Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:11



Strefa czasowa UTC+1godz.





Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Offline
Post: 09 kwie 2021, 23:26 
*

Rejestracja: 02 cze 2020, 21:01
Posty: 6
Pojazd: Yamaha Aerox 2000 r.
Siema, co jeszcze zrobić w roxie żeby zwiększyć vmax? Jest już na full secie, mhr replica 70, yc20, s6 pwk 24mm, napęd oversize r/t + polini korektor os + pasek r/t, przełożenia 14/44 pierwotne, czyli zamiast 12.5 obrotów dzwonem to 9.5, zapłon seria, na gps leci równo 100, myślałem że rox potrafi więcej na full tunie, co zrobić by uzyskać te 10, 15 więcej? Regulacja 3,5 g sprężyny twarde.

Obrotomierz jest zamykany od 13k, więc kręci coś ponad.


Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 


Offline
Post: 10 kwie 2021, 10:48 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Cyl do porta lub do zmiany na racing i będzie szybszy. Aktualnie nie zgrywa ci się c20 z mhr rep.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 kwie 2021, 17:51 
*

Rejestracja: 02 cze 2020, 21:01
Posty: 6
Pojazd: Yamaha Aerox 2000 r.
Port odpada, nie chcę obniżać żywotności, a propozycja z wymianą cylindra jest totalnie nie opłacalna. Uzyskać 10 kmh i wydać 1500 zł. Domyślam się że zaproponował byś wydech z rezo na niższych obrotach i kręcący niższe maks obroty, bo to by utrzymać wysoką moc w niższym zakresie, natomiast ten zestaw mhr + c20 przetestowałem i super się zgrywa




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 10 kwie 2021, 21:03 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
MHR replica osiąga do 11KM i pro replica już wystarczająco go wykorzystuje, nie mówiąc o C16. C20 to komin pod racinga mk2/mk1 a nie prawie że sporta o mocy niższej niż sport pro mk2. Na 13k rpm to go zajeżdżasz, tam okna są zbyt małe do takich obrotów. Coś nie tak masz z tym silnikiem skoro z takm napędem i przełożeniami tylko 100 realne leci, źle złożony, niespasowany cyl. Bez overrange powinien tyle iść biorąc pod uwagę naginanie prędkości obrotami wydechu. Gaźnik 24pwk tak samo przegięcie do tego cylka, to nie racing mk2 co 18KM spokojnie osiąga. 9.5/1 to przełożenia pod BIG EVO a nie 11konny cyl. Ktoś źle dobrał graty i taki finał, mnie to nie dziwi.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 kwie 2021, 9:28 
*

Rejestracja: 02 cze 2020, 21:01
Posty: 6
Pojazd: Yamaha Aerox 2000 r.
Akurat jest tak że mam drugi wydech pro replice, i po założeniu jest odczuwalnie słabszy w każdym zakresie obrotów. Gaźnik 24 sprawuje się dobrze. A przed zmianą na mhr repl, rox jeździł na sport pro mk II na nowym tłoku, i mhr repl odczuwalnie jest mocniejszy. A co do przełożeń to zmiana była jedna z lepszych decyzji jakie zrobiłem, mniejsza wiertarka, lepsze odejście z dołu, wyższy vmax na minimum manetki po rozpedzeniu, ba nawet myślę o zmianie przełożeń wtórnych aby przetestować 6.5 obrotów na 1 koła. Ale to akurat prawdopodobnie mogło by już wpłynąć negatywnie na rozpedzanie i możliwe vmax.




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Offline
Post: 11 kwie 2021, 20:51 
Stróż Forum

Rejestracja: 16 lip 2012, 17:19
Posty: 4379
Pojazd:
Wiesz, ja wolę sugerować się wykresami i udokumentowanymi 11KM mhr-a. Po drugie po zmianie wydechu reguluje się napęd i gaźnik, także logiczne że po zmianie wydechu na pro replice będzie gorzej. Akurat nie uważam że 9,5/1 do tego cyla są dobre i można to spokojnie obalić obliczeniami, np. prędkością jaką powinien osiągnąć skuter na 13k rpm z napędem OR oraz 9,5/1 przy max. przełożeniu pasowym na kołach 13 cal.
6.5/1 akurat nie istnieją, coś źle liczysz.
Nie zrobiłeś żadnych obliczeń i masz gówniane osiągi po wpakowaniu kasy. Dlatego zawsze polecam pomyśleć przed wydaniem tysięcy pln, bo może się okazać że połowa gratów jest zbędna.
Skoro wiesz lepiej co lepsze to po co pytasz? Dla mnie możesz i 1:1 tam dać, nie mój pojazd. W końcu moje 26 letnie 50cc nrg ma udokumentowane 100km/h na gps....




Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  



Powered by phpBB © 2007 Group serwis komputerowy