Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 4:38



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 25 mar 2018, 14:36 
*

Rejestracja: 27 lip 2010, 11:04
Posty: 91
Lokalizacja: Włocławek
Pojazd: TGB 303
Witam. Znalazłem ostatnio stary cylinder aluminiowy i postanowiłem go zmodyfikować jako eksperyment. Od strony teoretycznej przestudiowałem kilka książek nt. portingu cylindrów i zaprojektowałem sobie mapę kanałów. Wszystko pięknie tylko w praktyce już nie bardzo, bo kilkakrotnie poleciałem frezarką po gładzi cylindra :lol: Co prawda spolerowałem to papierami w miarę możliwości, lecz nadal czuć rysy pod paznokciem. Czy cylinder z takimi uszkodzeniami ma prawo normalnie funkcjonować? Przypuszczam, że tłok może tego nie przeżyć chociaż z drugiej strony może by trochę pojeździł.
Obrazek


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 25 mar 2018, 17:49 
****
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 gru 2013, 16:25
Posty: 1934
Lokalizacja: Morąg
Pojazd: Junak 305
Szlifuj papierem by nie było wżerów. Załóż jakiś chiński tłok- bo droższego szkoda. I powinno chodzić. Ja miałem kiedyś rysy na 0,5mm wzdłuż cylka i było ok :mrgreen:




_________________

Longjia Exactly 2008r. next Generic Trigger 2007r. now Junak 305 2016r.

ObrazekJunak 305 by Nikodem
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Where I am?

Facebook

Youtube




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 mar 2018, 18:02 
*

Rejestracja: 27 lip 2010, 11:04
Posty: 91
Lokalizacja: Włocławek
Pojazd: TGB 303
Chcę jeszcze zeszlifować by nie były aż tak wyczuwalne te rysy tylko trochę mnie martwi grubość nikasilu w tych miejscach, bo jak się przebiję do aluminium to już na pewno na złom się będzie nadawać :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 mar 2018, 19:14 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Z tego co widzę to pierścienie tam nie chodzą więc tragedii nie ma.
Jest kilka sposobów na podnoszenie płuków, nie zawsze trzeba je ruszać :)
Z ciekawości jakie kąty?




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 mar 2018, 21:33 
*

Rejestracja: 27 lip 2010, 11:04
Posty: 91
Lokalizacja: Włocławek
Pojazd: TGB 303
Chciałem się pobawić w porting więc się pobawiłem, zwykłą multiszlifierką to porażka grzebać w płukach, ale doświadczenie zdobyte :P Kąty to 185 wydechowe, 125 płuczące i 120 ssące. Nie szalałem za bardzo, bo mam wydech yasuni r także zbyt wysoko się nie zakręci, a celowałem w moc maks około 11000rpm. Okna są dość sporej powierzchni jednak fabryczne przegrody w kanałach płuczących są fatalnie poprowadzone więc kąty wpadania mieszanki są dość mocno na tył cylindra. Może coś z tego jednak będzie :)

edit: Cylinder to airsal sport 70 więc nie spodziewałem się nic lepszego :lol:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 mar 2018, 23:22 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Dość sensowne kąty, przydałoby się jeszcze wyrównać kształty okien. Widzę że też metoda zaznaczania z pierścieniem :cool:
Lubię takie testowania, sam u siebie robiłem miniszlifierką kilka razy i fajne efekty :)
Nie zapomnij zwiększyć stopnia sprężania :cool:
Zdaj relacje jak to chodzić będzie :mrgreen: :mrgreen:




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 25 mar 2018, 23:42 
*

Rejestracja: 27 lip 2010, 11:04
Posty: 91
Lokalizacja: Włocławek
Pojazd: TGB 303
Jeszcze troszkę popracuję nad kształtem okien i kanały są do małych poprawek. Zabrałem się do wyremontowania mojego strupka, który stał pięć lat nieużywany z rozklekotanym wałem, części przyjdą na dniach więc mam nadzieję go przywrócić do życia w ciągu następnych tygodni :) Niestety sporo rdzy weszło, muszę się nią zająć w pierwszej kolejności :cry: a jak będzie już śmigać to dam znać na pewno co mi się udało ulepić :D




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 18 kwie 2018, 8:02 
*

Rejestracja: 18 kwie 2018, 7:59
Posty: 1
Pojazd:
Według mnie bez problemu dasz rade z tym i doprowadzić to do pełnej sprawności ten cały sprzęt




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy