Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:02



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 18 gru 2018, 22:30 
*

Rejestracja: 18 gru 2018, 22:04
Posty: 2
Pojazd: Aprilia
Witam, wszystkich maniaków, czy mamy kogoś tutaj kto przerabiał Aprilie Sr 50 Factory z wtrysku na gaźnik? Pokusiłem się o takie coś i wpadłem w kłopoty. Robiąc ,wydawałoby się, zgodnie ze znanym powszechnie algorytmem, niestety skuter nie chce ruszyć z miejsca. Skuter pięknie odpala, praktycznie na dotyk, ładnie chodzi na wolnych obrotach. Po dodaniu gazu płynnym ruchem skuter zwiększa obroty silnika i w momencie gdy koło powinno już zaraz zacząć się obracać to silnik gaśnie :evil: . Pierwsza moja wątpliwość dotyczy błędów na sterowniku, czy nie jest ich aby za dużo, po mimo zwarcia dwóch środkowych przewodów po przepustnicy:
1. ECU 03 Nieprawidłowy sygnał z czujników położenia przepustnicy
2. ECU 04 Nieprawidłowy sygnał z czujnika 1 pozycji przepustnicy
3. ECU 05 Nieprawidłowy sygnał z czujnika 2 pozycji przepustnicy
4. ECU 06 Nieprawidłowe działanie czujnika 1 pozycji przepustnicy
5. ECU 07 Awaria czujnika położenia przepustnicy 2
6. ECU 08 Nieprawidłowe działanie czujników położenia przepustnicy
7. ECU 11 Usterka wtryskiwacza powietrza
8. ECU 14 Awaria pompy paliwa

Co zostało zrobione/sprawdzone: 1) sprawdzono kranik i przewody paliwa, podmieniano gaźnik, kruciec i membrany. Skuter posiada nowy zestaw cylinder, tłok, pierścienie, uszczelki. Nowa świeca z fajką. Pożyczyłem także drugi sterownik ECU. Przy pracy silnika napięcie na akumulatorze wzrasta , także stojan raczej sprawny, impulsator książkowo posiada rezystancję 104Ohm. Ssanie podczas pracy silnika nagrzewa się więc też odpada, przekaźnik/ wyłącznik zapłonu sprawdzony, działa. Jakieś pomysły co to może być? Błagam o pomoc...


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy