z dyszami? A może jakieś inne propozycje?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 sie 2016, 20:49 
Stróż Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2014, 6:15
Posty: 2090
Lokalizacja: Końskie Świętokrzyskie
Pojazd: Romet RXL 2T, Kawasaki EN500
Masz dozownik i lejesz mu dodatkowo mieszankę?
Do tego kiepski olej. Kup Castrol Power 1 Racing.
Z objawów wychodzi mi za duża dysza.




_________________

POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 20 sie 2016, 23:15 
*

Rejestracja: 24 wrz 2014, 13:56
Posty: 22
Pojazd: Mbk Booster 2005
Do dozownika nie leje mieszam normalnie w butli i leje do baku. Tylko dziwi mnie to że na starym cylku wszystko grało i buczało no ale nic po próbuje z tymi dyszami.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  



cron Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy