Dzisiaj jest 29 mar 2024, 11:56



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 21 lut 2017, 11:22 
*

Rejestracja: 21 lut 2017, 11:08
Posty: 5
Pojazd: kymco
Witam od roku jestem posiadaczem nowego ww. skuterka mam problem wydaje mi się z powodu zaniedbań ->> otóż skuter nie odpala ze startera (z kopa odrazu) nie wiem czy przez to ze teraz bywało dość chłodno(ostatnie 2 3 m-sce) a akumulatora
na zimę nie wyjąłem podkreśle że chadzałem do garażu go odpalić raz kiedyś na 10 min znów gdy parę dni temu zrobiłem nim skromną przejaszczkę po parkingu osiedlowym zauważyłem że traci na mocy gaśnie delikatnie, lampa też jakby przygasała po czym dodałem gazu mocniej i jechał już normalnie. na gwarancje nie mam co jechać bo jak mi powiedziano powinienem się stawić mając przebieg 300 a nie 600 tak więc pojutrze mam wizytę u mechanika na pierwszy przegląd i chce go też od razu odblokować. Czego powinienem się spodziewać czy jego przygasanie może być przyczyną słaby akumulator po roku i takim przebiegu gdyż do mechanika mam z 15 km a wolałbym dojechać bez przygód -> pchania. Co możecie mi powiedzieć znając moją sytuacje czego mogę się spodziewać u mechanika, po odblokowaniu i czego unikać, jaki olej..?


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 21 lut 2017, 12:22 
Ex Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 paź 2010, 12:09
Posty: 1376
Lokalizacja: Siedlce
Pojazd: BMW E30
Przygasanie może być spowodowane tym, że skuter jeszcze się nie rozgrzał i ma po prostu zbyt niskie obroty.
Co do akumulatora to należało go wyjąć na zimę i postawić w miarę ciepłym miejscu. Jak tego nie zrobiłeś to teraz musisz go naładować.




_________________

///BMW




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lut 2017, 14:33 
*

Rejestracja: 21 lut 2017, 11:08
Posty: 5
Pojazd: kymco
no nim wsiadłem to z pare min był odpalony i zachowywał sie normalnie a co do aku no to takich trzaskających mrozów nie było a on w garażu stał mimo to myślisz że mogę nie dojechać do tego mechanika..? ( chyba w pogotowiu poinformuje znajomego z kangoo żeby czekał w razie przygód) po za tym 600 przebiegu to nie za szybko na odblokowanie jakie moga byc skutki negatywne tak czy tak dzięki za odp.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lut 2017, 17:55 
Stróż Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 cze 2014, 6:15
Posty: 2090
Lokalizacja: Końskie Świętokrzyskie
Pojazd: Romet RXL 2T, Kawasaki EN500
Chłopie, mas nowy skuter a nic o niego nie dbasz. Skuter jest tak samo skomplikowanym urządzeniem jak motocykl czy też samochód i każdy normalny użytkownik wie, że trzeba robić serwisy i przeglądy. Niestety "skuterowcy myślą, że skuter tak jak rower, że się wsiada i jedzie (choć ja sobie nie wyobrażam rozpocząć sezonu nawet na rowerze bez przejrzenia go).
Zaniedbanie serwisu to nie tylko utrata gwarancji ale nawet doprowadzenie do przedwczesnego uszkodzenia pojazdu tym bardziej, że kymco to nie chińszczyzna.
Spokojnie, jak już odpalisz to spokojnie dojedziesz do mechanika. Jemu jest potrzebne dobre wyregulowanie, gdyż w trakcie docierania wszystko się dopasowuje i zmieniają się warunki zasilania silnika.
Mam nadzieję, że chociaż prawidłowo docierałeś sprzęta bo on sporo kosztuje i szkoda by było robić remoncik.
I na razie nie zdejmuj blokad, bo one pomagają dotrzeć prawidłowo nawet takim nieświadomym użytkownikom.




_________________

POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lut 2017, 18:14 
*

Rejestracja: 21 lut 2017, 11:08
Posty: 5
Pojazd: kymco
ano chłopie nie było mnie w kraju i tak wynikły zaniedbania ale mniejsza oto trochę dałem ciała ;/ aku podładowywuje tak jak mi pat podpowiedział zobaczymy jakie będzie zachowanie skutra jutro przed wycieczką do mechanika w razie czego asekuracje samochodową sobie załatwiłem. Co do blokad słyszałem różne opinie jedni mówią minimum 1000 (min. serwis) użytkownicy podzielone zdania także taki ryzyk fizyk w moim przypadku. Zobaczymy co mi mechanik jeszcze podpowie apropo stanu robiąc przegląd waszym zdaniem co się może wydarzyć z negatywnych skutków...?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 21 lut 2017, 19:36 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
mechanik pewnie oglądnie świec ( zobaczy jak ze spalaniem) sprawdzi napęd czy wszystko ok coś się nie poluzowało , w nowym zawsze mogą być jakieś wady ukryte które można zauważyć po paruset kilometrach jak się wie jak szukać w serwisach mają doświadczenie z marką chyba że trafisz na patałacha , co do oleju jeździłem na castrolu, elfie , shelu wszystko syntetyki kupowałem co akurat było tańsze tych bym się trzymał nie ma co wydziwiać z super drogimi ale też nie iść w tanioche ,dobre części do kymco tanie nie są więc naprawy kosztują a fabryczne są wysokiej jakości i potrafią długo posłużyć




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 lut 2017, 19:15 
*

Rejestracja: 21 lut 2017, 11:08
Posty: 5
Pojazd: kymco
no jarek powiem ci ze tez uzywalem castrol ale pol syntetyk i prawie zawsze jakas 100 czy 50 do baku bo tak serwis przy sprzedazy podpowiadal choc z biegiem czasu wiem ze zdania sa podzielone co do tej kwestii. Mechanik raczej kumaty pojecie i doswiadczenie ma ale wszystko wyjdzie w praniu co do odblokowania powiedzial ze decyzja nalezy do mnie najwyzej sie skonczy problemem z pierscieniami bo tak ponoc mial przypadek przy jakims peugocie elyster chyba a wiadomo ze orginalki jesli nawet dostane to sa w niemalej cenie co fabryczne to fabryczne.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 lut 2017, 19:33 
***

Rejestracja: 13 cze 2012, 18:49
Posty: 1126
Pojazd: kymco s9
jeśli tylko będziesz rozgrzewał przed jazdą i nie pałował jak szaleniec można odblokować , mi wytrzymały pierścienie do 9 tyś km trochę z mojej winy niezbyt dbałem o rozgrzanie zimno było i pękł a mój to LC ,odblokowany zaraz po ,,dotarciu" , z olejem najlepiej zalać olej pod korek i zobaczyć ile pobiera na 5 l paliwa pewnie trochę więcej jak 100ml wtedy nie warto dolewac po dotarciu w kymco masz łatwą regulację oleju zawsze można podkręcić na lince




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 22 lut 2017, 20:14 
*

Rejestracja: 21 lut 2017, 11:08
Posty: 5
Pojazd: kymco
no ja to czy wiosna lato czy zima to zawsze te 3 do 5 min zima dluzej pozwalam mu pochodzic po swojemu a dopiero potem wyprowadzam z garazu, po lesie i na miescie z glowa bez palowania ale jednak jak ziomek na wioskach gdzies tam odchodzil kawasaki 125 to brakowalo tej predkosci dlatego w tym sezonie chce odblokowac i tak min. dlatego w tyle az tak bardzo nie zostawac ale kto wie moze na przyszly sezon 2018 zmiana na cos wiekszego innego pozyjemy zobaczymy pozdrawiam i dzieki za odp.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy